Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
NASZA--o--KAPLICZKAo--o--(17-23)o11o2014--(pon.-niedz.)
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Ca³a Ziemia
WysÅ‚any: 16 Listopad 2014, 16:15   NASZA--o--KAPLICZKAo--o--(17-23)o11o2014--(pon.-niedz.)

"Pójd¼cie, b³ogos³awieni Ojca mojego,
we¼cie w posiadanie królestwo,
przygotowane wam od za³o¿enia ¶wiata!
Bo ...

Wszystko,
co uczynili¶cie jednemu z tych braci moich najmniejszych,
Mnie¶cie uczynili.
"
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 16 Listopad 2014, 16:32   

K+M+B

17-23. 11. 2014 Poniedzia³ek - Niedziela

Uroczysto¶æ Jezusa Chrystusa, Króla Wszech¶wiata


Czesc Chwalebna

-----------------------------------
Tajemnice chwalebne:

1.Zmartwychwstanie Pana Jezusa
2.Wniebowstapienie Pana Jezusa
3.Zeslanie Ducha Swietego
4.Wniebowziecie Maryi
5.Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi.
----------------------------------------


//
Wiêkszy

wiêkszy jeste¶ ani¿eli ksi±g opas³e tomy
wiêkszy od naukowych opracowañ
wnikliwych analiz
badañ prowadzonych
przez ró¿norakie szko³y
du¿o wiêkszy ani¿eli tekst
poczwórnie nawet skorygowany
logicznie podzielony na rozdzia³y
opatrzony w tytu³y
rozmieniony na kartki
wiêkszy ni¿ nasze ludzkie rozumienie prawdy
i w³a¶nie dlatego w sposób dla nas nie zrozumia³y
sta³e¶ siê ma³y jak najmniejszy z ludzi
aby byæ z nami – z ka¿dym cz³owiekiem
i aby¶my my mogli byæ w Tobie


/O. Zygmunt Kwiatkowski/
//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc):Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o


----------- I. Zmartwychwstanie Pana Jezusa -------------

Wtedy o¶wieci³ ich umys³y, aby rozumieli Pisma, i rzek³ do Nich: "Tak jest napisane: Mesjasz bêdzie cierpia³ i trzeciego dnia zmartwychwstanie, w imiê Jego g³oszone bêdzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom" (£k 24,45-47).
Wydarzenia zapowiadane przez Pisma, a zrealizowane w ¿yciu Jezusa z Nazaretu, zmieni³y bieg historii, a ludzko¶ci przynios³y nadziejê ¿ycia wiecznego. Ka¿dy cz³owiek zosta³ zaproszony do uczestnictwa w Zmartwychwstaniu Chrystusa. A wspó³uczestniczyæ w nim mo¿e ten, kto Jezusa na¶laduje w d¼wiganiu krzy¿a i kto razem z Nim umiera. Je¶li bowiem z Nim umieramy, z Nim te¿ ¿yæ bêdziemy.
Maryjo, pro¶ swojego Syna, by umocni³ nasze kroki na Jego ¶cie¿kach, aby¶my nigdy z nich nie zeszli, ale wiernie trwali przy Nim, w ¿yciu, ¶mierci i zmartwychwstaniu.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- II. Wniebowstapienie Pana Jezusa ------------

W domu Ojca mego jest mieszkañ wiele... Idê przygotowaæ wam miejsce (J 14,2).
Tak zapowiedzia³ Chrystus swoje Wniebowst±pienie i jego g³êboki sens dla ka¿dego z nas. Miejsce w domu Ojca jest przygotowane dla tych, którzy uwierzyli i rozpoznali Chrystusa w g³odnym, bezdomnym, cierpi±cym i udzielili Mu pomocy. Ci us³ysz±: "Pójd¼cie, b³ogos³awieni Ojca mojego, we¼cie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od za³o¿enia ¶wiata" (Mt 25,34).
Maryjo, pro¶ za nami, by Twój Syn nauczy³ nas s³yszeæ g³os Jego pro¶by o nasz± pomoc, wypowiadany przez cz³owieka i jego ludzkie biedy. By¶my nie zapomnieli s³ów Jezusa: "Wszystko, co uczynili¶cie jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnie¶cie uczynili" (Mt 25,40).

