Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Drugi posiew
Autor Wiadomość
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 19 Maj 2014, 11:54   

Przychodza mi slowa,,wiaza ciezary wielkie i nie do uniesienia ludziom a sami palcem ich nie dotykaja,,
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 19 Maj 2014, 12:25   

Jedna noc ekstremalnej drogi krzyzowej i Twoj opis Alina...Twoja reakcja rano,,nigdy wiecej,,..a to tylko jedna noc...a gdyby takich tysiace,bez mozliwosci powiedzenia,,n7gdy wiecej,,?
 
 
Ania-Damaszek

Miejscowosc: Damaszek
WysÅ‚any: 19 Maj 2014, 14:36   

Giga - wydaje mi sie ze duzo wiesz o cierpieniu, nie znamy sie, nic o Tobie niewiem ale podzielam w znacznej mierze Twoje zdanie .Wszelkie teorie , bardzo z reszta zacne, na ogol biora w leb jak sprawa dotyczy konkretnej , bliskiej osoby - sama tego dowiadczylam opiekujac sie chora mama
 
 
Alina


WysÅ‚any: 19 Maj 2014, 16:58   

Wiesz Giga, nie chcê ciê uraziæ, ale mam wra¿enie, ¿e w swoich ocenach posuwasz siê jednak za daleko. I naprawdê nie wiem dlaczego z rozmowy o pewnym trudnym problemie, przechodzisz do oceniania mnie i rozmowy o mnie.
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 19 Maj 2014, 22:09   

Giga, pamiêtaj, ¿e ka¿dy ma miarê swojego krzy¿a. Zaczynasz warto¶ciowaæ a to nie jest dobre. Moja znajoma (jedna z wielu) z Domu Pomocy Spo³ecznej gdzie chodze jako wolontariusz powiedzia³aby Ci: "Giga co Ty wiesz o cierpieniu. Niespodziewany wypadek wyrwa³ mnie z krêgu mojego dotychczasowego ¿ycia, ale nie ma jaki¶ czas, ale na zawsze. Przez z³e postêpowanie mojego mê¿a straci³am kontakt z moim jedynym dzieckiem. Ka¿dego dnia i ka¿dej nocy jest to dla mnie cierpieniem. Wiêc co Ty mo¿esz wiedzieæ o cierpieniu"
Tak to w³a¶nie wygl±da Giga je¿eli zaczynamy warto¶ciowaæ, przedk³adaæ swoje do¶wiadczenie i rozumienie cierpienia nad innych.
Alina nigdzie w swoich wypowiedziach takiego warto¶ciowania nie dokona³a.
Spróbuj wczytaæ siê raz jeszcze w to co pisze Alina. Dla mnie to jest droga. Pozwoli³em sobie nawet udostêpniæ jej tekst na swoim profilu FB jako warto¶ciowe przes³anie dla ka¿dego chrze¶cijanina.
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 20 Maj 2014, 07:44   

A ja przeczyta³am raz jeszcze wszystkie posty w tym temacie i NIGDZIE nie znalaz³am s³ów Gigi, które oceniaj± Alinê-oceniaj± tylko jej s³owa, sposób wypowiadania siê-Raz, kiedy Giga pisze,¿e s± okrutne. Potem odnosi siê ju¿ tylko do swoich uczuæ, które rodz± siê podczas lektury. Je¶li kto¶ ocenia Alinê -to tylko TY Jerzy-przeczytaj jeszcze raz.
_________________
BML
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 20 Maj 2014, 08:42   

Piszesz Basiu: A ja przeczyta³am raz jeszcze wszystkie posty w tym temacie i NIGDZIE nie znalaz³am s³ów Gigi, które oceniaj± Alinê-oceniaj± tylko jej s³owa, sposób wypowiadania siê
Wybacz, ale to semantyka.
Ale chyba jednak nie doczyta³a¶. Giga porównuje wprost Alinê do faryzeuszów, którzy to w³a¶nie g³osili wielkie s³owa, a sami nie czynili tego.
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 20 Maj 2014, 21:12   

Nie odczyta³am tego w ten sposób-pewnie moja wra¿liwo¶c jest mniejsza.
_________________
BML
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 21 Maj 2014, 11:28   

