Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Program zycia duchowego
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 4 Marzec 2014, 09:30   Program zycia duchowego

(J 15,9-17)
Jezus powiedzia³ do swoich uczniów: Jak Mnie umi³owa³ Ojciec, tak i Ja was umi³owa³em. Trwajcie w mi³o¶ci mojej! MILOSC TRZEBA PRZYJAC I TRZEBA W NIEJ TRWAC. O MILOSC TRZEBA SIE TROSZCZYC.

Je¶li bêdziecie zachowywaæ moje przykazania, bêdziecie trwaæ w mi³o¶ci mojej, tak jak Ja zachowa³em przykazania Ojca mego i trwam w Jego mi³o¶ci.TROSKA POWINNA SIE WYRAZAC SLUCHANIEM SLOWA.

To wam powiedzia³em, aby rado¶æ moja w was by³a i aby rado¶æ wasza by³a pe³na. To jest moje przykazanie, aby¶cie siê wzajemnie mi³owali, tak jak Ja was umi³owa³em. TAKIE JEST WLASNIE SWIETE SLOWO MILOSCI.

Nikt nie ma wiêkszej mi³o¶ci od tej, gdy kto¶ ¿ycie swoje oddaje za przyjació³ swoich. Wy jeste¶cie przyjació³mi moimi, je¿eli czynicie to, co wam przykazujê. EUCHARYSTIA.

Ju¿ was nie nazywam s³ugami, bo s³uga nie wie, co czyni pan jego, ale nazwa³em was przyjació³mi, albowiem oznajmi³em wam wszystko, co us³ysza³em od Ojca mego.MODLITWA.

Nie wy¶cie Mnie wybrali, ale Ja was wybra³em i przeznaczy³em was na to, aby¶cie szli i owoc przynosili i by owoc wasz trwa³, aby wszystko da³ wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imiê moje.. To wam przykazujê, aby¶cie siê wzajemnie mi³owali. ZYCIE DUCHOWE I MISJA, KTORYCH ZYCIODAJNYM JADREM JEST MILOSC.
 
 
Alina


WysÅ‚any: 4 Marzec 2014, 09:47   

Spróbuje zamieniæ to na konkret codzienno¶ci. Zróbmy to razem, mo¿e wyniknie z tego co¶ fajnego, co komu¶ z nas siê przyda. Szczególnie dedykujê to Atlantydzie w jej "bezradno¶ci" :-)
WIERZÊ MIMO WSZYSTKO, ¯E JARZMO PANA JEST S£ODKIE, A BRZEMIÊ LEKKIE.

1.U³o¿enie w³asnego planu modlitwy i w miarê mo¿liwo¶ci dba³o¶æ o ten plan
2.codzienne rozwa¿anie Bo¿ego S³owa, najlepiej czytañ z dnia/ pierwsze czytanie wieczorem i zasypianie z my¶l± o tych czytaniach, d³u¿sze rozwa¿anie rano/
3.Czêste w marê mo¿no¶ci uczestniczenie w Eucharystii
4.Uwa¿ne prze¿ywanie dnia, uwaga skierowana na tych, których w ci±gu dnia spotykamy-traktowanie ka¿dego dnia jako daru od Pana
5.Wykorzystywanie okazji do czynienia dobra z my¶l± o Panu- gwarantuje powrót tego dobra do nas ze zdwojon± rado¶ci±

Dopiszcie co¶, co Wam przychodzi do g³owy.
 
 
Alina


WysÅ‚any: 4 Marzec 2014, 09:57   

Wydaje mi siê, ¿e na pocz±tek mo¿na zacz±æ od jednego z tych punktów i zrobiæ to systemem "ma³ych kroków" Chodzi tylko o to ¿eby trzymaæ siê swoich postanowieñ.
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 4 Marzec 2014, 13:18   

