Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
NASZA--o--KAPLICZKAo--o--(26-2)o11o2014--(niedz.-niedz.)
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Ca³a Ziemia
WysÅ‚any: 25 PaĽdziernik 2014, 20:53   NASZA--o--KAPLICZKAo--o--(26-2)o11o2014--(niedz.-niedz.)

B³ogos³awieñstwo i chwa³a, i m±dro¶æ, i dziêkczynienie, i cze¶æ,
i moc, i potêga Bogu naszemu na wieki wieków! Amen.
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 25 PaĽdziernik 2014, 21:17   

K+M+B

(26-2) - 11 - 2014

Uroczysto¶æ Wszystkich ¦wiêtych

Czesc Chwalebna

-----------------------------------
Tajemnice chwalebne:

1.Zmartwychwstanie Pana Jezusa
2.Wniebowstapienie Pana Jezusa
3.Zeslanie Ducha Swietego
4.Wniebowziecie Maryi
5.Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi.
----------------------------------------


//

/Jliusz S³owacki/

Smutno mi, Bo¿e! - Dla mnie na zachodzie
Rozla³e¶ têczê blasków promienist±;
Przede mn± gasisz w lazurowej wodzie
Gwiazdê ognist±...
Choæ mi tak niebo Ty z³ocisz i morze,
Smutno mi, Bo¿e!
........

Na têczê blasków, któr± tak ogromnie
Anieli Twoi w niebie rozpostarli,
Nowi gdzie¶ ludzie w sto lat bêd± po mnie
Patrz±cy - marli.
Nim siê przed moj± nico¶ci± ukorzê,
Smutno mi, Bo¿e!


//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc):Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o


----------- I. Zmartwychwstanie Pana Jezusa -------------

Dziêki ¶mierci i zmartwychwstaniu Chrystusa symbol hañby i poni¿enia sta³ siê symbolem odwagi, mêstwa, pomocy i braterstwa. W znaku krzy¿a ujmujemy dzi¶ to, co najbardziej piêkne i warto¶ciowe w cz³owieku. Przez krzy¿ idzie siê do zmartwychwstania. Innej drogi nie ma. I dlatego krzy¿e naszej Ojczyzny, krzy¿e nasze osobiste, krzy¿e naszych rodzin musz± doprowadziæ do zwyciêstwa, do zmartwychwstania, je¿eli ³±czymy je z Chrystusem, który krzy¿ pokona³.

- Ró¿aniec z ks. Jerzym Popie³uszk±

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- II. Wniebowstapienie Pana Jezusa ------------

Wniebowst±pienie jest pokazaniem po raz kolejny – i jednocze¶nie przypieczêtowaniem – drogi do domu Ojca… Dziwna jest to droga. Chocia¿ prosta i jasna, to ukierunkowana na wiele celów i stron: jest to droga do ka¿dego cz³owieka; jest to droga, podczas której stale towarzyszy nam Chrystus… podtrzymuje nas pokarmem swojego Cia³a i Krwi, by¶my nie ustali.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- III. Zeslanie Ducha Swietego -----------

Przyj¶cie Ducha ¦wiêtego to narodziny Ko¶cio³a. Tego dnia otworzy³y siê drzwi Wieczernika, w którym dot±d przebywali wystraszeni Aposto³owie… Oto nagle staje siê co¶ cudownego i zupe³nie niepojêtego: nabieraj± niezwyk³ej odwagi i zaczynaj± ¶mia³o przemawiaæ do t³umów…
Czy jest jaki¶ jêzyk zrozumia³y na ca³ym okrêgu ziemi, dla wszystkich ludzi, dla ka¿dej rasy, religii i kontynentu? Jest taki jêzyk, którego kodu uczymy siê od dzieciñstwa: to jêzyk mi³o¶ci. Znajomo¶æ tego jêzyka jest cudownie rozwijana podczas modlitwy – pe³nej mi³o¶ci rozmowy z Bogiem, który nas do koñca umi³owa³; podczas ka¿dej Eucharystii, która jest uczt± mi³o¶ci; i ka¿dej lektury Pisma ¦wiêtego, napisanego najpiêkniejszym jêzykiem – mi³o¶ci.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

--------------- IV. Wniebowziecie Maryi --------------

Ty wiesz, Matko, ¿e Narodem, który tyle wycierpia³ w swojej historii, który tyle odniós³ zwyciêstw, który wniós³ tak wielki wk³ad do kultury Europy i ¶wiata, który wyda³ i wydaje tylu wspania³ych ludzi, który w koñcu da³ ¶wiatu papie¿a, który ten ¶wiat zadziwia, takim Narodem – ¿adnym narodem – poniewieraæ nie wolno. Takiego Narodu nie rzuci przemoc± na kolana ¿adna si³a szatañska. Ten Naród udowodni³, ¿e kolana zgina tylko przed Bogiem. I dlatego wierzymy, ¿e upomni siê o niego sam Bóg.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- V. Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi--------------