Zimne s³owa o cierpieniu innych mnie rani±, rani± znanych mi ludzi bardzo cierpi±cych. Bardzo rani±.Cz³owiek, który naprawdê do¶wiadczy³ okrucieñstwa cierpienia je¶liwypowiada siê zawsze widzi ludzi cierpi±cych wwokó³ i wtedy naprawdê milkn± lub tylko wypowiada s³owa mi³o¶ci.
Jurek
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 21 Maj 2014, 11:33   

Jurek, to Twój odbiór, Twoja ocena.Jesli nie rozumiesz istoty mojej wypowiedzi,trudno
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 21 Maj 2014, 11:45   

Zdajê sobie sprawê, ¿e juz trochê mêczymy ten temat, tak¿e z mojej strony. Ale dla mnie (znowu to moje odczucia) s³owa Aliny nie s± zimne, a wrêcz przeciwnie daj±ce nadziejê.
No i niew±tpliwie obracamy siê tutaj w sferze subiektywnie (bo inaczej pewnie siê nie da) ocenianego rozmiaru cierpienia, jego do¶wiadczenie u konkretnego cz³owieka. To o czym pisa³em wcze¶niej przytaczaj±c przyk³ad osoby z DPS.
Dlatego dla mnie, to co pisze Alina jest uniwersalne.
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
Alina


WysÅ‚any: 21 Maj 2014, 12:19   

Przede wszystkim Giga to Ty nie zrozumia³a¶ istoty mojej wypowiedzi. Moim zdaniem nie próbujesz zrozumieæ. Poruszasz siê w obszarze swoich emocji, które s± takie, a nie inne i nie bierzesz pod uwagê, ¿e one s± bardzo subiektywne i mog± myliæ . Dajesz sobie prawo do oceniania mnie, kompletnie mnie nie znaj±c. To co piszê jest do¶wiadczeniem mojej wiary, czym¶ realnym i bliskim, jest moim spojrzeniem, którym siê dzielê. Nie umiem tego wyraziæ ja¶niej i lepiej. Zamiast przypisywaæ sobie rolê obroñcy ludzi cierpi±cych i rzekomo przeze mnie krzywdzonych spróbuj zrozumieæ o co w moich wypowiedziach chodzi.Zarêczam Ci, ¿e nikogo przede mn± nie musisz broniæ z tego prostego powodu, ¿e ja nikogo nie atakujê :-)
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 21 Maj 2014, 12:32   

Zostajemy wiec w Nieporozumienie. ?.bo ja my¶lê dok³adnie przeciwnie ...nie pierwszy raz piszesz o cierpieniu i nie pierwszy raz reaguje tak samo.Same s³owa nic tu nie zmienia.Na koniec...Chrystus nie uzdrawia w pierwszym rzêdzie by pokazaæ sw± moc......!On wspó³czuje i kocha.Nie wiem czy czyta³as o ,, sensie ludzkiego cierpienia,,? JANA Paw³a II i w ogóle jego ca³e nauczanie o podej¶ciu do cierpienia ....ono jest radykalnie ró¿ne od Twojego! !
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 21 Maj 2014, 12:47   

Alina , nie ma sensu nasze dalsze pisanie..bo ty nie s³yszysz mnie ani teraz ani wcze¶niej. Bronisz siê, bronisz swojego wizerunku jakby to by³o istotne...twoja wola
 
 
Alina


WysÅ‚any: 21 Maj 2014, 12:52   

Sêk w tym, ¿e ono w ogóle nie jest ró¿ne /mówiê o podej¶ciu do cierpienia/to tylko Tobie Giga tak siê wydaje. Pycha na tym ¶wiecie przybiera wiele bardzo zakamuflowanych postaci.Wszyscy nieustannie musimy uczyæ siê pokory. My¶lê, ¿e naprawdê nie ma sensu d³u¿ej o tym gadaæ .Pozdrawiam Ciê Giga i my¶lê o tobie ciep³o. Nieporozumienia s± w koñcu rzecz± ludzk± i trzeba umieæ z nimi ¿yæ :-)
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 21 Maj 2014, 13:11   

Tak, pycha...to s³owo klucz
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 21 Maj 2014, 22:34   