Warto pos³uchaæ Aliny. To jest konkretna, energiczna babka :) Najgorsze co mo¿na zrobiæ to usi±¶æ na ¶rodku pokoju i wo³aæ: "Zrób co¶ ze mn± Panie Bo¿e bo sam/a nie dam rady" Chodzi o to, ¿eby za czêsto nie "siadaæ tak na ¶rodku pokoju" :)
Podoba mi sie pkt 1. Sam stosujê to od lat. Nawet kosztem tego, ¿e jak zmienia³y mi siê godziny rozpoczynania pracy to wstawa³em np. o 4.30, ¿eby zachowaæ ten rytm.
I podoba mi siê pkt 2. Nie zawsze mo¿e to jest jakie¶ g³êbsze wej¶cie w S³owo, ale zawsze uwa¿ne zatrzymanie i próba odczytania co ono niesie dla mnie na ten konkretny moment mojego ¿ycia.
Ostatni pkt jest ¶wietny. Coraz bardziej odkrywam, ¿e ¿ycie dostarcza wielu momentów kiedy mo¿emy zweryfikowaæ to nasze pój¶cie za Jezusem. Trzeba je tylko zauwa¿yæ.
¦wietnie przesz³a¶ w tych punktach Alino od fundamentu do czynu.

No i to jest dobry moment, ¿eby znów wróciæ do koncepcji niedzielnego spotykania siê przy stole S³owa w Domu Wschodnim :)
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 4 Marzec 2014, 15:12   

Fajnie,delikatnie podane punkty..jednak w moim przekonaniu to nic z³ego gdy jak najcze¶ciej prosimy Boga o pomoc..bo byc s³abym to specyficzny dar,który uwagê kieruje na moc Boga..przeciez,,bez Niego nic nie mozemy uczyniæ"
 
 
Atlantyda

Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 4 Marzec 2014, 21:30   pod wra¿eniem

Alino, dziêkujê!
Wzruszy³am siê czytaj±c, ¿e to mnie "szczególnie" dedykujesz ten konkret na codzienno¶æ. Dziêkujê!
Z 1 siê nie wywi±zujê, nie dalej jak dzi¶ - na adoracji - zda³am sobie (nie pierwszy raz), ¿e modlê siê chaotycznie. ¯eby nie powiedzieæ - miotam siê. D³ugo by wymieniaæ intencje i nag³e zwroty akcji (bo "czy to aby nie zbyt egoistyczne?").
2: dok³adam starañ, choæ czêsto czytam w telefonie, wykradaj±c chwilê z dnia - w podró¿y, przed snem. Obszar do poprawy.
Z 3 radzê sobie najlepiej. Przyznam, ¿e ma to symptomy "Zrób co¶ ze mn± Panie Bo¿e bo sam/a nie dam rady". Dok³adnie mówi±c to wiod±ca intencja mojego uczestniczenia we mszach pozaniedzielnych...
Z 4 nie jest ³atwo. Du¿a czê¶æ dnia jak w matriksie, czasem udaje mi siê ockn±æ. Dobrze, ¿e jest punkt 4, Alino, mam o czym my¶leæ, nad czym pracowaæ.
A 5...
Mam o czym my¶leæ i nad czym pracowaæ.

Fascynuj±ca lektura, która poruszy³a lawinê my¶li. Choæ zdawaæ by siê mog³o, ¿e wszystko to ju¿ wiedzia³am.

Mo¿e mijam drogowskaz ku wolno¶ci..?

Dziêkujê Ci, Wam raz jeszcze.
 
 
Alina


WysÅ‚any: 4 Marzec 2014, 23:05   

My tu wszyscy mamy o czym my¶leæ i nad czym pracowaæ. :-)
Ka¿dy ma swoje wzloty i upadki.
Naprawdê fajne jest to, ¿e chcesz i , ¿e siê starasz.
Z drugiej strony jestem przekonana, ¿e nie mo¿na sobie zbytnio "odpuszczaæ". To trochê tak jak w sporcie.Gdyby¶my dbali o swoje ¿ycie duchowe i poznawanie Pana z tak± determinacj± jak sportowcy walcz± o swoj± kondycjê- zaszliby¶my naprawdê daleko. Bo choæ wszystko w ¿yciu jest £ask±, to jednak ca³kiem sporo od nas zale¿y.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 5 Marzec 2014, 07:53   

Mysle, ze jest to dobry moment aby powyzsze rozmowy potraktowac jako przygotowanie i jako wejscie w Wielki Post.
Rowniez to co pisze Giga jest jego elementem, bo stanowi to znaczaca czesc Krzyza Chrystusowego i naszego przezywania krzyza.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group