Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
7-13o7o2014(pon.-niedziela)oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 6 Lipiec 2014, 22:11   7-13o7o2014(pon.-niedziela)oooNASZooo--o--ROZANIEC

O Bo¿e, Ty jeste¶ mi³o¶ci±, spraw, abym pozna³ i uwierzy³ Twojej mi³o¶ci (1 J 4, 16)
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 6 Lipiec 2014, 22:23   

K+M+B

7.7-13.7 2014 poniedzia³ek-niedziela

Czesc Radosna

------------------------------------------------

Tajemnice Radosne:
1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bo?ego.
2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety.
3.Narodzenie Pana Jezusa.
4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni.
5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni.
------------------------------------------------


//
Modlitwa poranna

Zaczê³o s³oñce wschodziæ - prosto w moje oczy.
Witam dzieñ przez pó³ przymkniête powieki.
Spogl±dam w my¶lach na drogê któr± przyjdzie mi dzisiaj przej¶æ.
Znaczê siê krzy¿em na tê drogê – czo³o, ramiona i pier¶
Ju¿ jest zupe³nie jasno.
Czujê przyp³yw nadziei
To Twój wzrok Bo¿y zawieszony w przestrzeni
ponad wirami zdarzeñ – to on dodaje mi si³.


/wiersz O.Z.Kwiatkowskiego/
//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

-------------- 1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bozego. ----------------

„Ave Maria!” – to pozdrowienie anielskie spotykamy zaraz u progu Nowego Testamentu. Tak siê zaczê³a realizacja wielkiego dzie³a zbawienia. Tajemnica zwiastowania jest ziarnem, w którym zawiera siê tajemnica Trójcy ¦wiêtej. Maryja w mocy Ducha ¦wiêtego przekazuje ludzkie cia³o Jedynemu Synowi Ojca Przedwiecznego. Gdy odpowiedzia³a „fiat” – „niech siê stanie” – Duch ¦wiêty zst±pi³ na Ni± i sta³a siê Matk± Zbawiciela, Matk± Ko¶cio³a i ka¿dego z nas. Bez odpowiedzi Maryi nie by³oby wcielenia Jezusa Chrystusa.

Japonka chce przej¶æ z protestantyzmu na katolicyzm. Dlaczego? „Bo tam nie ma Matki Bo¿ej, a ja chcê byæ blisko Jezusa obok Jego Matki”. Gdy pozdrawiamy Maryjê, Ona zawsze prowadzi nas do Jezusa, a Duch ¦wiêty ogarnia nas, i ogarnia nas Królestwo Bo¿e, które nie ma koñca.

/Julian RÓ¯YCKI OP
misjonarz z Japonii/

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety. -------------

£aska Ducha ¦wiêtego nie zna ociê¿a³o¶ci ani leniwego oci±gania siê. Maryja niesiona Duchem ¶wiêtej rado¶ci i mi³o¶ci ¶pieszy przez góry i doliny do starszej krewnej El¿biety, aby byæ przy niej w czasie narodzenia Poprzednika swego Syna – Jana Chrzciciela. Na g³os pozdrowienia Maryi Jan podskakuje w ³onie matki El¿biety z rado¶ci±; El¿bieta za¶ rozpoznaje w Maryi Matkê Boga. Ca³y dom Zachariasza nape³nia siê rado¶ci± Ducha ¦wiêtego.

Japonka, która uwierzy³a i przyjê³a chrzest, mia³a w sobie rado¶æ tak wielk±, ¿e chcia³a j± wykrzyczeæ ze szczytów gór, mówi³a o niej w ka¿dej rozmowie telefonicznej, zara¿a³a wprost swoje otoczenie rado¶ci± wiary i zbawienia. Ca³y Ko¶ció³ w rado¶ci wiary wy¶piewuje w wieczornej modlitwie razem z Maryj± Magnificat, hymn uwielbienia Boga i rado¶ci zbawienia. Maryjo, nawiedzaj nas rado¶ci± Ducha ¦wiêtego.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 3.Narodzenie Pana Jezusa. --------------------------

„Nie by³o miejsca dla Ciebie w Betlejem w ¿adnej gospodzie”. Wita³y Ciê serca Maryi i Józefa, przybiegli pasterze, którym Anio³owie zwiastowali rado¶æ wielk±, ¿e narodzi³ siê Zbawiciel, Chrystus Pan. „Czy to dobrze, ¿e ja siê modlê nie do Pana Boga, nie do Chrystusa, tylko do Matki Bo¿ej?” – pyta Japonka. „Dlaczego pytasz?” „Bo zarówno kap³an, jak i siostra zakonna, oboje Japoñczycy, mówili mi, ¿e to niedobrze, ¿e Matka Bo¿a nie jest Bogiem i powinnam siê modliæ do Pana Boga”. Odpowiadam jej: „Dziêkuj za ³askê nabo¿eñstwa do Matki Bo¿ej, bo Ona najkrótsz± drog± doprowadzi ciê do najwiêkszej blisko¶ci z Jezusem”. Bóg rodzi siê w nas, gdy przyjmujemy S³owo Bo¿e z tak± wiar±, jak± mia³a Maryja.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni. --------------------

