Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - SOBOTA w oktawie Wielkanocy - 11KWIETNIA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 10 KwiecieÅ„ 2015, 16:04   Czytania - SOBOTA w oktawie Wielkanocy - 11KWIETNIA 2015

Sobota w oktawie Wielkanocy, 11 KWIETNIA 2015

(Dz 4,13-21)
Prze³o¿eni i starsi, i uczeni widz±c odwagê Piotra i Jana, a dowiedziawszy siê, ¿e s± oni lud¼mi nieuczonymi i prostymi, dziwili siê. Rozpoznawali w nich te¿ towarzyszy Jezusa. A widz±c nadto, ¿e stoi z nimi uzdrowiony cz³owiek, nie znajdowali odpowiedzi. Kazali wiêc im wyj¶æ z sali Rady i naradzili siê: Co mamy zrobiæ z tymi lud¼mi? - mówili jeden do drugiego - bo dokonali jawnego znaku, oczywistego dla wszystkich mieszkañców Jerozolimy. Przecie¿ temu nie mo¿emy zaprzeczyæ. Aby jednak nie rozpowszechnia³o siê to w¶ród ludu, zabroñmy im surowo przemawiaæ do kogokolwiek w to imiê. Przywo³ali ich potem i zakazali im w ogóle przemawiaæ, i nauczaæ w imiê Jezusa. Lecz Piotr i Jan odpowiedzieli: Rozs±d¼cie, czy s³uszne jest w oczach Bo¿ych bardziej s³uchaæ was ni¿ Boga? Bo my nie mo¿emy nie mówiæ tego, co¶my widzieli i s³yszeli. Oni za¶ ponowili gro¼by, a nie znajduj±c ¿adnej podstawy do wymierzenia im kary, wypu¶cili ich ze wzglêdu na lud, bo wszyscy wielbili Boga z powodu tego, co siê sta³o.

(Ps 118,1.14-16.18.21
REFREN: Dziêkujê, Panie, ¿e mnie wys³ucha³e¶

Dziêkujê Panu, bo jest dobry,
bo Jego ³aska trwa na wieki.
Pan moj± moc± i pie¶ni±,
On sta³ siê moim Zbawc±.

G³osy rado¶ci z ocalenia
w namiotach sprawiedliwych:
„Prawica Pana wzniesiona wysoko,
prawica Pañska moc okaza³a”.

Ciê¿ko mnie Pan ukara³,
ale na ¶mieræ nie wyda³.
Dziêkujê Tobie, ¿e¶ mnie wys³ucha³
i sta³e¶ siê moim Zbawc±.

(Ps 118,24)
Oto dzieñ, który Pan uczyni³, radujmy siê w nim i weselmy.

(Mk 16,9-15)
Po swym zmartwychwstaniu, wczesnym rankiem w pierwszy dzieñ tygodnia, Jezus ukaza³ siê najpierw Marii Magdalenie, z której wyrzuci³ siedem z³ych duchów. Ona posz³a i oznajmi³a to tym, którzy byli z Nim, pogr±¿onym w smutku i p³acz±cym. Ci jednak s³ysz±c, ¿e ¿yje i ¿e ona Go widzia³a, nie chcieli wierzyæ. Potem ukaza³ siê w innej postaci dwom z nich na drodze, gdy szli do wsi. Oni powrócili i oznajmili pozosta³ym. Lecz im te¿ nie uwierzyli. W koñcu ukaza³ siê samym Jedenastu, gdy siedzieli za sto³em, i wyrzuca³ im brak wiary i upór, ¿e nie wierzyli tym, którzy widzieli Go zmartwychwsta³ego. I rzek³ do nich: Id¼cie na ca³y ¶wiat i g³o¶cie Ewangeliê wszelkiemu stworzeniu!
.......................,
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 11 KwiecieÅ„ 2015, 03:02   

Sytuacja opisana dzis w dziejach Apostolskich jest nadal aktualna. Dla wielu nie wazne jest co sie robi, nie wzane jest czynione dobro, lecz kto to robi. Jezus, Jego uczniowie i wyznawcy padli ofiarami kumoterstwa interesow, ktore nadal trwa, nawet w Kosciele

„i wyrzuca³ im brak wiary i upór, ¿e nie wierzyli tym, którzy widzieli Go zmartwychwsta³ego” Jezus wyrzucal to swoim najblizszym uczniom, tym, ktorzy z nim przebywali, ktorzy poszli za Jego nauka. Jak slaby jest czlowiek. Cale zycie jest utwierdzaniem jego wiary. O. Julian napisal ostatnio o bracie Zenonie, ze prosil go o modlitwe, zeby nei spoganial. On czlowiek, ktory byl tak blisko Pana Boga. Ale znal swoje slabosci i ograniczenia. Podobnie jak Matka Teresa z Kalkuty, ktora pisala o swoich watpliwosciach. Mysle, ze madrosc czlowieka polega na znajomosc swojej ograniczonosci i ciagle dazenie do doskonalosci Bozej droga Jego nauki

