Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Francis zabity
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 7 KwiecieÅ„ 2014, 13:41   Francis zabity

Mieszkalismy w jednym domu 10 lat. Znamy sie od ponad 30 lat. Wyjatkowy czlowiek, wyjatkowo uzdolniony. Przyjaciel calej Syrii, chociaz brzmi to przesadnie, nikt chyba nie byl tak znany jak on, zarowno przez chrzescijan jak i olbrzymiej liczby muzulmanow. Doktor psychologii, organizator rekolekcji, obozow, marszow, zabaw, spotkan, osrodkow .....Pomagal wielu , wielu ludziom. Zostal wywleczony przez bojowke rebeliancka z domu zakonnego, pobity i dwukrotnym strzalem w glowe zostal usmiercony.
Nie chce sie wierzyc. Ten czlowiek? Nie slepym wybuchem bomby ale przez ludzi ktorzy musieli go znac w oblezonej dzielnicy chrzescijanskiej. Wiem, ze oddal sie Bogu, wiem ze do konca wierzyl w Jego milosc i wiem , ze wierzyl w czlowieka tak bardzo! Kochal Syrie i Syryjczykow. Boze, zmiluj sie nad nami.
Zobacze, czy bede mogl zamiescic jego zdjecie
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 7 KwiecieÅ„ 2014, 15:25   

Dobrze, ¿e ojciec da³ Jego zdjêcie. Jakie¶ szczególne dobro emanuje z twarzy chocia¿ jakby gdzie¶ wewn±trz troska i ból...
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 7 KwiecieÅ„ 2014, 15:31   

Ból serce ¶ciska...

http://www.youtube.com/watch?v=hQa42uEwVxc
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 7 KwiecieÅ„ 2014, 16:18   

Boze, zmiluj sie nad nami.
Swiety Francis upros u Pana Jezusa koniec wojny i modl sie za nami.
 
 
Maciek
Maciek

Miejscowosc: Lublin (w zasadzie)
WysÅ‚any: 7 KwiecieÅ„ 2014, 16:31   Panie, przyjmij Go do swego Królestwa

i ze¶lij udrêczonej Syrii b³ogos³awieñstwo Pokoju!

Jezu ufam Tobie!
 
 
BJW


Miejscowosc: Nadarzyn k. Warszawy
WysÅ‚any: 7 KwiecieÅ„ 2014, 19:37   

Wybacz im Ojcze bo nie wiedzieli co czyni± .......
Modlimy sie za Twojego ¦p. Przyjaciela ale i za Ciebe.
Niech Dobry Bóg da Ci si³e pokoju i wybaczenia.
Z Panem Bogiem
Beata
 
 
Alina


WysÅ‚any: 7 KwiecieÅ„ 2014, 19:50   

Pewnie niejeden chcia³by prze¿yæ swoje ¿ycie tak dobrze jak o. Francis. Zrobi³ wszystko co móg³. Niech odpoczywa w pokoju.
Modlê siê szczególnie za tych wszystkich, którzy go kochali i teraz cierpi±, modlê siê za rebeliantów, bo jasne jest, ¿e oni "nie wiedz± co czyni±", modlê siê za wszystkich, którzy krzywdz± innych... modlê siê za nas wszystkich, bo strata dobrego , Bo¿ego cz³owieka jest i dla nas strat±...
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 7 KwiecieÅ„ 2014, 19:56   

Szcze¶liwy czlowiek,umar³ z Jezusem i jak On...teraz otulony mi³o¶ci± bez granic..dalej jest,¼yje!szczê¶cie bbez koñca racz daæ Mu Panie a nam...¶wiêtych obcowanie
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 7 KwiecieÅ„ 2014, 20:01   

Teraz bêdzie z nami jeszcze bli¼ej...proszê oo mi³osierdzie Bo¼e dla krzywdzicieli,tych i wszystkich
 
 
Alina


WysÅ‚any: 7 KwiecieÅ„ 2014, 22:24   

Kamil te¿ zna³ o. Francisa. Napisa³ do mnie, ¿e o. Francis zwyciê¿y³, bo on chcia³ ponie¶æ sam swój krzy¿. Wczoraj zgin±³ te¿ 30-letni przyjaciel Kamila.
Kamil prosi³ o modlitwê, napisa³, ¿e modlitwa jest jak deszcz, ona jest u¿yteczna i zwyciê¿y w swoim czasie.


