Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - CZWARTEK - 7MAJA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 6 Maj 2015, 13:59   Czytania - CZWARTEK - 7MAJA 2015

Czwartek, 7 MAJA 2015

(Dz 15,7-21)
W Jerozolimie po d³ugiej wymianie zdañ przemówi³ Piotr do aposto³ów i starszych: Wiecie, bracia, ¿e Bóg ju¿ dawno wybra³ mnie spo¶ród was, aby z moich ust poganie us³yszeli s³owa Ewangelii i uwierzyli. Bóg, który zna serca, za¶wiadczy³ na ich korzy¶æ, daj±c im Ducha ¦wiêtego tak samo jak nam. Nie zrobi³ ¿adnej ró¿nicy miêdzy nami a nimi, oczyszczaj±c przez wiarê ich serca. Dlaczego wiêc teraz Boga wystawiacie na próbê, wk³adaj±c na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieli¶my si³y d¼wigaæ. Wierzymy przecie¿, ¿e bêdziemy zbawieni przez ³askê Pana Jezusa tak samo jak oni. Umilkli wszyscy, a potem s³uchali opowiadania Barnaby i Paw³a o tym, jak wielkich cudów i znaków dokona³ Bóg przez nich w¶ród pogan. A gdy i oni umilkli, zabra³ g³os Jakub i rzek³: Pos³uchajcie mnie, bracia! Szymon opowiedzia³, jak Bóg raczy³ wybraæ sobie lud spo¶ród pogan. Zgadzaj± siê z tym s³owa Proroków, bo napisano: Potem powrócê i odbudujê przybytek Dawida, który znajduje siê w upadku. Odbudujê jego ruiny i wzniosê go, aby pozostali ludzie szukali Pana i wszystkie narody, nad którymi wzywane jest imiê moje - mówi Pan, który to sprawia. To s± [Jego] odwieczne wyroki. Dlatego ja s±dzê, ¿e nie nale¿y nak³adaæ ciê¿arów na pogan, nawracaj±cych siê do Boga, lecz napisaæ im, aby siê wstrzymali od pokarmów ofiarowanych bo¿kom, od nierz±du, od tego, co uduszone, i od krwi. Z dawien dawna bowiem w ka¿dym mie¶cie s± ludzie, którzy co szabat czytaj± Moj¿esza i wyk³adaj± go w synagogach.

(Ps 96,1-3.10)
REFREN: Po¶ród narodów g³o¶cie chwa³ê Pana

¦piewajcie Panu pie¶ñ now±
¦piewaj Panu, ziemio ca³a.
¦piewajcie Panu, s³awcie Jego imiê,
ka¿dego dnia g³o¶cie Jego zbawienie.

G³o¶cie Jego chwa³ê w¶ród wszystkich narodów,
rozg³aszajcie cuda po¶ród wszystkich ludów
G³o¶cie w¶ród ludów, ¿e Pan jest Królem,
On utwierdzi³ ¶wiat tak, ¿e siê nie zachwieje,
bêdzie sprawiedliwie s±dzi³ wszystkie ludy.

(J 10,27)
Moje owce s³uchaj± mojego g³osu, Ja znam je, a one id± za Mn±.

(J 15,9-11)
Jezus powiedzia³ do swoich uczniów: Jak Mnie umi³owa³ Ojciec, tak i Ja was umi³owa³em. Wytrwajcie w mi³o¶ci mojej! Je¶li bêdziecie zachowywaæ moje przykazania, bêdziecie trwaæ w mi³o¶ci mojej, tak jak Ja zachowa³em przykazania Ojca mego i trwam w Jego mi³o¶ci. To wam powiedzia³em, aby rado¶æ moja w was by³a i aby rado¶æ wasza by³a pe³na.
...........................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 6 Maj 2015, 16:56   

Wytrwajcie w mi³o¶ci mojej! 
...
 aby rado¶æ moja w was by³a 


Dwa s³owa: mi³o¶æ i rado¶æ.  Mi³o¶æ nie zawsze ma u¶miechniêta twarz. Rado¶æ  sie ¶mieje .
Ta rado¶æ ma byc pe³na.
Czy taka jak przy pierwszym spojrzeniu matki na nowonarodzone, zdrowe dziecko?
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 7 Maj 2015, 01:44   

