Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - WTOREK - 9CZERWCA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 8 Czerwiec 2015, 15:28   Czytania - WTOREK - 9CZERWCA 2015

Wtorek, 9 CZERWCA 2015

(2 Kor 1,18-22)
Bóg mi ¶wiadkiem, ¿e w tym, co do was mówiê, nie ma równocze¶nie tak i nie. Syn Bo¿y, Chrystus Jezus, Ten, którego g³osi³em wam ja i Sylwan, i Tymoteusz, nie by³ tak i nie, lecz dokona³o siê w Nim tak. Albowiem ile tylko obietnic Bo¿ych, w Nim wszystkie s± tak. Dlatego te¿ przez Niego wypowiada siê nasze Amen Bogu na chwa³ê. Tym za¶, który umacnia nas wespó³ z wami w Chrystusie, i który nas nama¶ci³, jest Bóg. On te¿ wycisn±³ na nas pieczêæ i zostawi³ zadatek Ducha w sercach naszych.

(Ps 119,129-133.135)
REFREN: Oka¿ swym s³ugom pogodne oblicze.

Twoje napomnienia s± przedziwne,
dlatego przestrzega ich moja dusza.
Poznanie Twoich s³ów o¶wieca
i naucza niedo¶wiadczonych.

Zaczerpnê powietrza otwartymi ustami,
bo pragnê Twoich przykazañ.
Zwróæ siê do mnie i zmi³uj siê nade mn±,
tak jak czynisz z mi³uj±cymi Twe imiê.

Umocnij moje kroki Twoim s³owem,
niech nie panuje we mnie ¿adna niegodziwo¶æ.
Oka¿ Twemu s³udze ¶wiat³o swego oblicza
i naucz mnie Twoich ustaw.

(Mt 5,16)
Tak niech ¶wieci wasze ¶wiat³o przed lud¼mi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego.

(Mt 5,13-16)
Wy jeste¶cie sol± dla ziemi. Lecz je¶li sól utraci swój smak, czym¿e j± posoliæ? Na nic siê ju¿ nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi. Wy jeste¶cie ¶wiat³em ¶wiata. Nie mo¿e siê ukryæ miasto po³o¿one na górze. Nie zapala siê te¿ ¶wiat³a i nie stawia pod korcem, ale na ¶wieczniku, aby ¶wieci³o wszystkim, którzy s± w domu. Tak niech ¶wieci wasze ¶wiat³o przed lud¼mi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.
...............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 8 Czerwiec 2015, 18:37   

"Umocnij moje kroki Twoim s³owem,
niech nie panuje we mnie ¿adna niegodziwo¶æ. " (Ps 119)

W dzisiejszym ¶wiecie.
_________________
Z Bogiem!
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 9 Czerwiec 2015, 04:45   

"...Tak niech ¶wieci wasze ¶wiat³o przed lud¼mi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie."

...Nie mnie chwalili za dobre uczynki, ale Ojca naszego, który jest w niebie...Zastanawia mnie czasem, dlaczego Bogu tak zalezy na tym, by Go ludzie chwalili...Nie gniewaj siê, Panie, ze o to pytam...Przeciez nieustannie Cie wielbie i chwale...To tak samo wyrywa sie z serca...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 9 Czerwiec 2015, 10:21   

Z pewnoscia nie chodzi o chwalenie typu : brawo ! bardzo mi sie podobasz ! czyli poklepywanie Boga po ramieniu albo paternalistyczne glaskanie Go po glowie. Takie podejscie nie tylko byloby plytkie, ale wrecz obrazliwe. Chodzi bez watpienia o uwielbianie Boga w ktorym jest podziw i dziekczynienie. Najpelniejszym tego wyrazem jest EUCHARYSTIA (ktora oznacza dziekczynienie)
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 9 Czerwiec 2015, 10:22   

Jedyny Bog - Ojciec , Syn i Duch Swiety – dokonuje w nas i przez nas swojego dziela Zbawienia. Przywyklismy egocentrycznie stawiac zawsze w centrum nasz± wlasna osobe i nasze osobiste zaanga¿owanie, tymczasem w centrum powinien byæ Bog, Jego wola, Jego slowo i Jego dzialanie. Tak± jest wlasnie milosc, taka jest droga ¶wiêto¶ci.
(Mt 5,16)
Tak niech ¶wieci wasze ¶wiat³o przed lud¼mi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 9 Czerwiec 2015, 10:22   

Sol nie serwuje siê jako osobna potrawe. Soli nie widac ale jej obecno¶æ jest istotna aby jedzenie mialo smak.

Sol jest tym co ukryte w czlowieku, co wewnêtrzne, co scala, daje sens. Sol to duch i sol to milosc. Zycie bez ducha, to bez-dusznosc, to ¶mieræ. Zycie bez mi³o¶ci jest bez smaku, bez sensu, nie jest zyciem w pelni ludzkim.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 9 Czerwiec 2015, 11:55   

"EUCHARYSTIA (ktora oznacza dziekczynienie)" (AZ)

Po grecku 'dziêkujê' to 'euharisto' (zapis fonetyczny oczywi¶cie, a akcent na 'o').
_________________
Z Bogiem!
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 9 Czerwiec 2015, 11:57   

"...podziw i dziekczynienie..." (AZ)

wymaga od nas odwrócenia uwagi od siebie i przynajmniej minimalnej pokory.
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group