TAK. Je¶li mi wolno co¶ dodaæ-to mimo i¿ nie jestem fank± talentu Kory Jackowskiej ani zespo³u MAANAM-doceniam ich niektóre utwory, miedzy innymi s³owa ¶piewane przez Korê w piosence << Po prostu b±d¼>> ,,Nie oceniaj mnie! ani dobrze ani ¼le..."
_________________
BML
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 23 Maj 2014, 13:04   

Nie rozstrzygam, nie przyznaje pierwszego ani drugiego miejsca, nawet nie bardzo wiem o co chodzi bo nie mam mozliwosci przesledzic calej rozmowy, przynajmniej w tym momencie, ale nie chce tez przejsc mimo.
Przyjezdzam z meczacych i radosnych spotkan z Myrna. Bylo duzo ludzi. Niektorzy robili cuda , zeby uzyskac od Myrny jedno dotkniecie reki albo krople "swietego oleju". To bylo bolesne, bo oni sadzili, ze w tym dotknieciu i w tej kropelce jest ich byc albo nie byc. Nie moglem ich poprowadzic do Myrny i powiedziec : Myrna, ta pani bardzo cierpi, bo zjawilyby sie nastepne i mocno rozczarowaly, ze 'tamtej dali, a mnie odmowili". To takie dalikatne i tak latwo zranic, tym bardziej, ze czlowiek wczesniej ludziom mowil, tlumaczyl...
Jak wiele trzeba dobroci , zeby ludzi nie obrazic, nie zranic i nie zrobic jeszcze wiekszego zamieszania i spowodowac jeszcze wiekszego rozczarowania u jeszcze wiekszej ilosci ludzi.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 23 Maj 2014, 22:01   

nad Polsk± nie zarzucono bomby.Watpie, czy cz³owiek, który tego nie prze¿y³ wie jak to jest.Latwo s³ysz±c o tym fakcie historycznym wypowiedzieæ teoriê doskona³o¶ci chrze¶cijañskiej. Radykalnie odmienne podej¶cie Jana Paw³a li do cierpienia wyra¿one w li¶cie apostolskim,, o sensie cierpienia,, polega na tym, ¿e pisz±c uniwersalnie o cierpieniu bra³ pod uwagê sytuacje konkretnego cz³owieka. Pisa³ o sobie :patrze na chorych, cierpi±cych ludzi nie¶mia³o bo nigdy nie do¶wiadczy³em tego co oni.Rozumial,, z¿e cierpienie jest z³em i tak¿e chrze¶cijanie mog± mieæ problem w zrozumieniu go i zaakceptowaniu, rozumia³, ¿e nawet cz³owiek modlitwy w osobistej próbie cierpienia musi przej¶æ poszczególne fazy by doj¶æ do zrozumienia obecno¶ci we w³asnym cierpieniu Boga, który kocha i przyjêcia cierpienia z mi³o¶ci do Boga i cz³owieka.
W³a¶nie ze wzglêdu na indywidualn± sytuacje cz³owieka, którego dotyka cierpienie pisanie zimnych teorii doskona³ej reakcji na cierpienie odbieram jako uproszczenie i schematyczne,nie liczace sie z zywym czlowiekiem.Pisane z ,, góry, ,, z pozycji mêdrca, który WIE...Jan Pawe³ Il pisa³ z pozycji serca dlatego jego s³owa nios± pociechê, poczucie bycia z rozumianym, nios± umocnienie i swiatlo.
 
 
Alina


WysÅ‚any: 23 Maj 2014, 22:35   

Wiesz Giga, to wszystko co piszesz naprawdê dobrze brzmi...trudno siê nie zgodziæ. Mam tylko jeden ma³y problem. Tego co mi zarzucasz w ogóle nie mogê znale¼æ w swojej wypowiedzi, a przeczyta³am j± pod tym k±tem naprawdê wiele razy. Byæ mo¿e wiêc jestem upo¶ledzona umys³owo i ...nie nad±¿am. Potraktuj mnie wiêc w wy¿ej opisany sposób i wybacz , je¶li mo¿esz, bo chyba nie zamierzasz ci±gn±æ tego bez koñca.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group