Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
NASZA--o--KAPLICZKAo--o--(15-17)o8o2014o--(piatek-niedz.)
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Ca³a Ziemia
WysÅ‚any: 15 SierpieÅ„ 2014, 02:56   NASZA--o--KAPLICZKAo--o--(15-17)o8o2014o--(piatek-niedz.)

* * * Maryja zosta³a wziêta do nieba, raduj± siê zastêpy anio³ów * * *
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 15 SierpieÅ„ 2014, 03:20   

K+M+B

(15-17)-8-2014 piatek-niedziela

Wniebowziêcie Naj¶wiêtszej Maryi Panny

Czesc Chwalebna

-----------------------------------
Tajemnice chwalebne:

1.Zmartwychwstanie Pana Jezusa
2.Wniebowstapienie Pana Jezusa
3.Zeslanie Ducha Swietego
4.Wniebowziecie Maryi
5.Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi.
----------------------------------------


//
Wniebowziêcie modlitwy

wali siê na mnie szczê¶cie jak lawina
jasnymi strugami uniesieñ
jakbym ju¿ materialnego cia³a nie mia³
a tylko z trudem oddychaj±c± duszê
mijamy razem
ja i trzymaj±ca mnie za rêkê rado¶æ
jakie¶ wody ¶piewne
pe³ne têczowego migotania ryb
szybujemy jak ptaki w przestworzach
I taka jest w nas wyra¼na
muzyka Bo¿a
¿e anio³owie poprzerywali
swoje codzienne zajêcia
aby ze czci± fetowaæ
I bardzo serdecznie
wniebowziêcie modlitwy
która wst±pi³a we mnie


/wiersz O.Z.Kwiatkowskiego/
//
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 15 SierpieÅ„ 2014, 03:25   


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc):Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o


----------- I. Zmartwychwstanie Pana Jezusa -------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- II. Wniebowstapienie Pana Jezusa ------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- III. Zeslanie Ducha Swietego -----------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

--------------- IV. Wniebowziecie Maryi --------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Wszystkie pokolenia b³ogos³awiæ Ciê bêd±, gdy¿ wielkie rzeczy uczyni³ Ci Wszechmocny (£k 1, 48-49)

O Niepokalana Dziewico, Matko Boga i ludzi! Wierzymy ca³± moc± w Twoje chwalebne, z dusz± i cia³em, wyniesienie do nieba, gdzie jako Królow± pozdrawiaj± Ciê wszystkie chóry anielskie i wszystkie zastêpy ¦wiêtych. Do tych g³osów i my siê przy³±czamy, by wielbiæ i s³awiæ Boga, który Ciê wywy¿szy³ ponad wszystkie stworzenia swoje. Chcemy i my przynie¶æ Ci w ofierze dañ naszej pobo¿no¶ci i naszej mi³o¶ci.
Jeste¶my przekonani, ¿e oczy Twoje, które z macierzyñsk± troskliwo¶ci± obejmowa³y tutaj na ziemi postaæ pokornego i cierpi±cego Jezusa, teraz w niebie ciesz± siê widokiem chwalebnego cz³owieczeñstwa S³owa przedwiecznego i ¿e rado¶æ Twoja z bezpo¶redniego ogl±dania Przenaj¶wiêtszej i czci najgodniejszej Trójcy budzi w sercu Twoim najwy¿sze i uszczê¶liwiaj±ce upojenie. My za¶, grzechem obarczeni, którym cia³o gasi wszelki polot ducha, pokornie Ciê b³agamy o oczyszczenie zmys³ów naszych, by¶my potrafili ju¿ tu na ziemi kosztowaæ Boga, i tylko Boga samego, w piêkno¶ci Jego stworzeñ.
Ufamy niewzruszenie, ¿e Twoje mi³osierne spojrzenie spocznie na naszych troskach i na naszych utrapieniach, ¿e obejmie nasze zmagania i nasze s³abo¶ci; niech wargi Twoje rozja¶ni± siê u¶miechem na widok naszych rado¶ci i naszych zwyciêstw. Oby¶ mog³a us³yszeæ z ust Jezusowych o ka¿dym z nas s³owa, wypowiedziane niegdy¶ o umi³owanym uczniu Chrystusowym: „Oto syn Twój”, my za¶, którzy wzywamy Ciê jako Matkê nasz±, obierzemy sobie Ciebie jak ¶w. Jan za przewodniczkê, wspomo¿ycielkê i pocieszycielkê naszego ¿ycia.
Z tej ziemi, na której odbywamy pielgrzymkê, umocnieni wiar± w przysz³e zmartwychwstanie, podnosimy wzrok nasz do Ciebie, ¿ycie nasze, s³odyczy i nadziejo nasza. Poci±gnij nas ku sobie powabem Twojego s³owa i poka¿ nam kiedy¶, po naszym wygnaniu, Jezusa, b³ogos³awiony owoc Twojego ¿ywota, o ³askawa, o lito¶ciwa, o s³odka Panno Maryjo (Pius XII).

