Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
(24-25)o3o2014(poniedz.,wtorek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 24 Marzec 2014, 03:09   (24-25)o3o2014(poniedz.,wtorek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

Nie bój siê, Maryjo, znalaz³a¶ bowiem ³askê u Boga.
Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imiê Jezus.
Bêdzie On wielki i bêdzie nazwany Synem Najwy¿szego,
a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida.
Bêdzie panowa³ nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie bêdzie koñca
Ostatnio zmieniony przez ElzbietaS 24 Marzec 2014, 03:32, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 1 raz  
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 24 Marzec 2014, 03:25   

K+M+B

24,25-3-2014 poniedzialek, wtorek 2014

Uroczysto¶æ Zwiastowania Pañskiego

Czesc Radosna

------------------------------------------------

Tajemnice Radosne:
1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bo?ego.
2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety.
3.Narodzenie Pana Jezusa.
4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni.
5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni.
------------------------------------------------


//
Powiedz Mario

powiedz Mario co¶ my¶la³a
gdy¶ tuleniem do piersi
Jego snom niemowlêcym
pomaga³a¶ l±dowaæ na jawie
tak aby bosej stopy nie uroni³ o kamieñ
czy jak nazaretañskie matki
¶piewa³a¶ Mu wieczorem czarnookie ko³ysanki
o ziemi obiecanej
czy raczej wybiera³a¶ karminowoustne milczenie
pomagaj±c Mu ws³uchiwaæ siê w g³os
którym oddycha³ od pierwszej chwili
twojego spotkania z anio³em
bezdomnemu Bogu powiedzia³a¶ wtedy – “tak”
powiedz Mario co¶ ¶piewa³a
gdy twój Synek wchodzi³ na Golgotê
by zasn±æ na twardym ³o¿u krzy¿a
czy mia³a¶ jeszcze nadzieje
powitaæ Go w domu

a mnie grzesznika


/wiersz O.Z.Kwiatkowskiego/
//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

-------------- 1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bozego. ----------------

(Ró¿aniec z Ojcem ¦wiêtym Janem Paw³em II)

Maryja wypowiada sw± pe³n± zgodê my¶l± i sercem na tajemnicz± wolê Bo¿± i jest gotowa przyj±æ, najpierw wiar±, a nastêpnie w swym dziewiczym ³onie, Syna Bo¿ego. „Oto ja!”. (…) Maryja dodaje nam otuchy, aby¶my uwierzyli w spe³nienie siê obietnic Bo¿ych. Wzywa nas, aby¶my mieli w sobie ducha pokory, s³uszn± wewnêtrzn± postawê stworzenia wobec Stwórcy. Zachêca nas, aby¶my pok³adali bezpieczn± nadziejê w Chrystusie, który realizuje w ca³ej pe³ni plan zbawczy nawet wtedy, gdy wydarzenia wydaj± siê ciemne i trudne do przyjêcia.


per³ê ci ofiarujê
na otwartej d³oni
t± per³± bêdê Ja sam
powiedzia³ Pan
przez swego anio³a
do Maryi
wtedy Maryja
wypowiedzia³a zarêczynowe
„niech mi siê stanie
wed³ug Twojego
wyznania mi³o¶ci”
i uca³owa³a tê per³ê
przytulona do Jej serca per³a
sta³a siê Cia³em i zamieszka³a
pomiêdzy nami
dlatego od tej chwili
ka¿dy z nas potrzebuje
matczynego serca Maryi
-O.Z.Kwiatkowski

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety. -------------

Spotkanie z El¿biet± ma charakter radosnego wydarzenia zbawczego, a wiêc nie jest tylko spontanicznym wyrazem ¿yczliwo¶ci, jak± Maryja okazuje krewnej. Do domu Zachariasza, który straci³ mowê zawstydzony w³asnym niedowiarstwem, Maryja wnosi niespodziewanie ca³± rado¶æ swojej wiary otwartej i gotowej do s³u¿by. Nawiedzaj±c ¶w. El¿bietê, Maryja niejako zapowiada misjê Jezusa, a wspó³dzia³aj±c od samego pocz±tku swego macierzyñstwa z odkupieñczym dzie³em Syna, staje siê wzorem tych cz³onków Ko¶cio³a, którzy wyruszaj± w drogê, aby nie¶æ ¶wiat³o i rado¶æ Chrystusa ludziom wszystkich krajów i wszystkich czasów.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 3.Narodzenie Pana Jezusa. --------------------------

Uciemiê¿onemu i cierpi±cemu narodowi, który kroczy³ w ciemno¶ciach, ukaza³o siê „wielkie ¶wiat³o”. (…) Je¶li pierwsze stworzenie zaczê³o siê od stworzenia ¶wiat³a, to tym bardziej ja¶nieje blaskiem i jest wielkie ¶wiat³o, które daje pocz±tek nowemu stworzeniu: jest nim sam Bóg, który sta³ siê cz³owiekiem. Wie¶æ o narodzinach Syna Bo¿ego pociesza, a zarazem stawia wymagania. Wiara pozwala nam odczuæ, ¿e Bóg otacza nas swoj± czu³± mi³o¶ci±, a jednocze¶nie zobowi±zuje nas do czynnej mi³o¶ci Boga i braci.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni. --------------------

„Teraz, o W³adco, pozwól odej¶æ s³udze Twemu w pokoju, wed³ug Twojego s³owa. Bo moje oczy ujrza³y Twoje zbawienie, które¶ przygotowa³ wobec wszystkich narodów: ¶wiat³o na o¶wiecenie pogan i chwa³ê ludu Twego, Izraela”. (…) Chrystus jest ¶wiat³em ludzkiego ¿ycia. Jest ¶wiat³em, bo rozprasza jego mroki. Jest ¶wiat³em, bo rozja¶nia jego tajemnice. Bo odpowiada na pytania podstawowe i ostateczne zarazem. Jest ¶wiat³em, bo nadaje ¿yciu sens. Jest ¶wiat³em, bo przekonuje cz³owieka o jego wielkiej godno¶ci.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni. ------------------

Gdy po trzydniowych poszukiwaniach odnale¼li Jezusa w ¶wi±tyni miêdzy nauczycielami, Maryja czyni Mu ³agodny wyrzut: „Synu, czemu¶ nam to uczyni³?”. Zamiary Bo¿e s± czêsto trudne do zrozumienia, wymagaj± zgody, wiary i pokory. Maryja jest dla nas wzorem cz³owieka, który poddaj±c siê przewodnictwu Ducha ¦wiêtego, przyjmuje i zachowuje w sercu – niczym dobre ziarno (por. Mt 13, 23) – s³owa objawienia, usi³uje je jak najlepiej zrozumieæ, aby przenikn±æ w g³±b tajemnicy Chrystusa

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group