„Zasmuca nas nieunikniona konieczno¶æ ¶mierci” – ilekroæ otrzymujemy wiadomo¶æ o zgonie bliskiej osoby. Pewno¶æ ¶mierci zdaje siê gasiæ wszelkie rado¶ci ¿ycia. „Nie wspominaæ, nie my¶leæ o ¶mierci, aby móc cieszyæ siê ¿yciem” – mówi nam wspó³czesny ¶wiat. Tymczasem Symeon ukazuje nam ¶wiat³o rado¶ci w³a¶nie w perspektywie bliskiej i nieuniknionej ¶mierci. „Jestem w stu procentach przekonany, ¿e po ¶mierci nic nie ma” – mówi posuniêty ju¿ w latach Japoñczyk. „Wiemy – odpowiadam – tylko o tym, co dzieje siê z nami do ¶mierci. Pewno¶æ, ¿e potem nic nie ma, nie jest wiedz±, ale wiar± w nico¶æ. Jezus Chrystus przynosi nam ¶wiat³o, które usuwa lêk przed ciemno¶ci± ¶mierci i nico¶ci±”. Japoñczyk przyjmuje chrzest rado¶nie jak Symeon, który bierze ma³ego Zbawiciela w ramiona i wy¶piewuje pie¶ñ rado¶ci w obliczu bliskiej ¶mierci – objawiaj±c nam to, co otrzyma³ od Ducha ¦wiêtego, ¿e ten Jezus, Syn Maryi, jest ¶wiat³em, które rozprasza najgêstsze ciemno¶ci umierania. Blisko¶æ Zbawiciela w ramionach Symeona daje mu poczucie bezpieczeñstwa, pokoju i rado¶ci.

A przecie¿ nam, katolikom, dana jest o wiele g³êbsza blisko¶æ. W Komunii ¶wiêtej bierzemy Go nie tylko w nasze ramiona, ale przyjmujemy do naszych serc. Niepojêta ³aska blisko¶ci. I pomy¶leæ: ta blisko¶æ, zjednoczenie osi±gniête w Komunii ¶wiêtej, pozostanie nam na ca³± wieczno¶æ…

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni. ------------------

Jezus ma ju¿ dwana¶cie lat. Pozosta³ w ¶wi±tyni, aby w nieco bolesny sposób objawiæ Maryi i Józefowi, ¿e ma swoj± rolê do spe³nienia w planach Ojca Niebieskiego. Potem wraca do Nazaretu i zadziwia nas swoim ukrytym ¿yciem. Ka¿dy chrze¶cijanin przez chrzest staje siê cz³onkiem Bo¿ej Rodziny z Nazaretu i uczestniczy w tej niepojêtej wiêzi wzajemnej mi³o¶ci, pokoju, uwielbiania Boga przez wszystkie codzienne, drobne czy wielkie sprawy. Owo ukryte ¿ycie staje siê te¿ ¼ród³em i wzorem wszelkiej dzia³alno¶ci misyjnej. Ka¿dy chrze¶cijanin jest misjonarzem, który przynosi ukrytego Zbawiciela do swojej rodziny, miejsca pracy, otoczenia. Pro¶my Józefa i Maryjê, aby¶my potrafili odnajdowaæ Jezusa w szaro¶ci naszego codziennego ¿ycia, rodzinnego i spo³ecznego.

Po pracy w zak³adach Toyota Japoñczyk, ojciec rodziny, wraca do siebie. W milczeniu je kolacjê, a potem idzie do swojego pokoju. Nie rozmawia z nikim. Po pewnym czasie uczestniczenia w spotkaniach biblijnych jego syn mówi: „Ojciec zacz±³ z nami rozmawiaæ”. Czy nam te¿ nie zdarza siê zapominaæ, ¿e Jezus jest z nami tak¿e przy stole rodzinnym, w ca³ym naszym domowym ¿yciu? Zachêca nas do otwierania siê na bliskich, do wyra¿ania blisko¶ci. Jezu, b±d¼ nasz± drog± pe³nej mi³o¶ci komunikacji w rodzinie, miejscu pracy, w naszych wspólnotach.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group