Strona GĹ‚Ăłwna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹĽytkownicyUĹĽytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
AUMNIE w sercu zakwitło...
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysĹ‚any: 27 Listopad 2014, 10:36   AUMNIE w sercu zakwitło...

Siegnelam po cos kilka dni temu na szafe i niespodziewanie znalazłam, zupełnie zapomniana figurke – miniaturke Piety Michala Aniola. Po krotkim czasie „zauważyłam” na obrazie wisz±cym nad moim lożkiem, ze Matka Boza trzyma ne reku malego Jezusa. Duch Swiety wydobyl ze mnie w ten sposób refleksje: „Jakze wielka, jak wypelnina Łaska jest MatkaBoża!”. Wczesniej niby wiedzialam o tym ale do tej prawdy odnosilam się z pewna rezerwa. Moze dlatego, ze Maryja jest tylko kobieta, tylko człowiekiem?...Chwilami nawet nie dowierzalam Janowi Pawlowi, gdy mowil o blisko¶ci Maryi, o iego oddaniu się JEJ.
Niespodziewanie zrozumiałam sercem, jak bliska Jezusowi jest JEGO MATKA. Nosila Go pod sercem, urodzila, karmila piersia, kołysała…A w koncu – stala pod krzyzem, na ktorym umieral i z którego, w tej strasznej chwili, powierzyl Jej Misje bycia Matka dla wszystkich ludzi…dla mnie…Zawsze wierzylam w to, a ostatnio zrozumiałam sercem…Jakze mi trudno znaleĽć slowa, by wyrazic swe uczucie, które było, ale stalo się czulym ukochaniem Najswietszej MATKI…Zapragnelam to wypowiedziec, podzielic się z Wami, drodzy Przyjaciele DOMu.
Prowadz nas, Matko do Swego Syna, proszę!
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysĹ‚any: 27 Listopad 2014, 13:17   

Bardzoe pieknie Zosiu napisalas. Bog zaplac
 
 
EwaH
Ewa Hajda


Miejscowosc: Bytom
WysĹ‚any: 27 Listopad 2014, 19:48   

tak Zosiu, cieszę się, że podzieliła¶ się swym " odkryciem". Ja jestem jeszcze w fazie pierwszej, -jeszcze - czyli z ufno¶ci± , że może i przede mn± głębsze wchodzenie w tajemnice wiary.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysĹ‚any: 27 Listopad 2014, 22:23   

"Zrozumieć sercem" , Duch Swiety wydobyl ze mnie ... : „Jakze wielka, jak wypełniona Łaska jest MatkaBoża!”.
Piękne ¶wiadectwo , dzięki Zosiu.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysĹ‚any: 28 Listopad 2014, 07:55   

Tak, chodzi wlasnie o to "drugie dno", chodzi o glebsze rozumienie tego o czym sie wie. Wcale nie polega to na skomplikowanej werbalizacji, ale wprost przeciwnie, jest to nazywanie rzeczy po imieniu, mowienie wprost. Jest to jezyk wiary i milosci, a jednak mam olbrzymie trudnosci z czytaniem "Dziennika" sw. Faustyny i po kilku wersetach nie jestem w stanie pojsc dalej...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysĹ‚any: 28 Listopad 2014, 08:10   

Jeszcze mialem dodac, ale zapomnialem o tym, ze to co piszesz Zosiu stanowi istote KONSEKRACJI. Ma sens tylko wowczas gdy nasze pragnienie "przepelnienia laska Boza" jest tak wyczuwalne aby oprzec o nie cale nasze zycie.
To wlasnie mialem na mysli piszac o DOMu i o tym aby byl on forma tworzenia WSPOLNOTY, z jednej strony takiej jaka juz jest, otwartej dla wszystkich, bez wyjatku, z drugiej zas takiej ktora wiaze owo "spojrzenie wewnetrzne", pragnienie poswiecenia zycia Bogu, udzial w "godach Baranka" juz teraz, jeszcze tutaj, natej starej ziemi. W tym nasza mlodosc i mlodosc Kosciola sie kryje.
Ide spowiadac, a potem sniadanie. Nie przeczy to w niczym temu co powiedzialem wyzej, tak jak i to ,ze teraz pisze i serdecznie pozdrawiam Wszysatkich, zarowno tych ktorzy rozumieja to co pisze jak i tych ktorzy staraja sie to zrozumiec.
 
 
WyĹ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Nie możesz ¶ci±gać zał±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group