Znak Zmartwychwstania pojawia sie wielkrotnie, zeby sie utrwalic i stac sie punktem odniesienia. Zeby wszyscy ludzie w niego uwierzyli, aby ta wiara dojrzewala i byla prawdziwa, aby nie byla rutyna i czasowym zachwytem ze sztuczki czarodziejskiej. Prawda o zmartwychwstaniu dociera do ludzi powoli i etapami. Przyjmuja ja tylko ci, ktorzy chca ja przyjac. Prawde w ogole przyjmuja tylko ci, ktorzy jej poszukuja i ktorzy sa obdarzeni laska Boza. Niektorzy jej nie poszukuja i nigdy jej nie znajda.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 11 KwiecieÅ„ 2015, 04:50   

Ja my¶le, ze Maria Magdalena najbardziej ze wszystkich kochala Jezusa i dlatego jej pierwszej ukazal sie po zmartwychwstaniu. Wczesnym rankiem poszla do grobu przekonana, ze idzie do umarlego...Wczesnym rankiem...
A Jedenstu nie dawalo wiary tym, ktorzy GO widzieli...Jakaz w nich mala wiara byla! Mimo to przyszedl i do nich, siedzacych za sto³em. Wiedzial, ze moze ich poslac z Ewangelia na caly swiat! Mimo braku radia, telefonow, gazet - jakze okazali sie skuteczni! To Mi³o¶æ okaza³a sie i nadal okazuje sie zwyciêska! Nadal cen± czesto jest ¿ycie...Spraw Panie, bym i ja tak kocha³a...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 11 KwiecieÅ„ 2015, 08:39   

Misja i s³abo¶æ ludzka ida w parze. Misja do ktorej wzywa nas Bog przerasta mo¿liwo¶ci cz³owieka. Nikt nie jest jej godny ani nikt ca³kowicie i w pelni nie jest do niej przygotowany. Boza opieka pozwala cz³owiekowi spe³niæ misje która jest wieksza od jego naturalnych mo¿liwo¶ci. Wykonujac misje rosnie i dojrzewa cz³owiek w miare jego wiernej wspó³pracy z Bogiem. Tak wlasnie rodza siê swieci i tak rozwija siê ¶wiêto¶æ ktora jest droga, a nie stanem doskona³o¶ci gotowej do tego aby ja podziwiaæ.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 11 KwiecieÅ„ 2015, 08:40   

Wladza polityczna i administracyjna, pomimo wielkiej mocy jaka posiada nie jest w stanie zapanowac nad cz³owiekiem który kieruje siê sumieniem. Sila duchowa wspólnoty która w Bogu ma pierwszego i najwa¿niejszego rozkazodawce oprze siê ka¿dej presji i grozbie zastosowania przemocy. Je¿eli Chrystus jest naszym Panem jeste¶my bezpieczni, co nie znaczy, ze w ten sposób unikniemy krzyza. Takie wlasnie rozwi±zanie proponuja wrogowie Chrystusa i krzyza, walczac z zasada odpowiedzialno¶ci moralnej wobec Boga i wprowadzaja na tej podstawie aborcje, eutanazje, nieczyszcz±c ¶rodowisko i traktuj±c gospodarke i kulture, a w³a¶ciwie wszystkie dziedziny zycia, w³±cznie z cz³owiekiem instrumentalnie. Chc± wszystko wykorzystac zgodnie ze swoim egoistycznym interesem opieraj±c siê na butnym przekonaniu fa³szywie rozumianej wolno¶ci i wpêdzaj± nasza cywilizacje w slepy zaulek kryzysu i katastrofy.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 11 KwiecieÅ„ 2015, 09:12   

Wczoraj nawet sieci sie nie podarly mimo ogromnej ilosci ryb.
Dzis, malej wiary Apostolow Jezus wysyla z misja dla calego swiata.
Wazniejsi sa niz sieci. ...
Polecenie: Id¼cie na ca³y ¶wiat ... ! jest dla nas, dla mnie.
Swiadectw coraz wiecej. Ale i przerazenia.
Ojcze Przedwieczny, dla Jego bolesnej Meki, miej milosierdzie dla nas i calego swiata.
Dla nas, malej wiary. Przeciez wiemy, ze wazniejszych niz sieci.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group