Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
¦wiêto Mi³osierdzia Bo¿ego w Dzienniczku ¦w. s. M.Faustyny
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 26 KwiecieÅ„ 2014, 16:30   ¦wiêto Mi³osierdzia Bo¿ego w Dzienniczku ¦w. s. M.Faustyny

¦wiêto Mi³osierdzia Bo¿ego w Dzienniczku ¦w. s. M.Faustyny Kowalskiej
http://sanctus.pl/index.p...upa=249&doc=184

88.
PAN JEZUS ODPOWIADA PRZEZ ¦W. FAUSTYNÊ NA PYTANIE SPOWIEDNIKA
+ Kiedy posz³am na adoracjê, uczu³am blisko¶æ Boga. Po chwili ujrza³am Jezusa i Maryjê. Widzenie to nape³ni³o duszê moj± rado¶ci± i zapyta³am siê Pana: - jaka jest wola Twoja w tej sprawie, w której mi siê spowiednik ka¿e spytaæ? – Jezus mi odpowiedzia³: jest wol± Moj±, aby tu by³ i niech siê nie zwalania. I zapyta³am siê Jezusa, czy mo¿e byæ ten napis: „Chrystus, Król Mi³osierdzia”. Jezus mi odpowiedzia³: - Jestem Królem Mi³osierdzia, a nie mówi³ –„Chrystus”. W pierwsza niedzielê po Wielkanocy, pragnê, ¿eby by³ publicznie ten obraz wystawiony. Niedziela ta jest ¶wiêtem Mi³osierdzia. Przez S³owo Wcielone dajê poznaæ przepa¶æ Mi³osierdzia Mojego. (Dz 88)

206.
PAN JEZUS OBIECUJE ULECZYÆ DUSZE OS£AB£E
Na drugi dzieñ po Komunii ¶w. us³ysza³am g³os: - córko Moja – patrz w przepa¶æ mi³osierdzia Mojego i oddaj temu mi³osierdziu Mojemu cze¶æ i chwa³ê, a uczyñ to w ten sposób – zbierz wszystkich grzeszników z ca³ego ¶wiata i zanurz ich w przepa¶æ mi³osierdzia Mojego. Pragnê siê udzielaæ duszom, dusz pragnê – córko Moja. W ¶wiêto Moje – w ¶wiêto Mi³osierdzia, bêdziesz przebiegaæ ¶wiat ca³y i sprowadzaæ bêdziesz dusze zemdlone do ¼ród³a mi³osierdzia Mojego. Ja je uleczê i wzmocniê. (Dz 206)

280.
PAN JEZUS POLECA OBCHODZIÆ ¦WIÊTO BO¯EGO MI£OSIERDZIA
Jezus ka¿e mi obchodziæ to ¶wiêto Mi³osierdzia Bo¿ego w pierwsz± niedzielê po Wielkanocy. Przez wewnêtrzne skupienie i umartwienie zewnêtrzne, przez trzy godziny nosi³am pasek modl±c siê nieustannie za grzeszników i o mi³osierdzie dla ¶wiata ca³ego i rzek³ mi Jezus: wzrok Mój z upodobaniem dzi¶ spoczywa na domu tym. (Dz 280)

341.
PAN JEZUS WYJA¦NIA ¦W. FAUSTYNIE, DLACZEGO DOMAGA SIÊ, BY OG£OSZONO W KO¦CIELE ¦WIÊTO MI£OSIERDZIA
1934.11.5. w pewnym dniu rano, kiedy otwiera³am furtê, ¿eby wypu¶ciæ ludzi naszych, którzy rozwo¿± pieczywo, wst±pi³am na chwilê do kapliczki, ¿eby z³o¿yæ Jezusowi minutow± wizytacjê i odnowiæ intencje dnia. Oto Jezu, dzi¶ wszystkie cierpienia, umartwienia, modlitwy – ofiarujê w intencji Ojca ¶w., a¿eby zatwierdzi³ to ¶wiêto Mi³osierdzia. Ale Jezu, jedno jeszcze s³owo mam Ci powiedzieæ, ¿e dziwi mnie bardzo, ¿e ka¿esz mi mówiæ o tym ¶wiêcie Mi³osierdzia, a przecie¿ takie ¶wiêto – mówi± mi – ¿e jest ju¿, wiêc po có¿ mam o tym mówiæ?

I odpowiedzia³ mi Jezus: - ¿e kto o nim wie z ludzi? – Nikt. A nawet ci, co g³osiæ maj± i pouczaæ ludzi o tym Mi³osierdziu, czêsto sami nie wiedz± – dlatego pragnê, a¿eby obraz ten by³ w pierwsz± niedzielê po Wielkanocy uroczy¶cie po¶wiêcony i ¿eby odbiera³ cze¶æ publiczn±, aby ka¿da dusza o tym wiedzieæ mog³a.

