Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - SOBOTA - 20CZERWCA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 19 Czerwiec 2015, 15:34   Czytania - SOBOTA - 20CZERWCA 2015

Sobota, 20 CZERWCA 2015

2 Kor 12,1-10)
Je¿eli trzeba siê chlubiæ - choæ co prawda nie wypada - przejdê do widzeñ i objawieñ Pañskich. Znam cz³owieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy w ciele - nie wiem, czy poza cia³em - te¿ nie wiem, Bóg to wie - zosta³ porwany a¿ do trzeciego nieba. I wiem, ¿e ten cz³owiek - czy w ciele, nie wiem, czy poza cia³em, /te¿ nie wiem/, Bóg to wie - zosta³ porwany do raju i s³ysza³ tajemne s³owa, których siê nie godzi cz³owiekowi powtarzaæ. Z tego wiêc bêdê siê chlubi³, a z siebie samego nie bêdê siê chlubi³, chyba ¿e z moich s³abo¶ci. Zreszt± choæbym i chcia³ siê chlubiæ, nie by³bym szaleñcem; powiedzia³bym tylko prawdê. Powstrzymujê siê jednak, aby mnie nikt nie ocenia³ ponad to, co widzi we mnie lub co ode mnie s³yszy. Aby za¶ nie wynosi³ mnie zbytnio ogrom objawieñ, dany mi zosta³ o¶cieñ dla cia³a, wys³annik szatana, aby mnie policzkowa³ - ¿ebym siê nie unosi³ pych±. Dlatego trzykrotnie prosi³em Pana, aby odszed³ ode mnie, lecz /Pan/ mi powiedzia³: Wystarczy ci mojej ³aski. Moc bowiem w s³abo¶ci siê doskonali. Najchêtniej wiêc bêdê siê chlubi³ z moich s³abo¶ci, aby zamieszka³a we mnie moc Chrystusa. Dlatego mam upodobanie w moich s³abo¶ciach, w obelgach, w niedostatkach, w prze¶ladowaniach, w uciskach z powodu Chrystusa. Albowiem ilekroæ niedomagam, tylekroæ jestem mocny.

(Ps 34,8-13)
REFREN: Wszyscy zobaczcie, jak nasz Pan jest dobry.

Anio³ Pañski otacza szañcem bogobojnych,
aby ich ocaliæ.
Skosztujcie i zobaczcie, jak Pan jest dobry;
szczê¶liwy cz³owiek, który znajduje w Nim ucieczkê.

Bójcie siê Pana wszyscy Jego ¶wiêci,
ci, co siê Go boj±, nie zaznaj± biedy.
Bogacze zubo¿eli i zaznali g³odu,
szukaj±cym Pana niczego nie zabraknie.

Zbli¿cie siê, synowie, pos³uchajcie, co mówiê,
bêdê was uczy³ boja¼ni Pañskiej.
Kim jest ten cz³owiek, co po¿±da ¿ycia
i d³ugich dni pragnie, by siê nimi cieszyæ?

(2 Kor 8,9)
Jezus Chrystus bêd±c bogaty, dla was sta³ siê ubogim, aby was swoim ubóstwem ubogaciæ.

(Mt 6,24-34)
Jezu powiedzia³ do swoich uczniów: Nikt nie mo¿e dwom panom s³u¿yæ. Bo albo jednego bêdzie nienawidzi³, a drugiego bêdzie mi³owa³; albo z jednym bêdzie trzyma³, a drugim wzgardzi. Nie mo¿ecie s³u¿yæ Bogu i Mamonie. Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie siê zbytnio o swoje ¿ycie, o to, co macie je¶æ i piæ, ani o swoje cia³o, czym siê macie przyodziaæ. Czy¿ ¿ycie nie znaczy wiêcej ni¿ pokarm, a cia³o wiêcej ni¿ odzienie? Przypatrzcie siê ptakom w powietrzu: nie siej± ani ¿n± i nie zbieraj± do spichlerzy, a Ojciec wasz niebieski je ¿ywi. Czy¿ wy nie jeste¶cie wa¿niejsi ni¿ one? Kto z was przy ca³ej swej trosce mo¿e choæby jedn± chwilê do³o¿yæ do wieku swego ¿ycia? A o odzienie czemu siê zbytnio troszczycie? Przypatrzcie siê liliom na polu, jak rosn±: nie pracuj± ani przêd±. A powiadam wam: nawet Salomon w ca³ym swoim przepychu nie by³ tak ubrany jak jedna z nich. Je¶li wiêc ziele na polu, które dzi¶ jest, a jutro do pieca bêdzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czy¿ nie tym bardziej was, ma³ej wiary? Nie troszczcie siê wiêc zbytnio i nie mówcie: co bêdziemy je¶æ? co bêdziemy piæ? czym bêdziemy siê przyodziewaæ? Bo o to wszystko poganie zabiegaj±. Przecie¿ Ojciec wasz niebieski wie, ¿e tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie siê naprzód o królestwo /Boga/ i o Jego Sprawiedliwo¶æ, a to wszystko bêdzie wam dodane. Nie troszczcie siê wiêc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzieñ sam o siebie troszczyæ siê bêdzie. Dosyæ ma dzieñ swojej biedy.
.................................,
www.mateusz.pl/czytania
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group