Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Nergal i Czubaszek
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 2 GrudzieÅ„ 2014, 19:48   Nergal i Czubaszek

Otrzymalem maila od Citisen GO aby bojkotowac Empik. Mialem kliknac I nie kliknalem. Empik skumal sie z Nergalem i pania M.Czubaszek , aby wspolnie handlowac przed Swietami Bozego Narodzenia. Bez watpienia obu stronom chodzi o to aby klientow bylo jak najwiecej. Empik nie da przeciez Nergalowi I Czubaszek pieniedzy za darmo . Czegos od nich oczekuje w ramach przymierza ktore zawarli w przedswiatecznym sezonie handlowym. Co do tego mozna miec pewnosc : chodzi im o kase. No wlasnie! Zeby ja zdobyc, trzeba ZAISTNIEC w przestrzeni handlowej I zlozyc oferte w sposob ktory zwroci uwage. W prymitywnych warunkach rynkowych sprzedawca po prostu krzyczy, albo jak na Wschodzie, serwuje herbate. Na nowoczesnych rynkach trzeba poslugiwac sie bardziej finazyjna taktyka. Najlepiej jesli jest jakas sensacja, ktora mozna wykorzystac jako “event”, czyli wydarzenie. Nergal I Czubaszek doskonale pasuja do tej strategii mrketingowej.
Oto zblizaja sie Swieta Bozego Narodzenia, oto zaczynaja sie pojawiac choinki na wystawach sklepowych, oto rozpoczyna sie kupowanie podarunkow na wigilijny wieczor, oto w perspektywie widoczne jest Dzieci±tko w ubogim zlobie i…. oto twarz Nergala ... Wstrzasa toba taki uklad? To bardzo dobrze. O to wlasnie chodzilo. Z jednej strony Boze Narodzenie I Swieta, z drugiej zas jeden z najbardziej znanych w Polsce publicznych bluzniercow. Na satanicznym koncercie podarl Pismo Swiete, dodajac jeszcze do tego wulgarne komentarze. Jego wizerunek uzupelnia kobiecy partner , pani Czubaszek, znana z bluznierczego zawolania w zwiazku z aborcja ktora dwukrotnie popelnila .
Gra jest latwa do przejrzenia. Pytanie teraz brzmi : jak sie w tê grê nie bawic? Jak nie dac sie w nia wmanewrowac ? Jak nie pojsc za slepym odruchem gniewu ktorego oczekuja marketingowi rezyserzy?

Co robic? Jak sie zachowac ? A moze nic nie robic, zajac sie przygotowaniem swoich rodzinnych Swiat I basta! Czy to nie znaczy jednak zaaprobowac ? Trudna do rozstrzygniecia alternatywa.
Pierwsza postawa moze sie stac zupelnie niezamierzona reklama Empiku, jak bylo to na przyklad z krzykiem w sprawie “Codu da Vinci” I w efekcie przysluzy sie powiekszeniu jego sukcesu handlowego. Druga postawa, czyli biernosc , moze spowodowac, ten efekt, ze nie tylko handel , ale w ogole przestrzen zycia publicznego, bêdzie coraz bardziej nasycana tego typu prowokacjami , ktore beda sie stawac coraz bardziej ekstremalne.
 
 
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 3 GrudzieÅ„ 2014, 01:55   

https://www.facebook.com/...?type=1&theater
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 3 GrudzieÅ„ 2014, 02:45   

A ja podpisalam, ze nie bede robila zakupow Bozonarodzeniowych w Empiku, co przyjdzie mi latwo, bo mnie w Polsce nie ma, ale dodalam, ze ja w ogole nie bede robila zakupow w Empiku ani w realu, ani w internecie. Nie robie tego zreszta od kilku lat, bo mnie ta siec handlowa juz kilka razy zdenerwowala swoimi idiotycznymi i antychrzescijanskimi kampaniami.