Matko Boza Czestochowska, z nadzieja na udane operacje Gigi i Zakiyi prosimy o ich szybki powrot do zdrowia. Wez je w Swoja opieke.

Dzis przed Twoim Cudownym Oltarzem ponawiam prosbe o zdrowie dla Noriko.
*************************************************************************

Szczegolnie prosze dzis Matke Boza Wniebowzieta za tymi z moich Bliskich i Znajomych z Czyscca, ktorzy odwiedzaja mnie we snie. Ostatnio czesto sni mi sie moj ostatni pracodawca, ktoremu wiele zawdzieczam...
Wieczny odpoczynek racz im dac,Panie...

Juz nie pierwszy raz, w Swieto Wniebowziecia podjelam pewne postanowienia...Tym razem zamierzone ograniczenia podejmuje w pewnych drogich mi intencjach, a mysle, ze ich spelnienie posluzy takze memu zdrowiu ciala i duszy...
Przybadz nam Milosciwa Pani ku pomocy, a wyrwij nas z poteznych nieprzyjaciol mocy...


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- V. Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi--------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
https://www.youtube.com/watch?v=YcCBPVEChIQ

Czasem spotyka sie okreslenie WNIEBOWZIECIA MATKI BO¯EJ - mianem ZA¦NIÊCIa...Ja my¶lê, ¿e kazde zapadanie w sen jest obrazem ¶mierci...
Dzis pragne prosic Matkê Bo¿±, by wstawia³a sie u Boga za wszystkimi zyczliwymi mi osobami, ktore kiedykolwiek pojawily sie w moim zyciu - w szkole, na studiach, w pracy,...Za Wszystkimi po drodze...Do zobaczenia, moi Drodzy, na weselu w NIEBIAÑSKIEJ "KANIE"!
Zofia R.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
Ostatnio zmieniony przez Rozaniec 16 SierpieÅ„ 2014, 09:06, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 3 razy  
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 15 SierpieÅ„ 2014, 07:36   

Czy to czasem nie jest tradycyjnie czczona Matka Boska Zielna? Bylaby to zatem doskonala okazja, aby uczcic to swieto maryjne "zioleami", nadajac mu przez to jeszcze bardziej uniwersany charakter , zwracaja uwage na "Boza ekologie".
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 15 SierpieÅ„ 2014, 07:45   

Komus dzisiaj poblogoslawilem ponizszym blogoslawienstwem. Niniejszym dedykuje je WSZYSTKIM i sobie rowniez :


Piekne swieto, obysmy je przezyli jak napiekniej. SZczesc Boze. Niech nam blogoslawi dzis i zawsze Bog Piekny i Laskawy.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 15 SierpieÅ„ 2014, 09:14   

Kwiaty z pól okolicznych uszczkniête i zio³a,
Przenaj¶wiêtsze ofiary pracowitej wioski,
Przynios³y swe zapachy do wnêtrza ko¶cio³a,
Przynios³y przed oblicze dobrej Matki Boskiej.
Przed o³tarzem ksi±dz szepce ³aciñskie wyrazy,
Woñ kwiatów coraz ¿ywiej nad g³owy siê wznasza:
Ochraniaj nas od klêski, chorób i zarazy,
Królowo zió³ przedziwna, pól Rz±dczyni nasza!
Roz¶piewa³y siê usta, organ wci±¿ przewodzi,
Ten w piersi siê uderza, ten znak krzy¿a czyni:
Ochraniaj nas od wojny, ognia i powodzi,
O zió³ Królowo mo¿na, naszych pól Rz±dczyni!
W górze, jak g³os starczy, organ przepowiada,
A w dole, z piersi ludu p³ynie pie¶ñ ko¶cielna,
U stóp Twych, jasna Pani, wie¶ swe dary sk³ada,
O pól Rz±dczyni m±dra, o Królowo Zielna!

