Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - WTOREK - 16CZERWCA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 15 Czerwiec 2015, 16:23   Czytania - WTOREK - 16CZERWCA 2015

Wtorek, 16 CZERWCA 2015

(2 Kor 8,1-9)
Donosimy wam, bracia, o ³asce Bo¿ej, jakiej dost±pi³y Ko¶cio³y Macedonii, jak to w dotkliwej próbie ucisku uradowa³y siê bardzo i jak skrajne ich ubóstwo zaja¶nia³o bogactwem prostoty. Wed³ug mo¿liwo¶ci, a nawet - za¶wiadczam to - ponad swe mo¿liwo¶ci okaza³y gotowo¶æ, nalegaj±c na nas bardzo i prosz±c o ³askê wspó³dzia³ania w pos³udze na rzecz ¶wiêtych. I nie tylko tak by³o, jake¶my siê spodziewali, lecz ofiarowa³y siebie samych najprzód Panu, a potem nam przez wolê Bo¿±. Poprosili¶my wiêc Tytusa, aby jak to ju¿ rozpocz±³, tak te¿ i dokona³ tego dzie³a mi³osierdzia wzglêdem was. A podobnie jak obfitujecie we wszystko, w wiarê, w mowê, w wiedzê, we wszelk± gorliwo¶æ, w mi³o¶æ nasz± do was, tak te¿ oby¶cie i w tê ³askê obfitowali. Nie mówiê tego, aby wam wydawaæ rozkazy, lecz aby wskazuj±c na gorliwo¶æ innych, wypróbowaæ wasz± mi³o¶æ. Znacie przecie¿ ³askê Pana naszego Jezusa Chrystusa, który bêd±c bogaty, dla was sta³ siê ubogim, aby was ubóstwem swoim ubogaciæ.

(Ps 146,1-2.5-9)
REFREN: Przez ca³e ¿ycie bêdê chwali³ Pana.

Chwal, duszo moja, Pana.
Bêdê chwali³ Pana do koñca swego ¿ycia,
bêdê ¶piewa³ mojemu Bogu,
dopóki istniejê.

Szczê¶liwy ten, kogo wspiera Bóg Jakuba,
kto pok³ada nadziejê w Panu Bogu.
On stworzy³ niebo i ziemiê, i morze,
ze wszystkim, co w nich istnieje.

On wiary dochowuje na wieki,
uci¶nionym wymierza sprawiedliwo¶æ,
chlebem karmi g³odnych,
wypuszcza na wolno¶æ wiê¼niów.

Pan przywraca wzrok ociemnia³ym,
Pan d¼wiga poni¿onych,
Pan kocha sprawiedliwych,
Pan strze¿e przybyszów.

(J 13,34)
Dajê wam przykazanie nowe, aby¶cie siê wzajemnie mi³owali, jak Ja was umi³owa³em.

(Mt 5,43-48)
Jezus powiedzia³ do swoich uczniów: S³yszeli¶cie, ¿e powiedziano: Bêdziesz mi³owa³ swego bli¼niego, a nieprzyjaciela swego bêdziesz nienawidzi³. A Ja wam powiadam: Mi³ujcie waszych nieprzyjació³ i módlcie siê za tych, którzy was prze¶laduj±; tak bêdziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; poniewa¿ On sprawia, ¿e s³oñce Jego wschodzi nad z³ymi i nad dobrymi, i On zsy³a deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Je¶li bowiem mi³ujecie tych, którzy was mi³uj±, có¿ za nagrodê mieæ bêdziecie? Czy¿ i celnicy tego nie czyni±? I je¶li pozdrawiacie tylko swych braci, có¿ szczególnego czynicie? Czy¿ i poganie tego nie czyni±? B±d¼cie wiêc wy doskonali, jak doskona³y jest Ojciec wasz niebieski.
.........................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 16 Czerwiec 2015, 05:10   

...A Ja wam powiadam: Mi³ujcie waszych nieprzyjació³ i módlcie siê za tych, którzy was prze¶laduj±; tak bêdziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; poniewa¿ On sprawia, ¿e s³oñce Jego wschodzi nad z³ymi i nad dobrymi, i On zsy³a deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych...

Rozgl±dam si wokól, usi³ujac dostrzec moich nieprzyjaciól i.....nikogo nie widze...Mo¿e to z koniecznosci - sprawa pewnej izolacji od ludzi? Nikt tez mnie raczej nie przesladuje...Ale gdyby bylo inaczej, to slicznie Jezus uzasaddnia, dlaczego wszyscy jestesmy bracmi; bo slonce Boga Ojca- Stwórcy wschodzi nad zlymi i dobrymi...O! - w³asnie jego pierwsze dzis promienie wpadaja przez okno! Witaj dniu, który daje nam Pan!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 16 Czerwiec 2015, 09:37   

£aska Boza siega glebiej anizeli to co widoczne dla oka i dotyka warto¶ci które sa wieksze od materialnej warto¶ci zlota czy srebra. Zupe³nie jak milosc która siega dalej i glebiej anizeli to co zmys³owo tylko doswiadczalne.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 16 Czerwiec 2015, 09:38   

Milosc Boza obejmuje wszystko i nie miesza siê z niczym co by nia nie by³o. Bog jest tym który JEST, dlatego tylko to JEST na prawde co jest mi³o¶ci±, bo Bog JEST MILOSCIA.
My tez JESTESMY tylko wówczas, gdy JEST W NAS MILOSC.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 16 Czerwiec 2015, 10:35   

"Chwal, duszo moja, Pana.
Bêdê chwali³ Pana do koñca swego ¿ycia,
bêdê ¶piewa³ mojemu Bogu,
dopóki istniejê. " (Ps 146)

Nie tylko w taki urokliwy ranek jak dzisiaj.

Szczê¶æ Bo¿e nam wszystkim
_________________
Z Bogiem!
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 16 Czerwiec 2015, 14:25   

"Szczê¶liwy ten, (...)
kto pok³ada nadziejê w Panu Bogu."

Pozdrawiam serdecznie

Micha³
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group