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- III. Zeslanie Ducha Swietego -----------

I wszyscy zostali nape³nieni Duchem ¦wiêtym (Dz 2,4).
Przestraszeni wydarzeniami mêki i ¶mierci Chrystusa, aposto³owie spotykali siê w ukryciu na modlitwie razem z Maryj±, Matk± Jezusa. I oto wydarzy³o siê co¶ szczególnego, co przemieni³o serca uczniów i zmieni³o ich ¿yciowe postawy. Zaczêli odwa¿nie g³osiæ, ¿e Jezus Chrystus ¿yje, ¿e prawdziwie zmartwychwsta³. I ¿e tylko On, Jezus, jest Panem i nadziej± ka¿dego cz³owieka. A wszystko to sta³o siê dziêki darom, które otrzymali w dniu zes³ania Ducha ¦wiêtego.
Maryjo, wyb³agaj nam u swego Syna, by zes³a³ moc Ducha ¦wiêtego i na nas, aby¶my tu i teraz, w swoim ¿yciu, umieli pe³niæ Jego polecenie: "Bêdziecie moimi ¶wiadkami... a¿ po krañce ziemi" (Dz 1,8).

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

--------------- IV. Wniebowziecie Maryi --------------

Ojcze, chcê, aby tak¿e ci, których Mi da³e¶, byli ze Mn± tam, gdzie Ja jestem (J 17,24).
Maryja zosta³a dana Jezusowi przez Boga jako Matka. By³a z Nim w Betlejem, gdzie siê narodzi³, w Nazarecie, gdzie wzrasta³ w ³asce u Boga i ludzi, i na Kalwarii, gdzie zrealizowa³ najwa¿niejszy etap swojej misji – zbawienie ¶wiata. Jezus chcia³, ¿eby przebywa³a na zawsze tam, gdzie On jest. Maryja Niepokalanie Poczêta, wolna od grzechu, uwolniona zosta³a tak¿e od oczekiwania w grobie na dzieñ zmartwychwstania. Jej za¶niêcie by³o zarazem przej¶ciem do chwa³y Wniebowziêcia z dusz± i cia³em.
Maryjo, wielkie rzeczy uczyni³ Ci Wszechmog±cy, bo by³a¶ Mu wierna i ca³kowicie oddana. Upraszaj nam, Matko, ³askê wierno¶ci i oddania Bogu w naszym ¿yciu.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- V. Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi--------------

Zwyciêzcy dam zasi±¶æ ze Mn± na moim tronie (Ap 3,21).
Maryja odnios³a zwyciêstwo. Pokona³a grzech i ¶mieræ, a tak¿e ludzk± s³abo¶æ. W Li¶cie ¶w. Paw³a (2 Tm 2,11) czytamy: "Je¿eli¶my bowiem z Nim wspó³umarli, wespó³ z Nim i ¿yæ bêdziemy. Je¶li trwamy w cierpliwo¶ci, wespó³ z Nim te¿ królowaæ bêdziemy". Królowanie Maryi oznacza ¶wiadczenie mi³o¶ci i opieki tym, dla których sta³a siê Matk±, oraz nieustann± troskê o to, by nikt z odkupionych przez Jej Syna nie zgin±³, ale doszed³ do pe³ni ¿ycia wiecznego.
Maryjo, nasza Matko i Królowo, Królowo ró¿añca ¶wiêtego, Królowo Polski, Królowo ¶wiata, prowad¼ nas bezpiecznie do swojego Syna. Amen.

/† Wawrzyniec Wawro OP/

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 16 Listopad 2014, 17:21   

Zmiluj sie nad nami i nad calym swiatem.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 17 Listopad 2014, 08:11   

W imie Boze , dzisiaj zaczyna sie kolejna pielgrzymka do sw. Szarbela... juz sie zaczela. Wczoraj na Mszy sw. powiedzialem jej uczestnikom : jade z wami, jedzcie ze mna, czy raczej pamietam bede o was, pamietajcie o mnie.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 17 Listopad 2014, 21:12   

Pamietaj Abuna,pamietaj i wypraszaj potrzebnych lask Bozych dla nas. My tez pamietamy i prosimy za wstawiennictwem sw. Szarbela o laski dla pielgrzymujacych.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 21 Listopad 2014, 01:20   

Modlmy sie o pokoj w Polsce i na swiecie. Polska panstwowosc jest powaznie zagrozona. Jest to wynik tego, ze wielu ludzi od lat patrzy i nie widzi tego co sie dzieje.

Niech Opatrznosc Boza i Matka Boska Krolowa Polski prowadza w tych trudnych chwilach Polakow. Aby mogli sami rozwiazac swoje problemy droga pokojowa bez pomocy "przyjaciol". Tak nam dopomoz Bog
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group