Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Intencje Apostolstwa Modlitwy na marzec 2015
Autor Wiadomość
wiesia
wkaczor

Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 3 Marzec 2015, 16:58   Intencje Apostolstwa Modlitwy na marzec 2015

Nie ma jeszcze w Internecie wyja¶nienia intencji Apostolstwa Modlitwy na marzec 2015. Przypomnê wiêc mo¿e tylko te intencje.

Intencja ogólna: Aby wszyscy ludzie prowadz±cy badania naukowe stawiali sobie za cel s³u¿enie integralnemu dobru cz³owieka.

Intencja ewangelizacyjna: Aby coraz bardziej uznawany by³ specyficzny wk³ad kobiety w ¿ycie Ko¶cio³a.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 4 Marzec 2015, 08:19   

Rozwinieciem pierwszej intencji moze byc troska o kieunek naszych inicjatyw, prac, dzialan, ale rowniez rozrywki, aby sluzyla integracji osobowej i spolecznej wokol Chrystusa i Jego Ewangelii. (Wczoraj otrzymalem obrzydliwa "Droge Krzyzowa", bluzniercza, prowokujaca do gniewu i pewnie zrobienia zamieszania, lawiny odpowiedzi i ogolnej klotni. Wyrazilem swoja odraze, zasugerowalem , ze w tym mniej wiecej duchu odbywaja sie sesje obcinania glow niewinnym ludziom przez terrorystow, nie zyczylem "autorowi" tych bluznierstw zeby go dotknely w milionowej czesc cierpienia ktore poniosl Ten ktorego on obraza i powiedzialem , ze nie bede sledzil rozwijania sie "debaty", bo nie chce dac sie wmanewrowac w "event" wymyslony przez zlego ducha).

Druga intencja natomiast plasuje sie doskonale w to co planuje sie narzucic prawodastwu europejskiemu i teraz bocznymi drzwiami, chce sie wprowadzic do nas, do Polski, a mianowicie ideologie gender. Kobieta jako kobieta i mezczyzna jako mezczyzna to wartosci fundamentalne w spoleczenstwie i w cywilizacji. Ojciec i matka, kobieta i mezczyzna , to podstawy naszej ludzkiej tozsamosci i zdrowia naszej kultury. Relatywizacja podstaw, to zastrzyk smierci naszej cywilizacji.
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 5 Marzec 2015, 17:57   

Obawiam siê, ¿e to, niestety, "fragment wiêkszej ca³o¶ci", czyli podwa¿anie czy te¿ zmiana znaczenia wielu fundamentalnych s³ów: p³eæ, ma³¿eñstwo, rodzina, matka, ojciec, wolno¶æ.
Na dodatek odbywa siê to bardzo sprytnie.
Gdyby w badaniach opinii zadaæ dwa ró¿ne pytania:
- czy jeste¶ za tym, aby obowi±zywa³a Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy
wobec kobiet i przemocy domowej?
oraz
- czy jeste¶ za tym, aby p³eæ nie by³a okre¶lona biologicznie tylko aby istnia³a mo¿liwo¶æ wyboru p³ci?
Jestem przekonany, ¿e wyniki by³yby ca³kiem odmienne.
Du¿o zale¿y od sposobu przedstawienia tego.
 
 
wiesia
wkaczor

Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 9 Marzec 2015, 12:51   

Wyja¶nienie papieskich intencji AM - marzec 2015

ks. Robert Janusz SJ, ks. Piotr Blajerowski SJ

Powszechna na marzec:

Aby wszyscy ludzie prowadz±cy badania naukowe stawiali sobie za cel s³u¿enie integralnemu dobru cz³owieka.

