Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - IIINIEDZIELA WIELKANOCNA - 19KWIETNIA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 18 KwiecieÅ„ 2015, 15:26   Czytania - IIINIEDZIELA WIELKANOCNA - 19KWIETNIA 2015

III niedziela wielkanocna, 19 KWIETNIA 2015

(Dz 3,13-15.17-19)
Bóg naszych ojców, Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba, ws³awi³ S³ugê swego, Jezusa, wy jednak wydali¶cie Go i zaparli¶cie siê Go przed Pi³atem, gdy postanowi³ Go uwolniæ. Zaparli¶cie siê ¦wiêtego i Sprawiedliwego, a wyprosili¶cie u³askawienie dla zabójcy. Zabili¶cie Dawcê ¿ycia, ale Bóg wskrzesi³ Go z martwych, czego my jeste¶my ¶wiadkami. Lecz teraz wiem, bracia, ¿e dzia³ali¶cie w nie¶wiadomo¶ci, tak samo jak zwierzchnicy wasi. A Bóg w ten sposób spe³ni³ to, co zapowiedzia³ przez usta wszystkich proroków, ¿e Jego Mesjasz bêdzie cierpia³. Pokutujcie wiêc i nawróæcie siê, aby grzechy wasze zosta³y zg³adzone.

(Ps 4,2.4-9)
REFREN: Wznie¶ ponad nami ¶wiat³o¶æ Twoj±, Panie.
lub: Alleluja

Kiedy Ciê wzywam, odpowiedz mi, Bo¿e
który wymierzasz mi sprawiedliwo¶æ.
Ty¶ mnie wyd¼wign±³ z utrapienia,
zmi³uj siê nade mn± i wys³uchaj moj± modlitwê.

Wiedzcie, ¿e godnym podziwu czyni Pan swego wiernego,
Pan mnie wys³ucha, gdy bêdê Go wzywa³.
Spokojnie zasypiam, kiedy siê po³o¿ê,
bo tylko Ty jeden, Panie, pozwalasz mi ¿yæ bezpiecznie.

(1 J 2,1-5a)
Dzieci moje, piszê wam to dlatego, ¿eby¶cie nie grzeszyli. Je¶liby nawet kto¶ zgrzeszy³, mamy Rzecznika wobec Ojca - Jezusa Chrystusa sprawiedliwego. On bowiem jest ofiar± przeb³agaln± za nasze grzechy i nie tylko za nasze, lecz równie¿ za grzechy ca³ego ¶wiata. Po tym za¶ poznajemy, ¿e Go znamy, je¿eli zachowujemy Jego przykazania. Kto mówi: Znam Go, a nie zachowuje Jego przykazañ, ten jest k³amc± i nie ma w nim prawdy. Kto za¶ zachowuje Jego naukê, w tym naprawdê mi³o¶æ Bo¿a jest doskona³a.

(£k 24,32)
Panie Jezu, daj nam zrozumieæ Pisma, niech pa³a nasze serce, gdy do nas mówisz.

(£k 24,35-48)
Uczniowie opowiadali, co ich spotka³o w drodze, i jak poznali Jezusa przy ³amaniu chleba. A gdy rozmawiali o tym, On sam stan±³ po¶ród nich i rzek³ do nich: Pokój wam! Zatrwo¿onym i wylêk³ym zdawa³o siê, ¿e widz± ducha. Lecz On rzek³ do nich: Czemu jeste¶cie zmieszani i dlaczego w±tpliwo¶ci budz± siê w waszych sercach? Popatrzcie na moje rêce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie siê Mnie i przekonajcie: duch nie ma cia³a ani ko¶ci, jak widzicie, ¿e Ja mam. Przy tych s³owach pokaza³ im swoje rêce i nogi. Lecz gdy oni z rado¶ci jeszcze nie wierzyli i pe³ni byli zdumienia, rzek³ do nich: Macie tu co¶ do jedzenia? Oni podali Mu kawa³ek pieczonej ryby. Wzi±³ i jad³ wobec nich. Potem rzek³ do nich: To w³a¶nie znaczy³y s³owa, które mówi³em do was, gdy by³em jeszcze z wami: Musi siê wype³niæ wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Moj¿esza, u Proroków i w Psalmach. Wtedy o¶wieci³ ich umys³y, aby rozumieli Pisma, i rzek³ do nich: Tak jest napisane: Mesjasz bêdzie cierpia³ i trzeciego dnia zmartwychwstanie, w imiê Jego g³oszone bêdzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, pocz±wszy od Jerozolimy. Wy jeste¶cie ¶wiadkami tego.
.............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 19 KwiecieÅ„ 2015, 08:14   

Jezus pragn±³ aby p³omieñ wiary zap³on±³ po¶ród wszystkich narodow, „poczawszy od Jerozolimy”. Prawdziwa wiara nie poddaje siê zw±tpieniu.

Mowimy czasem : „nie wierzy³em wlasnym oczom”, tak bardzo cos cz³owieka zdziwilo. Mo¿na siê zatem czyms radowac, nie uczestnicz±c w tej rado¶ci w calej pelni z racji zdziwienia które tê radosc blokuje aby by³a ca³kowicie przyjeta.

„Wtedy oswiecil ich umys³y, aby rozumieli Pisma.” Glebokie rozumienie, a nie tylko chwila ulotnego wrazenia jest darem Bozego OSWIECENIA. Umysl ludzki sam nie jest w stanie spenetrowac i pojac tajemnic ZBAWIENIA.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 19 KwiecieÅ„ 2015, 08:15   

Bog stworzyl swiat w sposób harmonijny ³±cz±c ze soba wszystkie elementy, ale interwencja szatana wywo³a³a w nim chaos który ciagle jest porz±dkowany przez wiernych, oddanych Bogu ludzi. Trzeba by³o jednak Zbawiciela, aby poprzez radykalne dobro Zmartwychwstania i Chrztu sw. stworzyc Swiat Nowy. Swiat ten ma duchowe korzenie ¶wiêto¶ci i ciagle jeszcze nie jest w pelni widoczny, bo mamy nie do konca uleczone, dotkniete choroba grzechu oczy.

Wywyzszenie Jezusa poprzez Zmartwychwstanie zwiazane jest scisle z naszym Zbawieniem, stanowiac jedno¶æ misterium Krzyza Chrystusowego.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 22 KwiecieÅ„ 2015, 14:24   

Oby nasze oczy byly zdrowe, bysmy bez koniecznosci dotykania zauwazali obecnosc Tego, Ktory zawsze blisko nas. Wtedy bez leku i obaw bedziemy mogli zaswiadczac innym, w pelnej mocy wiary, o Chrystusie Zmartwychwstalym z milosierdzia.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group