Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania-WTOREK- Wspomn.św. Pio z Petrelciny-23WRZEŚNIA 2014
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 22 Wrzesień 2014, 16:01   Czytania-WTOREK- Wspomn.św. Pio z Petrelciny-23WRZEŚNIA 2014

Wtorek, 23 WRZEŚNIA 2014

Wspomnienie św. Pio z Petrelciny


(Prz 21,1-6.10-13)
Serce króla w ręku Pana jak płynąca woda, On zwraca je, dokąd [sam] chce. Każdego droga zdaje mu się prawa, lecz Pan osądza serca. Postępowanie uczciwe i prawe milsze Panu niż krwawa ofiara. Dumne oczy i serce nadęte, [ta] pochodnia występnych jest grzechem. Zamiary pracowitego [przynoszą] zysk, a wszystkich śpieszących się - biedę. Gromadzenie skarbów językiem kłamliwym, to wiatr ścigany - szukanie śmierci. Dusza grzesznika pożąda zła, w jego oczach bliźni nie znajduje łaski. Gdy karzą szydercę, mądrzeje prostaczek, gdy uczą mądrego, on wiedzę zdobywa. Sprawiedliwy [Bóg] myśli o domu zbrodniarza, w nieszczęście wtrąca nieprawych. Kto uszy zatyka na krzyk ubogiego, sam będzie wołał bez skutku.

(Ps 119,1.27.30.34-35)
REFREN: Prowadź mnie, Panie, ścieżką Twych przykazań

Błogosławieni, których droga nieskalana,
którzy postępują zgodnie z prawem Pańskim.
Pozwól mi zrozumieć drogę Twych przykazań,
abym rozważał Twoje cuda.

Wybrałem drogę prawdy,
pragnąc Twych wyroków.
Ucz mnie, bym przestrzegał Twego prawa
i zachowywał je całym sercem.

Prowadź mnie ścieżką Twoich przykazań,
bo przynoszą mi radość.
A Prawa Twego zawsze strzec będę
po wieki wieków.

(Łk 11,28)
Błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je wiernie.

(Łk 8,19-21)
Przyszli do Jezusa Jego Matka i bracia, lecz nie mogli dostać się do Niego z powodu tłumu. Oznajmiono Mu: Twoja Matka i bracia stoją na dworze i chcą się widzieć z Tobą. Lecz On im odpowiedział: Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je.
..............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 23 Wrzesień 2014, 07:17   

Wspaniale pouczenia , o „dumnych oczach i sercu nadetym”ktore sa grzechem, o „spieszacych sie” ktorzy to robia na wlasna biede, o lekcewazeniu wolania czlowieka ubogiego ktore sciaga na siebie nieszczescie...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 23 Wrzesień 2014, 07:20   

Odnosnie dzisiejszej Ewangelii

Nie jest to slowo sierowane przeciwko Maryi, ale jest to podniesienie przez Jezusa zasadniczego problemu zycia duchowego i zycia w ogole: kto slucha slowa Bozego i wciela je w zycie, ten jest Mu prawdziwie bliski. Czcimy Maryje nie tylko dlatego, ze dala Mu zycie fizyczne, ale dlatego gdyz ona wiodla takie wlasnie zycie w stopniu najwyzszym, dlatego mowimy o niej jako NAJswietszej Marii Pannie.



Jedziemy do sw. Rafka, sw. Hardiniego i do sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia. Pamietam!
 
 
Alina


Wysłany: 23 Wrzesień 2014, 09:51   

... Lecz On im odpowiedział: Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je.

Jak ja lubię te słowa. Naprawdę wierzę, że gdy spożywamy Jego ciało i krew, mamy Jego Ducha w sobie i jesteśmy braćmi i siostrami. Jeszcze bardziej porusza mnie ten fakt, gdy myślę o nim nie w perspektywie Tomaszowa Maz., czy Polski , ale całego świata.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 23 Wrzesień 2014, 14:31   

Nie bylam natka, nie mialam brata, a mam szanse miec i być...i to czyją! Daj, Boże!
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 23 Wrzesień 2014, 14:33   

Chrystus, z woli Ojca, przez Maryje przyszedl do nas, do kazdego czlowieka.
O ktorego Ona pod krzyzem walczyla razem ze swoim Synem, o wzgledy dla siebie nie proszac.
 
 
Alina


Wysłany: 24 Wrzesień 2014, 00:18   

Chcę się z Wami podzielić komentarzem do dzisiejszej Ewangelii, który dostałam od o. Robbina. Bardzo lubię jego komentarze, bo są syntetyczne i uporządkowane i przez to porządkują też trochę moje myślenie. Wkleję otrzymany tekst i na miarę własnych możliwości spróbuję go przetłumaczyć dla tych, którzy tego potrzebują W moim odczuciu- jest tego wart.

Today in the Gospel, Jesus reminds us what it really means to be a Christian. It is certainly more than doctrine, precepts, and commandments. It is first and foremost a relationship - a relationship of trust, affection, commitment, loyalty, faithfulness, kindness, thoughtfulness, compassion, mercy, helpfulness, encouragement, support, strength, protection, and so many other qualities that bind people together in mutual love and unity. God offers us the best kind of relationship - union of heart, mind, and spirit with himself, who is the source of love. God's love never fails, never forgets, never compromises, never lies, never lets us down nor disappoints us. His love is consistent, unwavering, unconditional, and unstoppable. Nothing can make Him leaving us, ignoring us, or treating us unkindly. He will love us no matter what. It is his nature to love. That is why he created us That is why Jesus challenged his followers and even his own earthly relatives to recognize that God is the true source of all relationships. God wants all of our relationships to be rooted in his love and truth. Let's give it a try


Dzisiaj w Ewangelii Jezus przypomina nam, co to w rzeczywistości oznacza- być chrześcijaninem.To jest z pewnością więcej niż doktryna, nauka moralna i przykazania.To jest najpierw i głównie relacja -relacja zaufania, uczucia,zobowiązania,lojalności,wierności,życzliwości.troskliwości, współczucia,miłosierdzia, pomocy,wsparcia, ośmielenia,siły,ochrony i wielu innych jakości, które wiążą ludzi razem we wzajemną miłość i jedność. Bóg oferuje nam najlepszy rodzaj relacji-jedność serca, umysłu i ducha z Nim samym, Który jest źródłem miłości.Boża miłość nigdy nie zawodzi, nie zapomina,nie kompromituje,nie kłamie, nie rozczarowuje nas.Jego miłość jest stała,bezwarunkowa, nieskończona. Nic nie zmusi Go do opuszczenia nas,zignorowania, traktowania nieżyczliwie. On będzie kochał nas za nic. Miłość jest jego naturą. Dlatego On stworzył nas i dlatego Jezus wzywa idących za Nim, a nawet swoich własnych ziemskich krewnych do uznania, że Bóg jest prawdziwym źródłem wszystkich relacji. Bóg chce wszystkie nasze relacje zakorzenić w swojej Miłości i Prawdzie.


Jak wam się podoba?
Osobiście fascynuje mnie to, że tak dobrze można porozumieć się z człowiekiem mieszkającym na innym kontynencie, wywodzącym się z zupełnie innej kultury, gdy mówi się językiem wiary i ludzkich pragnień. Dzięki temu lepiej rozumiem chrześcijańskie braterstwo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group