Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - WTOREK w oktawie Wielkanocy - 7KWIETNIA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 6 KwiecieÅ„ 2015, 16:47   Czytania - WTOREK w oktawie Wielkanocy - 7KWIETNIA 2015

Wtorek w oktawie Wielkanocy, 7 KWIETNIA 2015

(Dz 2,36-41)
W dniu Piêædziesi±tnicy Piotr mówi³ do ¯ydów: Niech wiêc ca³y dom Izraela wie z niewzruszon± pewno¶ci±, ¿e tego Jezusa, którego wy¶cie ukrzy¿owali, uczyni³ Bóg i Panem, i Mesjaszem. Gdy to us³yszeli, przejêli siê do g³êbi serca: Có¿ mamy czyniæ, bracia? - zapytali Piotra i pozosta³ych Aposto³ów. Nawróæcie siê - powiedzia³ do nich Piotr - i niech ka¿dy z was ochrzci siê w imiê Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a we¼miecie w darze Ducha ¦wiêtego. Bo dla was jest obietnica i dla dzieci waszych, i dla wszystkich, którzy s± daleko, a których powo³a Pan Bóg nasz. W wielu te¿ innych s³owach dawa³ ¶wiadectwo i napomina³: Ratujcie siê spo¶ród tego przewrotnego pokolenia! Ci wiêc, którzy przyjêli jego naukê, zostali ochrzczeni. I przy³±czy³o siê owego dnia oko³o trzech tysiêcy dusz.

(Ps 33,4-5.18-20.22)
REFREN: Pe³na jest ziemia ³askawo¶ci Pana

S³owo Pana jest prawe,
a ka¿de Jego dzie³o godne zaufania.
On mi³uje prawo i sprawiedliwo¶æ,
ziemia jest pe³na Jego ³aski.

Oczy Pana zwrócone na bogobojnych,
na tych, którzy czekaj± na Jego ³askê,
aby ocali³ ich ¿ycie od ¶mierci
i ¿ywi³ ich w czasie grodu.

Dusza nasza oczekuje Pana,
On jest nasz± pomoc± i tarcz±.
Panie, niech nas ogarnie Twoja ³aska wed³ug nadziei,
któr± pok³adamy w Tobie.

(Ps 118,24)
Oto jest dzieñ, który Pan uczyni³ radujmy siê w nim i weselmy.

(J 20,11-18)
Maria Magdalena natomiast sta³a przed grobem p³acz±c. A kiedy /tak/ p³aka³a, nachyli³a siê do grobu i ujrza³a dwóch anio³ów w bieli, siedz±cych tam, gdzie le¿a³o cia³o Jezusa - jednego w miejscu g³owy, drugiego w miejscu nóg. I rzekli do niej: Niewiasto, czemu p³aczesz? Odpowiedzia³a im: Zabrano Pana mego i nie wiem, gdzie Go po³o¿ono. Gdy to powiedzia³a, odwróci³a siê i ujrza³a stoj±cego Jezusa, ale nie wiedzia³a, ¿e to Jezus. Rzek³ do niej Jezus: Niewiasto, czemu p³aczesz? Kogo szukasz? Ona za¶ s±dz±c, ¿e to jest ogrodnik, powiedzia³a do Niego: Panie, je¶li ty Go przenios³e¶, powiedz mi, gdzie Go po³o¿y³e¶, a ja Go wezmê. Jezus rzek³ do niej: Mario! A ona obróciwszy siê powiedzia³a do Niego po hebrajsku: Rabbuni, to znaczy: Nauczycielu. Rzek³ do niej Jezus: Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wst±pi³em do Ojca. Natomiast udaj siê do moich braci i powiedz im: Wstêpujê do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego. Posz³a Maria Magdalena oznajmiaj±c uczniom: Widzia³am Pana i to mi powiedzia³.
..............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 7 KwiecieÅ„ 2015, 02:27   

Maria rozpaczala, bo byla pochlonieta jedna mysla. Zabrali umeczone cialo Jej Pana, jedyna pamiatka Jego Milosci i Jego Nauki. Ostatni slad po Nim zostal jej zabrany. Ta mysl przyslonila jej wszystkie inne mysli. Byla tak zrozpaczona, ze nie wiedziala kto do niej mowi, kto kolo niej stoi. Dopiero po chwili zobaczyla i uwierzyla. Jezus potraktowal ta, dziecinna i prostolinijna Marie jako swojego najwazniejszego poslanca. Bo ona kochala Go i wierzyla mu jak dziecko
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 7 KwiecieÅ„ 2015, 08:53   

Maria „obróci³a siê” na zawolanie Chrystusa. Rozmawiala z Nim nie patrzac na Niego, gdyz sadzila, ze rozmawia z ogrodnikiem. Patrzyla i widziala to co sobie wyobra¿a³a, a nie to co by³o w rzeczywisto¶ci. Wiara daje cz³owiekowi prawdziwy oglad tego co jest, wyzwala cz³owieka od fa³szywych wyobra¿eñ, czy to religijnych , czy tez naukowych. Wiara daje cz³owiekowi prawdziwa m±dro¶æ , w odroznieniu od krzykliwych ale zwodniczych m±dro¶ci laickich.


Milosc Marii jest szalona. Szuka zwlok Ukrzyzowanego. Dla niej to nie zwloki, dla niej to jest ON ! „Zabrano Pana mojego i nie wiem, gdzie Go polozono.”(…) „Powiedz, gdzie Go po³o¿y³e¶, a ja Go wezme”. Milosc znow okazala siê madrzejsza od empirycznej wiedzy, gdyz prawdziwej mi³o¶ci zawsze towarzyszy prawdziwa madrosc .


Pierwsza faza czasu zmartwychwstania jest aposto³owanie. Nie jest to jeszcze czas „zatrzymania”, czyli cieszenia siê komunia ze Zmartwychwstalym. Jest to czas wzrostu Kosciola, czas marszu do Ziemi Obiecanej, gdzie w Domu Ojca odbedzie siê dopiero pelnia Spotkania.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group