Chc±c podkre¶liæ warto¶æ jakiego¶ uczonego, mówi siê, ¿e uprawia on naukê, i jest to bardzo trafne okre¶lenie, gdy¿ nauka rzeczywi¶cie zachowuje siê jak ogród – gdy jest uprawiana, przynosi b³ogos³awione owoce ¿ycia, gdy jest poniewierana – jak nieszanowany ogród – rodzi osty, ciernie i niesie ¶mieræ. Nauka jest jednak nietypowym „ogrodem”, który jest bli¿ej duszy cz³owieka ni¿ ogród naturalny, i dlatego nauka jest bardziej wra¿liwa na pokusy, które targaj± ludzkimi sercami. Drugim z³ym czynnikiem dzia³aj±cym na naukowców jest spo³eczny upadek integralnego rozwoju ludzkiego, i to od szko³y podstawowej. Wystarczy wspomnieæ zaniedbania edukacji nie tylko w odniesieniu do matematyki, historii, jêzyka polskiego czy odpowiedzialnego przygotowania m³odzie¿y do ¿ycia w rodzinie, ale zanika tak¿e integralna wizja dobra spo³ecznego, któr± dawa³a filozofia. Dzisiejsi uczeni maj± wiêc bardzo trudny start, gdy¿ studiuj±c bardzo w±skie dziedziny wiedzy, nastawieni s± na wymierny sukces, który nie ma szerszego odniesienia spo³ecznego. W ten sposób ogólne nauki, takie jak filozofia czy teologia, przesta³y siê liczyæ, gdy¿ miernik postêpu wyznaczaj± technokraci.
W rêkach ludzi nieodpowiedzialnych nauka staje siê bardzo niebezpiecznym narzêdziem. Opieraj±c siê na wielu lekcjach udzielonych przez historiê, mówi siê, ¿e laboratorium bez oratorium staje siê krematorium. Co jaki¶ czas dochodz± do nas informacje medialne ukazuj±ce tragiczne wykorzystanie tego, co uznawano za dobrodziejstwo naukowe; naukowcy kolejny wiêc raz nie sprostali swojemu najg³êbszemu powo³aniu. W tej sytuacji zniewolenia nierzadko najwybitniejszych ludzi, gdy nie pomagaj± ju¿ ¿adne apele, debaty i protesty, pozostaje nam modlitwa za wszystkich uczonych, aby pokonali gro¿±ce im, a przez nich innym, z³o. Módlmy siê zatem, aby wszyscy uczeni poznali prawdziw± godno¶æ cz³owieka, któremu Stwórca da³ w³adzê nad stworzeniami; aby na¶ladowali Boga, który rozwija ka¿de ludzkie dobro. Módlmy siê o nawrócenie wszystkich grzesznych naukowców, aby mogli naprawiæ swoje b³êdy i dobrze wykorzystywali dane im talenty do niesienia pomocy, któr± mog± daæ spo³eczeñstwu.


Ewangelizacyjna na marzec:

Aby coraz bardziej uznawany by³ specyficzny wk³ad kobiety w ¿ycie Ko¶cio³a.

Dlaczego?
Miejsca by brak³o, aby uj±æ wszelkie mo¿liwe „prowokacje na temat”. Jedni krzycz±: Kobieta poni¿ana, bo nie ma do¶æ eksponowanych stanowisk w Ko¶ciele i w zarz±dach. Inni wrêcz wo³aj±: Dyskryminacja, poni¿aj±ce jest nieudzielanie im ¶wiêceñ. Nastêpni mówi± o piêknej, pokornej s³u¿bie ¿ony, matki – tyle, ¿e za ma³o docenianej, Ka¿dego dnia winna byæ ona eksponowana w mediach, bo ta misja codziennej mi³o¶ci jest spo³ecznie kluczowa. Kolejni wrêcz przemoc± nazywaj± formowanie ról p³ci. To kobieta ma wybraæ, czy zgodnie z natur± spe³ni siê w wielokrotnym rodzicielstwie, czy te¿ „p³odziæ” bêdzie kolejne dzie³a, doktoraty, osi±gniêcia i twórcze kreacje.
Konkluzja? Czy Jeste¶ tego warta to szept do jej ucha anio³a, czy szatañskie skrzeczenie?
„Dobre impulsy” – ale wpierw smutny obraz
Jaki procent dziewcz±t, które koñcz±c szko³y (a¿ po doktoraty), za realny wzór dla siebie uzna Maryjê? Jest ich coraz mniej. Czy nie pora, aby biæ na alarm?
Mozolnie osi±gano porozumienie miêdzy zakonnicami z USA a Watykanem. To przyk³ad, jak trudno znale¼æ dzi¶ formy uszanowania daru kobiet; a Watykan wrêcz musia³ przypomnieæ, ¿e dzia³alno¶æ i tych kobiet na pierwszym miejscu ma byæ s³u¿b± dla Jezusa. Synod o Rodzinie i tre¶æ Roku ¯ycia Konsekrowanego du¿o miejsca rezerwuj± dla uznania „geniuszu kobiety” – jak to ujmowa³ ¶w. Jan Pawe³ II. Papie¿ Franciszek my¶l tê potwierdza, choæby zawsze koñcz±c homiliê wo³aniem do Maryi...
Intencjê marcow± winni¶my podj±æ ze szczególn± mi³o¶ci±. Chodzi o przysz³o¶æ globu – wiêc by siê nie rozpad³ pogr±¿ony w egoizmach, zakrólowaæ musi Bo¿y zamys³ rozprzestrzeniania mi³o¶ci w ca³ym wspó³stworzeniu mê¿czyzny i kobiety. Módlmy siê gor±co, by zawsze wed³ug woli Ojca doceniany by³ specyficzny wk³ad kobiet, zarówno przez spo³eczno¶æ, jak i przez same chc±ce rozwijaæ siê w prawdzie kobiety. Bo gdy s± takie – s± na pewno wiele warte.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group