Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Moga sie dogadac
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 10 Lipiec 2014, 17:51   Moga sie dogadac

Msza na Starym Miescie . Stara dzielnica, walace sie domy i domki, niebezpieczne balkony nad chodnikami ,hustajace sie na wietrze okiennice. Row ktorym ciagnieta jest linia wielkoprzekrojowej rury zakonczony przed terminem, bo nie mozna sforsowac skaly. Stary bastion na szczycie wzgorza z ktorego widac obledna panoramê. Bastion umarl, nikt go nie uzywa, a w dumnej kamienicy siostr ktora czas zniszczyl jest wspolnota czterech staruszek ktore pamietaja dobre czasy mlodosci, kiedy ich bylo duzo. Kaplica, siostry w cywilnych strojach czekaja na Msze sw. Tabernakulum stoi na kominku , oltarz jest szafka przypominajaca deska do prasowania, ustawiony bokiem, chyba tylko z tego powodu aby bylo „nowoczesniej”, przypomina z kolei barek, a za kontuarem ksiadz w luzno spadajacej na spodnie koszuli , ze stula siegajaca do stop. „W imie Ojca...” normalnie, oracja wymyslona z trudem , bo oryginalnosc kosztuje wysilku i kilku poprawek . W czasie kanonu jedna z siostr wyrwala mi niemal przemoca mszal z reki, aby swoja partie odczytac....
Sniadanie troche nerwowe, potem bylo coraz bardziej pogodne, a nawet siostrzane i braterskie. Na koniec byl smiech i normalna rozmowa normalnych ludzi ktorzy sie nawet lubia troszeczke... Nie ma takiej sztucznosci , niecheci i urazow ktorych by nie mozna bylo pokonac. Ludzie zawsze moga sie ze soba dogadac!
 
 
Alina


WysÅ‚any: 10 Lipiec 2014, 23:19   

Jak te siostry tam ¿yj± ? czym siê zajmuj± ? Czy czêsto jest z nimi ksi±dz i mog± uczestniczyæ w Eucharystii?
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 11 Lipiec 2014, 21:04   

Zyja zyciem starzejacego sie kosciola, starzejacych sie klasztorow, kosciolow *(te ktore zostaly\). Wlasnie wolaja mnie na kolacje. Nic z wyjasnien zatem. Za kilka godzin (dwie ) ide na dworzec i nocny autobusem jade do Algeru stolicy. Przynajmniej unikne komarow , a potem mam nadzieje troche pospac w cichym pokoju....
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 12 Lipiec 2014, 08:19   

Daj Bo¿e!
_________________
BML
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 12 Lipiec 2014, 10:05   

Przyjechalem, wysiadlem z autobusu i jak zwykle kierowcy taksowek robia wszystko, zeby zwabic klienta, ale strefa wysiadajacych podroznych jest dla nich zamknieta. Zapytalem kilku panow w zoltych sluzbowych serdakach o autobus miejski. Powiedzieli, ze za pol godziny bedzie. Jeden z nich jednak chwycil mnie pod reke, wyprowadzil z hali i pokazal gedzie sa autobusy prywatne (tanie jak te panstwowe) i z miejsca , nie czekajac ani minuty i placac wielokrotnie nizsza cenê anizeli za taksowke ruszylem w kierunku domu. Troche jest szkoda dzisiatek stojacych taksowek czekajacych na klientow. Troche pobladzilem po dojechaniu do mojego przystanku, ale szybko odnalazlem droge i pilem w domu kawe z Damianem ktory wlasnie wyjezdzal , i z Georgem ktory mi drzwi otworzyl. Prysznic, ubranie poscieli, proba zasniecia ... i nic z tego. Moze komputer mnie utuli do snu?
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 12 Lipiec 2014, 15:46   

PO kawie-trudno i komputerowi....
_________________
BML
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group