Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Rekolekcje w Mariance na Slowacji
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 19 SierpieÅ„ 2014, 21:57   Rekolekcje w Mariance na Slowacji

Pierwsze rekolekcje w zyciu dla kaplanow dalem daleko, w Swietej Lipce , w roku 1980. Byly to pamietne rekolekcje, bo w sanktuarium Matki Boskiej. Pamietne, bo tam podjalem decyzje wyjazdu na misje, choc nigdy nie sadzilem, ze bedzie to Bliski Wschod.
Dzisiaj rozpoczynam rekolekcje dla kaplanow, w sanktuarium maryjnym w Mariance, bardzo daleko, bo w Slowacji. Beda to , a nawet juz sa one moimi wlasnymi rekolekcjami. Dokad mnie one powioda ? Matko Najswietsza, modl sie za nami.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 20 SierpieÅ„ 2014, 09:21   

Marko Bo¿a Nieustaj±cej Pomocy wspomagaj nas nieustannie.
_________________
BML
 
 
BHeilala

Miejscowosc: Helsinki
WysÅ‚any: 20 SierpieÅ„ 2014, 15:51   rekolekcje

Bede w modlitwie z Toba Ojcze.
Jak tak juz jezdzisz po swiecie to mama nadzieje ze i do Finlandii jeszcze dofruniesz.
Dawno temu na Slowcji czy w Czechach 8a moze jeszcze w Czechoslawacji?) mial rekolekcje dla duchowienstwa ( amoze tylko ddla biskupow) Twoj Wspobrat o.Andrzej Koprowski.Z Panem Bogiem!
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 20 SierpieÅ„ 2014, 18:40   

A mnie sie natychmiast pomy¶la³o : oj, zeby tylko nie za daleko.

Matko Najswietsza, modl sie za Ojcem Zygmuntem i za nami.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 21 SierpieÅ„ 2014, 15:37   

Pamietam w modlitwach,maz tez.Szczesc Boze.
 
 
TEBE
TEBE

Miejscowosc: Damaszek
WysÅ‚any: 22 SierpieÅ„ 2014, 11:57   

Ojcze Zygmuncie, w dzisiejszym, szczególnym dniu,proszê Naj¶wiêtsz± Panienkê ,¦w. Ojca Szerbela i ¦w.Jana Paw³a II,o ³askê przetartych dróg,które powiod± Ojca ku Dobrej Nowinie...Szczê¶c Bo¿e../Bo¿ena/
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 22 SierpieÅ„ 2014, 16:50   

Od kilku dni proponuje rekolektantom akt strzelisty :

Daj mi Boze nowe serce . Wlej we mnie Twojego Ducha milosci.

Powtarzam tez fundamentalna prawde o tym, ze tylko milosc wierna oraz wiara ktora kocha, jest prawdziwa wiara i prawdziwa miloscia.

Nie jest to abstrakcyjna koncepcja ale prawda ktora sie wcielila . Jest nia Jezus Chrystus, jest Sluzebnica Panska - Maryja, sa swieci Panscy, nasi bracia i siostry.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 23 SierpieÅ„ 2014, 14:56   

Wczoraj i dzisiaj widze wiecej skupienia u rekolektantow. Wczoraj byla droga krzyzowa wieczorem, wedrujac po lesie kolo sanktuarium, gdzie sa umieszczone stacje meki Panskiej. Szczegolnie po wejsciu na gore, gdzie staly trzy krzyze nie w kapliczce, ale na odslonietym terenie, tak ze bylo widac nocne niebo, drzewa szelescily i oprocz slow bylo duzo milczenia, szczegolnie tam posypaly sie modlitwy i bylo w nich czuc wzruszenie.
Dzisiaj kazanie w sanktuarium bylo prawie bez przygotowania, bo wczesniej spowiadalem ( rowniez sie spowiadalem ) i przyszedlem na Msze sw w ostatnim momencie, ale chyba bylo najlepsze , jesli czlowiek moze siebie samego oceniac ... Takie mialem odczucie i duze zadowolenie, bo byl to znak, ze nie jestem sam. Chyba rozumiecie o co mi chodzi...
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 24 SierpieÅ„ 2014, 10:20   

To prze¶wietne jest! namacalna niemal obecno¶æ Ducha.
_________________
BML
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 25 SierpieÅ„ 2014, 07:03   