Dla tych, którzy nie pamiêtaj±- Kamil jest Syryjczykiem , pochodzi z Aleppo. W styczniu przyjecha³ do Polski na zaproszenie stowarzyszenia Dom Wschodni. Chcieli¶my, ¿eby zosta³ w Polsce. Niestety Polska wydaje tylko karty czasowego pobytu, a Kamil chcia³ koniecznie kartê umo¿liwiaj±c± sta³y pobyt i dlatego postanowi³ wyjechaæ do Szwecji. W Szwecji obecnie przebywa ok. 4 tys. Syryjczyków. Wiêkszo¶æ z nich czeka na zalegalizowanie pobytu. Dla Kamila ten czas oczekiwania ma wynie¶æ jeszcze minimum 4 m-ce. ten czas nie jest dla niego ³atwy.¯yj± bardzo skromnie, bo ciê¿ko jest dostaæ pracê tym, którzy jak Kamil s± tam nielegalnie. Chodz± do szko³y na naukê j. szwedzkiego i za to otrzymuj± pieni±dze od szwedzkiego rz±du. Te pieni±dze oraz pieni±dze zebrane przez ró¿nych ludzi dla Kamila w Polsce- wystarczaj± mu na razie na skromne ¿ycie i wynajem wraz z kolegami mieszkania. Kamil chce wróciæ do Polski, bo dobrze wspomina swój pobyt tutaj. Liczymy na to, ¿e gdy dostanie ju¿ t± kartê sta³ego pobytu, znajdziemy tutaj dla niego mieszkanie i pracê. W Syrii zosta³y 2 siostry Kamila. Jedna z nich mieszka w Aleppo, a druga w Latakkia .Mama z trzeci± siostr± s± w Libanie. Kamil to m³ody, bardzo wra¿liwy ch³opak, który sam do¶wiadczy³ i do¶wiadcza okrucieñstwa wojny.Podczas pobytu w Syrii pisa³ listy, które by³y zamieszczane na stronie Domu Wschodniego. Pracowa³ m.n z dzieæmi niepe³nosprawnymi , w wiêkszo¶ci z zespo³em Downa i bardzo ciep³o wspomina t± pracê.
Dzisiaj wzruszy³ mnie tym co napisa³ o o. Francisie i o modlitwie. Wzruszy³ mnie swoj± wiar±. Obiecali¶my sobie, ¿e gdy to wszystko siê skoñczy, kiedy¶...spotkamy siê w Syrii.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 8 KwiecieÅ„ 2014, 10:19   

Pamiêtam w modlitwie.
_________________
Z Bogiem!
 
 
BJW


Miejscowosc: Nadarzyn k. Warszawy
WysÅ‚any: 8 KwiecieÅ„ 2014, 13:57   

Alinko,
wracaj±c do Kamila - rozumiem, ¿e poza s³owami otuchy i modlitw±
potrzebne te¿ s± pieni±dze.
Czy konto Domu Wschodniego mo¿e byæ w³a¶ciwym je¶li
mamy mo¿liwo¶æ wsparcia ?
Z Panem Bogiem
Beata
 
 
Alina


WysÅ‚any: 9 KwiecieÅ„ 2014, 04:52   

Pisz±c ten tekst nie my¶la³am Beatka o pieni±dzach , ale z pewno¶ci± s± potrzebne. Konto Domu Wschodniego jest jak najbardziej dobrym miejscem na dokonanie przelewu, trzeba tylko zrobiæ dopisek, ¿e dla Kamila.
 
 
BJW


Miejscowosc: Nadarzyn k. Warszawy
WysÅ‚any: 9 KwiecieÅ„ 2014, 05:29   

Alina,
Francis odda³ swoje ¿ycie ........a co my mo¿emy zrobiæ dla Syrii ?
Napewno modlitwa ale Kamila znamy z korespondencji do Domu Wschodniego.
On potrzebuje naszej pomocy.
Jak¿e wzruszajaca jest Jego pro¶ba o deszcz modlitwy dla Syrii.
Z Panem Bogiem
Beata
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 9 KwiecieÅ„ 2014, 08:35   

Obawiam siê, ¿e konto Domu Wschodniego nie jest dobrym miejscem na takie operacje. Nie mo¿emy robiæ niczego co nie jest zgodne z celami statutowymi. A pomoc finansowa nie le¿y chyba w gestii Domu Wschodniego.
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
Alina


WysÅ‚any: 9 KwiecieÅ„ 2014, 21:20   

No i co by tu zrobiæ ? Mo¿e po prostu nie mówiæ o tym zbyt g³o¶no....

Oczywi¶cie kto¶ z nas mo¿e jeszcze podaæ nr swojego konta, ale to te¿ bêdzie niezgodne z prawem bo wymaga³oby odprowadzenia podatku od darowizny. Na dodatek Kamil jest nielegalnym imigrantem ,wiêc w ogóle w±tpiê czy mo¿na go wspieraæ zgodnie z prawem..., a wiec przeszkody siê mno¿±.

Ja mam jeden sposób na co¶ takiego, mo¿e jest g³upi, ale nieraz go praktykujê- przestaæ siê zbytnio przejmowaæ, nie gadaæ zbyt wiele i robiæ swoje...

I tak wiadomo, ¿e nie bêdzie to ¿adna zbiórka na wielk± skalê, raczej co¶ sporadycznego.
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 9 KwiecieÅ„ 2014, 22:52   

Alina, no w³a¶nie prywatnie jest najlepiej. W III grupie podatkowej kwota wolna od podatku to ok 4900z³. I sposób, o którym piszesz jest w³a¶nie dobry na takie rozwi±zania (prywatne) Na koncie osoby prawnej wcze¶niej czy pó¼niej bedzie to widaæ.
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group