By³a¶ przez wieki Matk± i Królow±… Zawierzamy Ci, Matko Chrystusowa, gorycz bezsilno¶ci i upokorzenia, jakiego ci±gle doznaje wiele sióstr i braci w Ojczy¼nie naszej… Zawierzamy wszystkie krzywdy wyrz±dzone Narodowi… Zawierzamy nadziejê na lepsze jutro. Nadziejê na pojednanie Narodu w duchu mi³o¶ci, ale i w duchu sprawiedliwo¶ci, bo wiemy, ¿e nie mo¿e istnieæ bez sprawiedliwo¶ci… Wszystko to w dniu dzisiejszym, w dniu zawierzenia ca³ego ¶wiata Twojemu Niepokalanemu Sercu, sk³adamy w Twoje matczyne d³onie i prosimy, by¶ z³o¿y³a u stóp Syna Twego Jezusa Chrystusa na uproszenie Ojczy¼nie naszej czasu zmartwychwstania do prawdziwej wolno¶ci, sprawiedliwo¶ci i pokoju. Amen.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 26 PaĽdziernik 2014, 08:03   

Mi³ujê Ciê, Panie, Panie, mocy moja,
Panie, opoko moja i twierdzo, mój wybawicielu.
Bo¿e, ska³o moja, na któr± siê chroniê,
tarczo moja, mocy zbawienia mego i moja obrono.

Ps 18
Szczerosc tych slow zalezy od mojego spojrzenia na innych, czy jest ono zyczliwe i od gotowosci wsparcia ich wowczas gdy potrzebuja pomocy. Od tego zalezy czy moja milosc do Boga jest prawdziwa, czy to tylko przelotna i malo znaczaca emocja.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 28 PaĽdziernik 2014, 08:15   

Niebiosa g³osz± chwa³ê Boga,
dzie³o r±k Jego obwieszcza niebosk³on.


Ps 19
Niech nasz dzisiejszy dzien bedzie „gloszeniem chwaly Boga”, wszystko co dzisiaj nas spotka i co bedziemy robili.


Prosze o wsparcie modlitewne o pomyslny wynik operacji glowy poleconej mi osoby.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 28 PaĽdziernik 2014, 19:47   

Wspieram swoja modlitwa.
Prosze tez o takie wsparcie dla mojego najmlodszego dziecka z okazji urodzin. Niech Bog bedzie z nim, Jezus prowadzi przez Ducha Swietego, a Maryja otuli go plaszczem swej opieki.
Tego tez zycze wszystkim naszym DOMowym dzieciom...by byly dobrymi owocami naszego zycia.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 28 PaĽdziernik 2014, 20:39   

I ja siê do³±czam.
_________________
BML
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 29 PaĽdziernik 2014, 07:45   

Pan podtrzymuje wszystkich, którzy upadaj±,
i podnosi wszystkich zgnêbionych.

Ps 145
Panie , zmiluj sie nad nami



Niech Ciê wielbi±, Panie, wszystkie Twoje dzie³a
i niech Ciê b³ogos³awi± Twoi ¶wiêci.

Ps 145
Blogoslawmy Pana wszystkim co dzisiaj bedziemy robili i przezywali.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 29 PaĽdziernik 2014, 21:42   

Dziekujac za wszystko,prosze Boze o wiecej milosci w moim sercu.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 31 PaĽdziernik 2014, 07:16   na kanwie dzisiejszych czytan

Chcialbym umiec dziekowac za innych w mojej modlitwie, czyniac to radoscia. Chcialbym aby nasza milosc „doskonalila sie coraz bardziej i bardziej, abysmy umieli wybierac nie tylko to co dobre , ale to „co lepsze” i aby¶my byli czy¶ci i bez zarzutu na dzieñ Chrystusa, nape³nieni plonem sprawiedliwo¶ci”.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 31 PaĽdziernik 2014, 07:17   

Da³ pokarm bogobojnym,
pamiêtaæ bêdzie wiecznie o swoim przymierzu.

Ps 111

Tym pokarmem jest Komunia sw.. Odnawia ona w nas przymierze milosci z Bogiem..
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 1 Listopad 2014, 10:04   

Kto wst±pi na górê Pana,
kto stanie w Jego ¶wiêtym miejscu?
Cz³owiek r±k nieskalanych i czystego serca,
który nie sk³oni³ swej duszy ku marno¶ciom.
On otrzyma b³ogos³awieñstwo od Pana

Ps 24
Oby dusza nasza byla zawsze wolna i czysta, a „nie sklaniajac sie ku marnosciom”, oby miala zawsze na celu Boga i Jego zbawienie.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 1 Listopad 2014, 10:05   

Dzisiaj na Mszy sw. bp Jihad prosil o modlitwe w jego intencji, bo od dluzszego czasu stoi przed powaznym wyborem, aby byl on zgodny z wola Boza.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group