Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Modlitwa
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 1 Marzec 2014, 07:30   Modlitwa

Niech moja modlitwa wznosi siê przed Tob± jak kadzid³o,
a podniesione moje rêce, jak ofiara wieczorna.


Modlitwa nie jest uzgadnianiem interesow, przekonywaniem Boga do swoich racji, czy aktem kontestacji. Modlitwa jest przede wszystkim zaangazowaniem ducha, jest „rozlaniem serca”. Modlitwa jest prosba, dziekczynieniem, uwielbieniem... Modlitwa „wznosi sie jak kadzidlo”, a podniesione rece sa jak „ofiara wieczorna”. Modlitwa powinna miec cos z liturgii, nawet gdy podejmuje ja jeden czlowiek, zawsze obejmuje nia wszystkich ludzi i cale stworzenie.

Pan Jezus dal nam swoja modlitwe , zaczynajaca sie slowami :" Ojcze NASZ", w ktorej pobrzmiewa niezmiennie liczba mnoga.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 1 Marzec 2014, 08:42   

„Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie siê jeden za drugiego, by¶cie odzyskali zdrowie.”

Modlitwa wspolnotowa, zycie duchowe wspolnotowe jest (moze byc) wielkim wsparciem dla czlonkow wspolnoty. Wydaje sie, ze szczegolnie aktualne jest to dzisiaj, kiedy zycie rodzinne bywa zredukowane do ekstremalnego minimum, a indywidualizm kulturowy czyni z osob samotne monady, co jest sprzeczne z psychologiczna struktura osoby ludzkiej i jej powolaniem zyciowym.
 
 
R. z DMM
czyli Romek


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 1 Marzec 2014, 10:05   

"Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy" - g³êbsze ¶wiat³o?
_________________
R-k DMM
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 1 Marzec 2014, 10:19   

Przyjació³ki.
_________________
BML
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 1 Marzec 2014, 10:53   

„Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie siê jeden za drugiego, by¶cie odzyskali zdrowie.”

To bardzo piekne modlic sie za siebie i wyznawac sobie grzechy
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 1 Marzec 2014, 15:03   

Wiec wyznaje swoj grzech....roznie bywa z moja modlitwa,bywa ze budzi mnie jeszcze w lozku skoro swit,czasem napada poznym rankiem,innym razem w poludnie,jeszcze innym wieczorem. Bywa obowiazkiem ale tez przyjemnoscia. Bywa piekna ale tez i taka sobie...pelna roztargnien. Bywa ze przychodzi mi z latwoscia ale tez i z trudem sie do niej przyspasabiam. Bywa i tak, ze nie mam ochoty na nia.
Mimo to, jest cos jednakie,zawsze takie samo...po modlitwie czuje sie lepiej,a po liturgicznej jeszcze lepiej i pewnie dlatego lubie kosciol.
Dla mnie modlitwa to przymierze z Bogiem...osobiste lub wspolnotowe...zaleznie od okolicznoisci i potrzeby osobistej.
Modlitwa to myslenie o Bogu co z pewnoscia Mu sie nalezy. Zal mi wszystkich,ktorzy pozbawieni sa takich mysli .... i za nich bede sie modlic, by laska przymierza z Bogiem, tez ich dotknela.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group