O wlasnie ! Bije zegar wiezy koscielnej. Ide na sniadanie. Juz po porannej modlitwie. Dzisiaj Bracia Pocieszyciele maja kapitule. Wybierajac ich generala i prowincjala. Bede z nimi odprawial Msze sw. po slowacku. Oni beda wybierali, ja bede sobie pisal..... Jeszcze tu powroce. Dziekuje za "smacznego".
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 25 SierpieÅ„ 2014, 07:39   

Juz jestem. Slychac dzwony tym razem. Lubie te spizowe tony. O 8 ej Msza sw. Przewodniczy biskup, ktory skadinad jest mieszkancem , wraz ze swoja rada, tego wielkiego domu rekolekcyjnego, ktory jak trzeba zamienia sie w dom pielgrzyma. Wczoraj na przyklad byla grupa autokarowa z Polski, zmierzajaca do Medjogore. Przyjechali noca, odjechali raniutko, slyszalem tylko turkot walizek na kolkach i rano widzialem naczynia po ich wczesnym sniadaniu. Bedzie Msza sw., adoracja, hymn do Ducha Swietego, wybory generala, powrot do kosciola, pol godziny adoracji i Te Deum ( byc moze , ze najpierw Te Deum a potem adoracja). Potem dalsze obrady. Ja z bratem komandorem marynarki wojennej, ktory jest tez lekarzem laryngologiem bedziemy mieli czas wolny od obrad.
Jak dobrze nie miec glowy zaprzatnietej nieustannie o tym co powiem rano, co podczas konferencji przedpoludniowej, popoludniowej, co na Mszy i co wieczorem. Dobry jest czas relaksu po dniach koncentracji. Moze zobacze co jest w telewizji ? Pytanie retoryczne, bo tak jak nie otworzylem telewizora tak pewnie nie sprawdze i dzisiaj czy dziala.
Szczesc Boze! Bedziemy razem na Mszy sw.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 25 SierpieÅ„ 2014, 09:28   

To przepiêkny dzieñ! Wiele dobrego!
_________________
BML
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 25 SierpieÅ„ 2014, 12:13   

Znow dzwony. Aniol Panski. Poludnie. Pokoj gotowy do zdania nastepnym ktorzy tutaj przybeda, plecak zapakowany, poza komputerkiem oczywiscie.
Bracia Pocieszyciele z Getsemani maja nowego generala, jest nim br Michal. Daj Bozemu jemu i im laske nowego startu i Bozego biegu dla dobra czlowieka i dobra Kosciola .
Po poludniu wyjazd do Polski. Wieczorem, a moze noca, spodziewam sie dotrzec do Lodzi. Przespie sie na swoim lozku i prysznic wezme pod swoim prysznicem . To sie mimo wszystko liczy. Zobacze sie z ta garstka jezuitow ktora jest na miejscu w czasie rozproszenia wakacyjnego i ... bede sie szykowal do wyjazdu . Wwa i sporo spraw do zalatwienia. Jak ja nie lubie "spraw do zalatwienia", szczegolnie takich do ktorych trzeba przygotowac papierki, podpisy, pieczatki, uwzglednic plan przyjec, kolejki... Tak moze byc na przyklad z Konsulatem Algierskim. Dobrze , jak nie bede musial wracac po jeszcze jeden papierek itd. Potem jeszcze Osrodek Misyjny i jeszcze jeden osrodek, rozmowa z Prowincjalem, ale tutaj formalnosci sie nie spodziewam, no i spotkania z przyjaciolmi, a to juz "jagody ze smietana" ! To nie jest w zadnym wypadku zamowienie, to tylko sposob wyrazenia delicji "przebywania braci razem" , jak mowi Psalm, ale ma na mysli rowniez i Siostry, Matki i Ojcow.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 25 SierpieÅ„ 2014, 22:29   

Sporo tych nielubianych spraw do zalatwienia,ale tak to juz musi widocznie byc, bo wiara bez uczynkow jest podobno martwa. Nagroda jest za to zmeczenie,wewnetrzne zadowolenie ze spelnienia powinnosci. Szczesc Boze.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 26 SierpieÅ„ 2014, 07:23   

Czlowiek rozumie "dopust Bozy", ale na ogol sie z niego nie cieszy.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 26 SierpieÅ„ 2014, 11:19   

:)
_________________
BML
 
 
Zolnierze


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 26 SierpieÅ„ 2014, 12:00   

Spó¼ni³em siê trochê ze zdjêciami.
 
 
Zolnierze


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 26 SierpieÅ„ 2014, 12:01   

Nastêpne
 
 
Zolnierze


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 26 SierpieÅ„ 2014, 12:01   

Kolejne
 
 
Zolnierze


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 26 SierpieÅ„ 2014, 12:02   

Kolejne
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group