Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Milosierdzie
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 20 Czerwiec 2014, 09:02   Milosierdzie

Milosierdzia Bozego i milosierdzia ludzkiego trzeba naszemu swiatu.

Trzeba aby milosierdzie ludzkie nie odzegnywlo sie od tego Boskiego , bo sie wyrodzi wowczas w krwawa rewolucje i przybierze postac dyktatorskiego rezymu.
Trzeba tez aby milosierdzie Boze nie gardzilo milosierdziem ludzkim, przybierajac postac abstrakcyjnej, bezcielesnej doktryny, bo takie kalekie milosierdzie skonczy uwiadem duchowym.
 
 
Alina


WysÅ‚any: 20 Czerwiec 2014, 09:34   

Trzeba w tym celu "umie¶ciæ swoje serce w Sercu Pana ", trzeba siê w Nim zakorzeniæ, trzeba ¿yæ na kszta³t latoro¶li wszczepionej w winny krzew. Tylko wtedy nic co Bo¿e nie bêdzie we mnie pustym s³owem i abstrakcj±, wtedy te¿ nic co "moje" nie bêdzie tylko "moim".
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 21 Czerwiec 2014, 08:11   

I jako nastepny krok wspolnej medytacji nasuwa sie mi :

trzeba isc za swiatlem Ducha Swietego i trzeba zyc Eucharystia.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 21 Czerwiec 2014, 12:28   

Trzeba-ca³y czas mam w pamiêci fragment kazania o cudzie w Argentynie-niezwykle przemówi³ do mojej wyobra¼ni.
_________________
BML
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 22 Czerwiec 2014, 09:08   

...A ja nie wiem o jaki cud chodzi. Wiem, ze moge szukac gdzies w internecie....
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 22 Czerwiec 2014, 10:50   

Zbyt trudna dla mnie do zapamiêtania nazwa miejscowo¶ci-ma³a miejscowo¶æ w Ameryce Po³udniowej i ksi±dz, który sprawowa³ Mszê ¶wiêt± dla wiernych zgromadzonych nieczêsto-bo daleko i ksi±dz nie zawsze dostêpny. Po Mszy ¶w. podszed³ do ksiêdza wierny,¿eby powiedzieæ i¿ kto¶ w ³awce zostawi³ Hostiê. Ksi±dz pomy¶la³-spo¿yjê i pojadê,ale jak zobaczy³ o¶liniony i upiaszczony komunikant gard³o mu siê zcisnê³o. Nie da³ rady, wiêc poleci³ w³o¿yæ hostiê do wody i zamkn±³ w tabernakulum.Nastêpnym razem zobaczy³ w wodzie kawa³ek miêsa-zg³osi³ ko¶cielnym w³adzom. W³adza nakaza³a zbadanie przypadku, ale nie na miejscu t ylko za granic±-pad³o na amerykañskich specjalistów, którzy nie wiedzieli co badaj±. Zlecaj±cym by³ kardyna³ Bergolio. Jest o tym ksi±¿ka wydana przez WAM.
_________________
BML
 
 
Alina


WysÅ‚any: 22 Czerwiec 2014, 11:13   

Fajna jest taka wspólna medytacja, bo wchodz±c w czyj±¶ my¶l, przyjmuj±c j± i rozwijaj±c j± dalej w sobie, tworzy siê wspólnotê i dotyka siê trochê czyjego¶ serca...

...Trzeba ¿yæ Eucharysti±, ¿eby mieæ Jego cia³o i krew , Jego Ducha w sobie, bo to On jest ¬ród³em wszelkiego dobra we mnie i to On stwarza w moim sercu przestrzeñ do przyjêcia drugiego z mi³o¶ci±...PRZESTRZEÑ DLA KOMUNII I JEDNO¦CI.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group