Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
28o3o2014(piatek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 28 Marzec 2014, 02:50   28o3o2014(piatek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC


Który¶ za nas cierpia³ rany , Jezu Chryste zmi³uj siê nad nami.

O Panie, wydob±d¼ mnie z sieci zastawionej na mnie, bo¶ Ty jest moj± ucieczk±
(Ps 31, 5)
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 28 Marzec 2014, 03:00   

K+M+B

28-3-2014piatek

Czesc Bolesna
---------------------------------------------------
Tajemnice Bolesne:

1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu.
2.Biczowanie Pana Jezusa.
3.Ukoronowanie korona z cierni.
4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa.
5.Smierc na krzyzu.

----------------------------------------------------

//
Najdziwniejsza ¶mieræ

kamieñ – milcz±ce tworzywo rzeczy trwa³ych
znany motyw artystyczny – rêce rozkrzy¿owane i tors nagi
¿ycie - najwa¿niejszy sen ka¿dego cz³owieka
najdziwniejsza ¶mieræ – pogrzeb i powstanie z grobu

kamieñ odsuniêty u wej¶cia do grobowca
elokwentny ¶wiadek zwyciêstwa
którego g³êbiê zmierzyæ mo¿na tylko poprzez
opanowanie sztuki milczenia

/wiersz O. Z. Kwiatkowskiego/
//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

------------------ 1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu. --------------
// //
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 2.Biczowanie Pana Jezusa. ---------------
//
wg wizji Anny Katarzyny Emmerich: Wyda³em siê w rêce ludzi, którzy post±pili ze Mn± wedle swej woli. Uczyni³em to z mi³o¶ci. Teraz wydajê siê w Eucharystii i znowu ludzie postêpuj± ze Mn± jak chc±. Czyniê to z mi³o¶ci, a¿ do koñca, a¿ do koñca czasów. Macie swobodny wybór chcieæ lub nie chcieæ Mnie. A Ja trwam w postawie „stoj±cej”, to znaczy, ¿e liczê siê z tym, ¿e zostanê przepêdzony. Czekam na wasz± decyzjê. Serce Moje niespokojne czeka, pragn±c waszego wyboru. Nieraz ludzie nie chc± nawet ¿ebym czeka³. Mówi± Mi: – Nigdy do mnie nie wejdziesz… jak gdybym by³ z³oczyñc±. Skazany na ¶mieræ, na tak± ¶mieræ! Wiesz co to jest? Bêdziecie s±dzeni z mi³o¶ci. Jak bardzo potrzeba Mi pocieszenia… Pocieszaj Mnie. Zapomnê o niewdziêcznych. Macie nade Mn± w³adzê, która zadziwi³aby was, gdyby¶cie j± znali. Jak¿e wy nie znacie potêgi Waszego Boga.

Ty nas mi³ujesz, Panie! Niech Ciê naprawdê mi³uje, kto Ciê mi³uje, tylko nie byle jak± mi³o¶ci±. Czemu¿ wiêc my nie mieliby¶my go mi³owaæ, ile zdo³amy? O, b³ogos³awiona to zamiana daæ nasz± mi³o¶æ, a otrzymaæ Twoj±! Ty wszystko mo¿esz, my tutaj nic nie mo¿emy, tylko to, co Ty sprawisz, aby¶my mogli. I có¿ to ostatecznie my czynimy dla Ciebie, Panie nasz i Stworzycielu? Jedno maluczkie postanowienie s³u¿enia Tobie, jedno nic. Lecz gdy Ty chcesz, aby¶my przez to nic zas³u¿yli i otrzymali wszystko, nie b±d¼my tak niem±drzy, by¶my Ci mieli odmówiæ!

(¶w. Teresa od Jezusa; Droga doskona³o¶ci 16, 8-10).

//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 3.Ukoronowanie korona z cierni. ----------------
// //
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa. -----------
//
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 5.Smierc na krzyzu-----------------------
// //
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 28 Marzec 2014, 23:36   

Panie Jezu, przyjmij nasza cicha obecnosc na Twej drodze krzyzowej.Ta obecnosc jest wyrazem naszej milosci...jak cicha obecnosc Twej Matki.
Pomagaj nam znosic swoje upadki pokornie...jak Ty.
Spraw bysmy pomagali dzwigac ciezar innych... jak Cyrenejczyk.
Uwrazliwij nas na bliznich,bysmy czynili drobne im poslugi podobnie... jak Weronika.

Oby nasze zycie bylo droga krzyzowa do udzwigniecia,na miare ludzkich sil i zapewnilo nam nagrode u Boga.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group