-Wac³aw Rolicz-Lieder
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 15 SierpieÅ„ 2014, 09:28   

I ja wczoraj wieczorem zbiera³am umyte deszczem ro¶linki na skromny bukiet, by go dzi¶ zanie¶æ do ko¶cio³a.
_________________
BML
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 15 SierpieÅ„ 2014, 09:36   

Matko Boza Czestochowska, dzis tylu pielgrzymow u Ciebie, tyle modlitw, tyle prosb. Lacze swoje: za dom, za DOM i za wszystkie spotkania.
Badz z nami w kazdy czas.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 15 SierpieÅ„ 2014, 21:04   

Dzisiaj Msza sw. byla w intencji Zakiya z Aleppo. Dzwonila do mnie, proszac o modlitwe. Pytalem, czy potrzebuje materialnej pomocy, odpowiedziala, ze nie , ze prosi o modlitwe, bo bierze sporo lekow (miala operowany guz na mozgu) i teraz zoladek nie wytrzymuje. Jest ona liderka zalozonej przeze mnie grupy Apostolstwa Modlitwy i bardzo pomaga ludziom.

Spoznilem sie z ogloszeniem o zabiegu chirurgicznym Gigi i teraz mozecie tylko dziekowac Bogu, ze wszystko sie pomyslnie odbylo.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 16 SierpieÅ„ 2014, 04:59   

Intencje o zdrowie dla nich obu przenioslam do Rozanca, niech beda intencjami wszystkich nas, dzis Rozaniec odmawiajacych.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 16 SierpieÅ„ 2014, 07:46   

Ja tez zamieszcze kilka lezacych mi szczegolnie na sercu intencji - wewnatrz Rozanca (zawartego w Naszej Kapliczce). Dziekuje za westchniecie ku Najwyzszemu, Milosiernemu Bogu Wszechmogacemu...
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 16 SierpieÅ„ 2014, 19:13   

Jestem z Wami ze swoimi modlitwami.
Jezu, Ty jestes nadzieja i ucieczka nasza,wspomagaj nas w nieszczesciu. Jesli nasz krzyz jest potrzebny dla naszego zbawienia,to nie nasza wola ale Twoja niech sie spelni. Prosimy jednak, racz nas wesprzec swoja laska,bysmy mieli sily cierpliwie go niesc.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 17 SierpieÅ„ 2014, 10:24   

Najwazniejsze w zyciu czlowieka jest szczere i pelne zaufania posluszenstwo slowu Boga.

Badzmy gotowi na przyjscie Pana, gdyz jest On blisko. Nawrocmy sie ku Niemu, bo On jest prawdziwym zyciem - prawdziwym postepem, dojrzalosci±, harmoni± i pieknem.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 17 SierpieÅ„ 2014, 10:25   

Niech Bóg siê zmi³uje nad nami i nam b³ogos³awi,
niech nam uka¿e pogodne oblicze.

Niech pozwoli nam cieszyc sie zyciem ktore od Niego pochodzi i do Niego prowadzi i z Nim jest.

Aby na ziemi znano Jego drogê,
Jego zbawienie w¶ród wszystkich narodów.

Obysmy potrafili przyczynic sie do tego naszym zyciem
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 17 SierpieÅ„ 2014, 16:04   

Daj Bo¿e .
Amen
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 17 SierpieÅ„ 2014, 18:22   

Papiez Franciszek nie tylko prosil o solidarnosc z chrzescijanami krwawo przesladowanymi w Iraku, ale okazal wspolczucie i udzielil symbolicznego wsparcia pienieznego Yazydom w stosunku do ktorych bojownicy Panstwa Islamskiego dopuszczaja sie aktow ludobojstwa. Zrozpaczeni, sterroryzowani zbrodniami ktorych byli swiadkami pytaja co oni zrobili , ze sa w tak okrutny sposob przesladowani? Ich jedyna wina jest fakt, ze urodzili sie i wyznaja religiê ktora nie jest religia ich przesladowacow.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 17 SierpieÅ„ 2014, 18:58   

Niech Bog sie zmiluje nad nami i nam blogoslawi,
niech nam ukarze pogodne oblicze.
Aby na ziemi znano Jego droge,
Jego zbawienie wsrod wszystkich narodow.

Niech nam Bog blogoslawi,
niech sie Go boja wszystkie krance ziemi.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group