Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - WTOREK - 12MAJA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 11 Maj 2015, 16:01   Czytania - WTOREK - 12MAJA 2015

Wtorek, 12 MAJA 2015

(Dz 16,22-34)
T³um Filipian zwróci³ siê przeciwko Paw³owi i Sylasowi, a pretorzy kazali zedrzeæ z nich szaty i siec ich rózgami. Po wymierzeniu wielu razów wtr±cili ich do wiêzienia, przykazuj±c stra¿nikowi, aby ich dobrze pilnowa³. Otrzymawszy taki rozkaz, wtr±ci³ ich do wewnêtrznego lochu i dla bezpieczeñstwa zaku³ im nogi w dyby. O pó³nocy Pawe³ i Sylas modlili siê, ¶piewaj±c hymny Bogu. A wiê¼niowie im siê przys³uchiwali. Nagle powsta³o silne trzêsienie ziemi, tak ¿e zachwia³y siê fundamenty wiêzienia. Natychmiast otwar³y siê wszystkie drzwi i ze wszystkich opad³y kajdany. Gdy stra¿nik zerwa³ siê ze snu i zobaczy³ drzwi wiêzienia otwarte, doby³ miecza i chcia³ siê zabiæ, s±dz±c, ¿e wiê¼niowie uciekli. Nie czyñ sobie nic z³ego, bo jeste¶my tu wszyscy! - krzykn±³ Pawe³ na ca³y g³os. Wtedy [tamten] za¿±da³ ¶wiat³a, wskoczy³ [do lochu] i przypad³ dr¿±cy do stóp Paw³a i Sylasa. A wyprowadziwszy ich na zewn±trz rzek³: Panowie, co mam czyniæ, aby siê zbawiæ? Uwierz w Pana Jezusa - odpowiedzieli mu - a zbawisz siebie i swój dom. Opowiedzieli wiêc naukê Pana jemu i wszystkim jego domownikom. Tej samej godziny w nocy wzi±³ ich z sob±, obmy³ rany i natychmiast przyj±³ chrzest wraz z ca³ym swym domem. Wprowadzi³ ich te¿ do swego mieszkania, zastawi³ stó³ i razem z ca³ym domem cieszy³ siê bardzo, ¿e uwierzy³ Bogu.

(Ps 138,1-3.7c-8)
REFREN: Zbawia mnie, Panie, moc prawicy Twojej

Bêdê Ciê s³awi³, Panie, z ca³ego serca,
bo us³ysza³e¶ s³owa ust moich.
Bêdê ¶piewa³ Ci psalm wobec anio³ów,
pok³on Ci oddam w Twoim ¶wiêtym przybytku.

I bêdê s³awi³ Twe imiê
za ³askê Twoj± i wierno¶æ.
Wys³ucha³e¶ mnie, kiedy Ciê wzywa³em,
pomno¿y³e¶ moc mojej duszy.

Wybawia mnie Twoja prawica.
Pan za mnie wszystkiego dokona.
Panie, Twa ³aska trwa na wieki,
nie porzucaj dzie³a r±k Twoich.

(J 16,7.13)
Po¶lê wam Ducha Prawdy, On was doprowadzi do ca³ej prawdy.

(J 16,5-11)
Jezus powiedzia³ do swoich uczniów: Teraz idê do Tego, który Mnie pos³a³, a nikt z was nie pyta Mnie: Dok±d idziesz? Ale poniewa¿ to wam powiedzia³em, smutek nape³ni³ wam serce. Jednak¿e mówiê wam prawdê: Po¿yteczne jest dla was moje odej¶cie. Bo je¿eli nie odejdê, Pocieszyciel nie przyjdzie do was. A je¿eli odejdê, po¶lê Go do was. On za¶, gdy przyjdzie, przekona ¶wiat o grzechu, o sprawiedliwo¶ci i o s±dzie. O grzechu - bo nie wierz± we Mnie; o sprawiedliwo¶ci za¶ - bo idê do Ojca i ju¿ Mnie nie ujrzycie; wreszcie o s±dzie - bo w³adca tego ¶wiata zosta³ os±dzony.
..............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 11 Maj 2015, 17:53   

"chcia³ siê zabiæ, s±dz±c, ¿e wiê¼niowie uciekli"

Ale kiedy zapragna³ zbawienia i uwierzy³ w Jezusa, zabra³ ich ze sob± do domu i stó³ zastawi³.
Juz sie nie ba³.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 12 Maj 2015, 10:18   

"Bêdê ¶piewa³ Ci psalm wobec anio³ów,
pok³on Ci oddam w Twoim ¶wiêtym przybytku." (Ps 138)

Z wdziêczno¶ci.
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group