Kampania Nergal Czubaszek ma spolaryzowac spoleczenstwo tzn podzielic je na to chrzescijanskie i antychrzescijanskie. Opowiadam sie za tym pierwszym, tym bardziej zeby sie odroznic od tego drugiego. Kampania sluzy zasianiu wiecej zacietosci i nienawisci wsrod wrogow Kosciola. Niech im Pan Bog blogoslawi, ale ja sie opowiadam jednoznacznie po drugiej, od nich patrzac, stronie

Z Bogiem
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 3 GrudzieÅ„ 2014, 07:32   

Bliska mi jest postawa Doroty-w koñcu to zmierza do ca³kowitego ze¶wiedczenia ¶wi±t-oni s± zimni-my powinni¶my byæ gor±cy. Ale rozumiem te¿ postawê Ojca-wiadomo: ksi±dz-mo¿e takie zaproszenie do podpisu to swoista prowokacja ( jak bym by³a ksiêdzem, albo zakonnic± pewnie te¿ bym nie podpisa³a).
_________________
BML
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 3 GrudzieÅ„ 2014, 10:10   

Wkradlo sie troche dwuznacznosci, ale to moja wina. Nie podpisalem , poniewaz potraktowalem te rzecz duzo powazniej anizeli tylko jedno "odklikniecie". Dlatego , aby dac wyraz swojej dezaprobaty skandalicznego "popisu" Empiku napisalem to co czytaliscie i nawet mialem zamiar napisac na ten temat artykul do Deonu.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 5 GrudzieÅ„ 2014, 00:22   

Odnosze sie do tego tak samo jak Dorota. Nalezy zaznaczyc jasno i czytelnie swoj stosunek. Klikniecie nie rozwiazuje sprawy,jednak warto zaznaczyc,ze "zle" nie jest nam obojetne. Moze zabrzmi to troche "nie tak"ale nie chce by obrazano moje uczucia religijne.
Tradycja owszem,kolacja, prezenty,owszem,ale one nie moga byc najwazniejsze.
Podarujmy sobie tego dnia czwile ciszy przed pojsciem na pasterke. Pomyslmy o co tu chodzi i dlaczego tak wazny jest ten jedyny w swoim rodzaju wieczor,przez tyle setek lat.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 5 GrudzieÅ„ 2014, 01:36   

Pomyslalam rownoczesnie, ze trzeba sie w tym Adwencie modlic za Nergala i Czubaszek, bo to biedni poranieni ludzie, ktorzy probuje odnalezc sibie, ale nie wiedza jak to zrobic.
 
 
Ania-Damaszek

Miejscowosc: Damaszek
WysÅ‚any: 5 GrudzieÅ„ 2014, 11:25   

smutne to czasy , ze ludzie w zasadzie przecietni,nie obdarzeni jakims talentem, musza szokowac aby przebic sie w mediach-przy czym to szokowanie jest sposobem na zycie a glownie na zarabianie...tez nie chce brac w tym udzialu...dzis sztuka zamaist piekna , harmonii musi zbrukac, im ktos bardziej obrazi, ublizy , tym czesciej roznego rodzaju brukowce ,o nim napisza, a to przeklada sie na konkretne zarobki, kontrakty reklamowe ...to ich sposob na zycie ...dzis aby najbardziej zaszokowac, trzeba obrazic to co najswietsze, co najbardziej czyste i piekne...wtedy napisza o tym wszyscy i ,,kasa,, znow poplynie...oczywiscie sa artysci , ktorych dziela sa tak dobre , ze nie musza uciekac sie do takich nedznych praktyk...zal tych co tak bardzo sie znizaja by tylko medialnie zaistniec i zarobic...
 
 
R. z DMM
czyli Romek


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 5 GrudzieÅ„ 2014, 11:44   

"Co robic?"

- Z£O DOBREM ZWYCIʯAJ !
_________________
R-k DMM
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group