Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - CZWARTEK - 18CZERWCA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 17 Czerwiec 2015, 15:40   Czytania - CZWARTEK - 18CZERWCA 2015

Czwartek, 18 CZERWCA 2015

(2 Kor 11,1-11)
O, gdyby¶cie mogli znie¶æ trochê szaleñstwa z mojej strony! Ale¿ tak, wy i mnie znosicie! Jestem bowiem o was zazdrosny Bosk± zazdro¶ci±. Po¶lubi³em was przecie¿ jednemu mê¿owi, by was przedstawiæ Chrystusowi jako czyst± dziewicê. Obawiam siê jednak, a¿eby nie by³y odwiedzione umys³y wasze od prostoty i czysto¶ci wobec Chrystusa w taki sposób, jak w swojej chytro¶ci w±¿ uwiód³ Ewê. Je¶li bowiem przychodzi kto¶ i g³osi wam innego Jezusa, jakiego¶my wam nie g³osili, lub bierzecie innego ducha, którego¶cie nie otrzymali, albo inn± Ewangeliê, nie tê, któr±¶cie przyjêli - znosicie to spokojnie. Otó¿ s±dzê, ¿e dokona³em nie mniej ni¿ wielcy aposto³owie. Choæ bowiem niewprawny w s³owie, to jednak nie jestem pozbawiony wiedzy. Zreszt± ujawnili¶my siê wobec was we wszystkim, pod ka¿dym wzglêdem. Czy¿ pope³ni³em jaki¶ grzech przez to, ¿e poni¿a³em siebie, by was wywy¿szyæ? ¯e za darmo g³osi³em wam Ewangeliê Bo¿±? Ogo³aca³em inne Ko¶cio³y, bior±c co potrzebne do ¿ycia, aby wam przyj¶æ z pomoc±. A kiedy by³em u was i znajdowa³em siê w potrzebie, nikomu nie okaza³em siê ciê¿arem. Czego mi nie dostawa³o, to dope³nili bracia przybyli z Macedonii. W niczym nie obci±¿y³em was i nadal nie bêdê was obci±¿a³. Zapewniam was przez bêd±c± we mnie prawdê Chrystusa, ¿e nikt nie pozbawi mnie tej podstawy do chlubienia siê w granicach Achai. Dlaczego? Czy dlatego, ¿e was nie mi³ujê? Bóg to wie.

(Ps 111,1-4.7-8)
REFREN: Dzie³a Twe, Panie, zawsze sprawiedliwe

Z ca³ego serca bêdê chwali³ Pana
w radzie sprawiedliwych i na zgromadzeniu.
Wielkie s± dzie³a Pana,
zg³êbiaæ je maj± wszyscy, którzy je mi³uj±.

Jego dzie³o jest wspania³e i pe³ne majestatu,
a Jego sprawiedliwo¶æ trwa na wieki.
Sprawi³, ¿e trwa pamiêæ Jego cudów,
Pan jest mi³osierny i ³askawy.

Dzie³a r±k Jego s± sprawiedliwe i wierne,
wszystkie Jego przykazania s± trwa³e,
ustalone na wieki wieków,
nadane ze s³uszno¶ci± i z moc±.

(Rz 8,15)
Otrzymali¶cie ducha przybrania za synów, w którym wo³amy: Abba, Ojcze!

(Mt 6,7-15)
Jezu powiedzia³ do swoich uczniów: Na modlitwie nie b±d¼cie gadatliwi jak poganie. Oni my¶l±, ¿e przez wzgl±d na swe wielomówstwo bêd± wys³uchani. Nie b±d¼cie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie. Wy zatem tak siê módlcie: Ojcze nasz, który jeste¶ w niebie, niech siê ¶wiêci imiê Twoje! Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spe³nia siê na ziemi, tak jak i w niebie. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili; i nie dopu¶æ, aby¶my ulegli pokusie, ale nas zachowaj od z³ego! Je¶li bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski. Lecz je¶li nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinieñ.
...............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 17 Czerwiec 2015, 23:14   

Wielomostwo, gadatliwo¶æ, magiczna wiara w formule modlitwy , to poganska dewiacja oddalajaca modl±cego siê czlowieka od prawdziwej modlitwy, opartej na prostocie i zaufaniu.



Tekst powy¿szy (pierwsze czytanie ) jest ¶wiadectwem emocjonalnego wymiaru wiezi sw. Pawla ze wspolnota ko¶cio³a w Koryncie i zdradza nadzwyczajna jego troskê o czysto¶æ ich wiary
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 18 Czerwiec 2015, 10:46   

"Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie. " (Mt 6)

Nieustannie mnie to zachwyca.

Czasami jednak¿e trudno mi uwierzyæ, ¿e trudy, których do¶wiadczam, s± mi potrzebne.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 18 Czerwiec 2015, 21:10   

Pan jest mi³osierny i ³askawy..........
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group