Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - CZWARTEK - 6MARCA 2014
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 5 Marzec 2014, 20:37   Czytania - CZWARTEK - 6MARCA 2014

Czwartek, 6 MARCA 2014

(Pwt 30,15-20)
Moj¿esz przemówi³ do ludu: Patrz! K³adê dzi¶ przed tob± ¿ycie i szczê¶cie, ¶mieræ i nieszczê¶cie. Ja dzi¶ nakazujê ci mi³owaæ Pana, Boga twego, i chodziæ Jego drogami, pe³ni±c Jego polecenia, prawa i nakazy, aby¶ ¿y³ i mno¿y³ siê, a Pan, Bóg twój, bêdzie ci b³ogos³awi³ w kraju, który idziesz posi±¶æ. Ale je¶li swe serce odwrócisz, nie us³uchasz, zb³±dzisz i bêdziesz oddawa³ pok³on obcym bogom, s³u¿±c im - o¶wiadczam wam dzisiaj, ¿e na pewno zginiecie, nied³ugo zabawicie na ziemi, któr± idziecie posi±¶æ, po przej¶ciu Jordanu. Biorê dzi¶ przeciwko wam na ¶wiadków niebo i ziemiê, k³adê przed wami ¿ycie i ¶mieræ, b³ogos³awieñstwo i przekleñstwo. Wybierajcie wiêc ¿ycie, aby¶cie ¿yli wy i wasze potomstwo, mi³uj±c Pana, Boga swego, s³uchaj±c Jego g³osu, lgn±c do Niego; bo tu jest twoje ¿ycie i d³ugie trwanie twego pobytu na ziemi, któr± Pdaæ przodkom twoim: Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi.

(Ps 1,1-4.6)
REFREN: B³ogos³awiony, kto zaufa³ Panu

B³ogos³awiony cz³owiek, który nie idzie za rad± wystêpnych,
nie wchodzi na drogê grzeszników
i nie zasiada w gronie szyderców,
lecz w prawie Pañskim upodoba³ sobie
i rozmy¶la nad nim dniem i noc±.

On jest jak drzewo zasadzone nad p³yn±c± wod±,
które wydaje owoc w swoim czasie,
li¶cie jego nie wiêdn±,
a wszystko, co czyni, jest udane.

Co innego grzesznicy:
s± jak plewa, któr± wiatr rozmiata.
Albowiem znana jest Panu droga sprawiedliwych,
a droga wystêpnych zaginie.

(Mt 4,17)
Pan mówi: Nawracajcie siê, bliskie jest Królestwo niebieskie.

(£k 9,22-25)
Jezus powiedzia³ do swoich uczniów: Syn Cz³owieczy musi wiele wycierpieæ: bêdzie odrzucony przez starszyznê, arcykap³anów i uczonych w Pi¶mie; bêdzie zabity, a trzeciego dnia zmartwychwstanie. Potem mówi³ do wszystkich: Je¶li kto chce i¶æ za Mn±, niech siê zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzy¿ swój i niech Mnie na¶laduje! Bo kto chce zachowaæ swoje ¿ycie, straci je, a kto straci swe ¿ycie z mego powodu, ten je zachowa. Bo có¿ za korzy¶æ ma cz³owiek, je¶li ca³y ¶wiat zyska, a siebie zatraci lub szkodê poniesie?
.....................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 6 Marzec 2014, 08:25   

Kiedy¶, gdzie¶ napisa³em, ¿e wielkim ciê¿arem jest (je¿eli odpowiedzialnie do tego podchodzimy) nasza wolno¶æ. Pojawiaj± siê we mnie czasem takie my¶li, jakby to by³o dobrze gdyby Jezus powiedzia³: "Jurek dzisiaj zrób to i to, teraz podejmij tak± decyzjê" A tymczasem Bóg mówi: WYBIERAJ. K³adê dzi¶ przed tob± ¿ycie i szczê¶cie, ¶mieræ i nieszczê¶cie, albo JE¯ELI CHCESZ.
Dobrze, ¿e Ko¶ció³ daje nam czas Wielkiego Postu. Dla mnie to szczególny czas przygl±dania siê swoim decyzjom. Czas, który poprzez swoje zwieñczenie (Zmartwychwstanie) daje te¿ si³ê i motywacjê, aby dobre decyzje podejmowaæ. A wiêc na ten czas Wielkiego Postu jawi± siê dwa elementy: Rozeznanie czego ja chcê i pój¶cie za tym. A bêdzie to bardzo brzemienne w skutkach bo wybiorê albo ¿ycie, albo ¶mieræ.
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 6 Marzec 2014, 09:30   

Wiara w zmartwychwstanie wymaga od czlowieka pewnego ryzyka zyciowego. Pieniadze natomiast zdaja sie proponowac osiagniecie celu bez tego ryzyka : uiszczasz wymagana cene i otrzymujesz to czego pragniesz i to natychmiast . Im wiecej masz pieniedzy, tym szybciej realizuja sie twoje pragnienia, a jest ich nieskonczenie duzo, bo oferta jest nieskonczona, tylko ze czlowiek jest skonczony i nie jest w stanie jej zrealizowac. Najwazniejsze jednak, ze prawdziwe wartosci zyciowe, od ktorych zalezy ludzkie szczescie, takie jak milosc, przyjazn, radosc nie sa dostepne na tej gieldzie. Sa tam obecne tylko ich namiastki, dlatego czlowiek bogaty, pewny swoich bogactw wpada w zasadzke nieszczescia , bo chociaz „zyskuje swiat”, to jednak tylko pozornie, gdyz „zatraca samego siebie” . Im bardziej wierzy w swoje bogactwo i im bardziej nim sie pyszni, tym wieksza bedzie jego kleska.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 6 Marzec 2014, 09:31   

Wybierz zycie i szczescie. To takie oczywiste, ze az dziwne, ze stanowi przedmiot wyboru. Kto by chcial wybrac dla siebie smierc i nieszczescie, a jeszcze na dodatek przeklenstwo. A jednak istnieje cos co czyni ten absurdalny wybor mozliwym. Jest nim kuszenie zlego ducha, ktory proponuje czlowiekowi szczescie szybsze, skuteczniejsze i bardziej atrakcyjne bo juz teraz , juz zaraz – za zdrade Boga, za „poklonienie sie obcemu bogowi”.

B³ogos³awiony cz³owiek, który nie idzie za rad± wystêpnych,
nie wchodzi na drogê grzeszników
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 6 Marzec 2014, 19:51   

Dzi¶ pierwszy czwartek miesi±ca-módlmy siê za kap³anów oraz nowe powo³ania.
_________________
BML
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group