Wytrwac w milosci....to nie jest takie oczywiste...To tez jest jedno z przykazan Jezusa...Ono tez moze byc trudne...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 7 Maj 2015, 07:36   

Prawdziwa milosc pragnie rado¶ci tego kogo siê miluje. Chrystus pragnie naszej rado¶ci bardziej anizeli my sami jej pragniemy dla nas samych. On nas do niej prowadzi. Sens zycia polega na tym aby „wytrwac w Jego mi³o¶ci”, aby siê niczym nie zrazic, aby kontynuowac mimo wszystkich pokus i trudno¶ci nasza wêdrówkê wiary, aby dojsc do Ziemi Obiecanej.




Nasza religijno¶æ bardzo czêsto do tego stopnia przytloczona jest horrorem krzyza, ze z trudem dociera do niej rzeczywisto¶æ Zmartwychwstania, i tylko w formie suchej deklaracji . Brakuje jej przyjecia cala glebia i cala moca ducha. Kiedy tak siê stanie, uwalnia siê cz³owiek od strachu i zostaje napelniony rado¶ci±
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 7 Maj 2015, 07:37   

Prawdziwa milosc pragnie rado¶ci tego kogo siê miluje. Chrystus pragnie naszej rado¶ci bardziej anizeli my sami jej pragniemy dla nas samych. On nas do niej prowadzi. Sens zycia polega na tym aby „wytrwac w Jego mi³o¶ci”, aby siê niczym nie zrazic, aby kontynuowac mimo wszystkich pokus i trudno¶ci nasza wêdrówkê wiary, aby dojsc do Ziemi Obiecanej.




Nasza religijno¶æ bardzo czêsto do tego stopnia przytloczona jest horrorem krzyza, ze z trudem dociera do niej rzeczywisto¶æ Zmartwychwstania, i tylko w formie suchej deklaracji . Brakuje jej przyjecia cala glebia i cala moca ducha. Kiedy tak siê stanie, uwalnia siê cz³owiek od strachu i zostaje napelniony rado¶ci±
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 7 Maj 2015, 07:38   

Sa to bardzo wazne wskazania dla Kosciola równie¿ dzisiaj( I czytanie) , aby nie trzymac siê niewolniczo litery prawa, ale kierowac siê w jego stosowaniu Bozym Duchem mi³o¶ci, to znaczy dbac o to aby „prawo by³o dla ludzi, a nie ludzie dla prawa”i w ten sposób uwielbiac Boga.



Istotne jest przyjecie Ewangelii, a wiec wiara w Chrystusa. To jaki bêdzie jej wyraz liturgiczny i prawny, zalezy od kultury czasu i miejsca. Ewangelia powinna byæ adresowana do ¿ywych ludzi , posiadaj±cych okre¶lon± kulturê, tak aby latwiej i lepiej mogli j± zrozumiec , a nastepnie wcielic ja w zycie.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 7 Maj 2015, 08:59   

"Prawdziwa milosc pragnie rado¶ci tego kogo siê miluje. "(AZ)

Jakie to oczywiste, a jakie trudne do pojêcia!
_________________
Z Bogiem!
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 8 Maj 2015, 14:27   

Nie wiem czy dar otworzenia siê gleboko na tajemnice Zmartwychwstania nie jest chwilow± ³aska.Mysle tak bo opuszczenie przezywal Jezus,Matka Teresa z Kalkuty,Teresa od Dzieciatka Jezus.Mam takie doswiadczenie,ze dzis moge miec wiare niczym pewnosc a jutro pozostaje ona jako akt wysilku na przekor uczuciom
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 8 Maj 2015, 14:32   

boje sie ,,godziny panowania ciemnosci,,gdy sa trudne doswiadczenia zewnetrzne i jeszcze rozum jest ukrzyzowany i dusza czuje sie opuszczona.Czlowiek jest wtedy taki bezbronny,bezradny
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group