Odpraw nowennê w intencji Ojca ¶wiêtego, która ma siê sk³adaæ z 33 aktów, czyli powtórzenie tyle razy tej modlitewki, której ciê nauczy³em do Mi³osierdzia. (Dz 341)

699.
PAN JEZUS ¯¡DA USTANOWIENIA ¦WIÊTA BO¯EGO MI£OSIERDZIA
W pewnej chwili us³ysza³am te s³owa: córko Moja, mów ¶wiatu ca³emu o niepojêtym mi³osierdziu Moim. Pragnê, aby ¶wiêto mi³osierdzia, by³o ucieczk± i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte s± wnêtrzno¶ci mi³osierdzia Mego, wylewam ca³e morze ³ask na dusze, które siê zbli¿± do ¼ród³a mi³osier­dzia Mojego; która dusza przyst±pi do spowiedzi i Komunii ¶w., dost±pi zupe³nego odpuszczenia win i kar, w dniu tym, otwarte s± wszystkie upusty Bo¿e, przez które p³yn± ³aski; niech siê nie lêka zbli¿yæ do Mnie ¿adna dusza, chocia¿by grzechy jej by³y jako szkar³at. Mi³osierdzie Moje jest tak wielkie, ¿e przez ca³± wieczno¶æ nie zg³êbi go ¿aden umys³, ani ludzki, ani anielski. Wszystko co istnieje wysz³o z wnêtrzno¶ci mi³osierdzia Mego. Ka¿da dusza w stosunku do Mnie, rozwa¿aæ bêdzie przez wieczno¶æ ca³± mi³o¶æ i mi³osierdzie Moje. ¦wiêto mi³osierdzia wysz³o z wnêtrzno¶ci Moich, pragnê, aby, uroczy¶cie obchodzone by³o w pierwsz± niedzielê po Wielkanocy. Nie zazna ludzko¶æ spokoju, dopok±d nie zwróci siê do ¬ród³a Mi³osierdzia Mojego. (Dz 699)

1041.
¦W. FAUSTYNA MODLI£A SIÊ O WPROWADZENIE ¦WIÊTA MI£OSIERDZIA BO¯EGO
(11) Gor±ce pragnienie ¶wiêta tego rozpala ca³± duszê moj±. W ¿arliwej modlitwie o przy¶pieszenie tego ¶wiêta doznajê trochê ulgi i rozpoczê³am nowennê w intencji pew­nych kap³anów, aby im Bóg udzieli³ ¶wiat³a i natchnienia, aby siê starali o zatwierdzenie ¶wiêta tego, i aby Duch Bo¿y natchn±³ Ojca ¶w. w ca³ej tej sprawie.

Nowenna sk³ada³a siê z godziny adoracji przed Naj¶wiêtszym Sakramentem. B³aga³am gor±co Boga o przy¶pieszenie ¶wiêta tego i prosi³am Ducha ¦wiêtego. O natchnienie pewnych osób w ca³ej tej sprawie. Nowennê tê koñczê w Wielki Czwartek.(Dz 1041)

1042.
PAN JEZUS ZAPEWNI£ ¦W. FAUSTYNÊ, ¯E DOCZEKA WPROWADZENIA ¦WIÊTEGO MI£OSIERDZIA BO¯EGO
+ 23.III.l937. Dzi¶ siódmy dzieñ tej nowenny. Otrzyma³am wielk± i niepojêt± ³askê: Jezus Najmi³osierniejszy da³ mi obietnicê, ¿e doczekam siê uroczysto¶ci obchodzenia ¶wiêta tego.(Dz 1042)

1109.
PAN JEZUS UDZIELAÆ BÊDZIE ODPUSTU ZUPE£NEGO W ¦WIÊTO MI£OSIERDZIA
Zaraz po przebudzeniu ogarnê³a mnie obecno¶æ Bo¿a i czujê siê dzieckiem Bo¿ym. Mi³o¶æ Bo¿a zala³a duszê moj± i da³ mi poznaæ, jak wszystko od Jego woli zale¿ne jest i powiedzia³ mi tes³owa: pragnê udzieliæ odpustu zupe³nego duszom. które przyst±pi± do spowiedzi i Komunii ¶w. w ¶wiêto mi³osierdzia Mojego. - I rzek³ do mnie: córko Moja, nie bój siê niczego. Ja zawsze jestem z tob±, chocia¿ ci siê zdaje, jakoby Mnie nie by³o, a uni¿enie twoje ¶ci±ga Mnie z wysokiego tronu i ³±czê siê ¶ci¶le z tob±.(Dz 1109).

1517.
Z JAKIEGO ¬RÓD£A WYSZ£O ¦WIÊTO MI£OSIERDZIA BO¯EGO
- Córko Moja, powiedz, ¿e ¶wiêto mi³osierdzia Mojego, wysz³o z wnêtrzno¶ci [moich] dla pociechy ¶wiata ca³ego.(Dz 1517)

420b.
¦W. FAUSTYNA WIDZI DRZWI PROWADZ¡CE DO JASNO¦CI NIEBIAÑSKIEJ
Wtem ujrza³am jasno¶æ niedostêpn± na kszta³t mieszkania kryszta³owego, utkanego z fal jasno¶ci, nieprzystêpnej ¿adnemu stworzeniu, ani duchowi. Do tej jasno¶ci trzy drzwi – i w tej chwili wszed³ Jezus w takiej postaci, jako jest na tym obrazie, do onej jasno¶ci – w drzwi drugie, do wnêtrza jasno¶ci, jest to jedno¶æ troista, która jest niepojêta, nieskoñczono¶æ. Wtem us³ysza³am g³os: ¦wiêto to wysz³o z wnêtrzno¶ci Mi³osierdzia Mojego i jest zatwierdzone w g³êboko¶ciach zmi³owañ Moich. Wszelka dusza wierz±ca i ufaj±ca mi³osierdziu Mojemu, dost±pi go. – Cieszy³am siê niezmiernie dobroci± i wielko¶ci± Boga swego. (Dz 420)
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 26 KwiecieÅ„ 2014, 23:53   

dziêki
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group