Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - NIEDZIELA - 28Czerwca 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 27 Czerwiec 2015, 15:07   Czytania - NIEDZIELA - 28Czerwca 2015

28 CZERWCA 2015

XIII niedziela zwyk³a



(Mdr 1,13-15; 2,23-24)
Bóg nie uczyni³ ¶mierci i nie cieszy siê ze zguby ¿yj±cych. Stworzy³ bowiem wszystko po to, aby by³o, i byty tego ¶wiata nios± zdrowie: nie ma w nich ¶mierciono¶nego jadu ani w³adania Otch³ani na tej ziemi. Bo sprawiedliwo¶æ nie podlega ¶mierci. Bo dla nie¶miertelno¶ci Bóg stworzy³ cz³owieka - uczyni³ go obrazem swej w³asnej wieczno¶ci. A ¶mieræ wesz³a na ¶wiat przez zawi¶æ diab³a i do¶wiadczaj± jej ci, którzy do niego nale¿±.

(Ps 30,2.4-6.11-13)
REFREN: S³awiê Ciê, Panie, bo mnie wybawi³e¶

S³awiê Ciê, Panie, bo mnie wybawi³e¶
i nie pozwoli³e¶ mym wrogom na¶miewaæ siê ze mnie.
Panie, Bo¿e mój, z krainy umar³ych wywo³a³e¶ moj± duszê
i ocali³e¶ mi ¿ycie spo¶ród schodz±cych do grobu.

¦piewajcie psalm wszyscy mi³uj±cy Pana
i pamiêtajcie o Jego ¶wiêto¶ci.
Gniew Jego bowiem trwa tylko przez chwilê,
a Jego ³aska przez ca³e ¿ycie.

Wys³uchaj mnie, Panie, zmi³uj siê nade mn±,
Panie, b±d¼ moj± pomoc±.
Zamieni³e¶ w taniec mój ¿a³obny lament.
Bo¿e mój i Panie, bêdê Ciê s³awi³ na wieki.

(2 Kor 8,7.9.13-15)
Podobnie jak obfitujecie we wszystko, w wiarê, w mowê, w wiedzê, we wszelk± gorliwo¶æ, w mi³o¶æ nasz± do was, tak te¿ oby¶cie i w tê ³askê obfitowali. Znacie przecie¿ ³askê Pana naszego Jezusa Chrystusa, który bêd±c bogaty, dla was sta³ siê ubogim, aby was ubóstwem swoim ubogaciæ. Nie o to bowiem idzie, ¿eby innym sprawiaæ ulgê, a sobie utrapienie, lecz ¿eby by³a równo¶æ. Teraz wiêc niech wasz dostatek przyjdzie z pomoc± ich potrzebom, aby ich bogactwo by³o wam pomoc± w waszych niedostatkach i aby nasta³a równo¶æ wed³ug tego, co jest napisane: Nie mia³ za wiele ten, kto mia³ du¿o. Nie mia³ za ma³o ten, kto mia³ niewiele.

(2 Tm 1,10b)
Nasz Zbawiciel Jezus Chrystus ¶mieræ zwyciê¿y³ a na ¿ycie rzuci³ ¶wiat³o przez Ewangeliê.

(Mk 5,21-43)
Gdy Jezus przeprawi³ siê z powrotem w ³odzi na drugi brzeg, zebra³ siê wielki t³um wokó³ Niego, a On by³ jeszcze nad jeziorem. Wtedy przyszed³ jeden z prze³o¿onych synagogi, imieniem Jair. Gdy Go ujrza³, upad³ Mu do nóg i prosi³ usilnie: Moja córeczka dogorywa, przyjd¼ i po³ó¿ na ni± rêce, aby ocala³a i ¿y³a. Poszed³ wiêc z nim, a wielki t³um szed³ za Nim i zewsz±d na Niego napiera³. A pewna kobieta od dwunastu lat cierpia³a na up³yw krwi. Wiele przecierpia³a od ró¿nych lekarzy i ca³e swe mienie wyda³a, a nic jej nie pomog³o, lecz mia³a siê jeszcze gorzej. S³ysza³a ona o Jezusie, wiêc przysz³a od ty³u, miêdzy t³umem, i dotknê³a siê Jego p³aszcza. Mówi³a bowiem: ¿ebym siê choæ Jego p³aszcza dotknê³a, a bêdê zdrowa. Zaraz te¿ usta³ jej krwotok i poczu³a w ciele, ¿e jest uzdrowiona z dolegliwo¶ci. A Jezus natychmiast u¶wiadomi³ sobie, ¿e moc wysz³a od Niego. Obróci³ siê w t³umie i zapyta³: Kto siê dotkn±³ mojego p³aszcza? Odpowiedzieli Mu uczniowie: Widzisz, ¿e t³um zewsz±d Ciê ¶ciska, a pytasz: Kto siê Mnie dotkn±³. On jednak rozgl±da³ siê, by ujrzeæ tê, która to uczyni³a. Wtedy kobieta przysz³a zalêkniona i dr¿±ca, gdy¿ wiedzia³a, co siê z ni± sta³o, upad³a przed Nim i wyzna³a Mu ca³± prawdê. On za¶ rzek³ do niej: Córko, twoja wiara ciê ocali³a, id¼ w pokoju i b±d¼ uzdrowiona ze swej dolegliwo¶ci! Gdy On jeszcze mówi³, przyszli ludzie od prze³o¿onego synagogi i donie¶li: Twoja córka umar³a, czemu jeszcze trudzisz Nauczyciela? Lecz Jezus s³ysz±c, co mówiono, rzek³ prze³o¿onemu synagogi: Nie bój siê, wierz tylko! I nie pozwoli³ nikomu i¶æ z sob± z wyj±tkiem Piotra, Jakuba i Jana, brata Jakubowego. Tak przyszli do domu prze³o¿onego synagogi. Wobec zamieszania, p³aczu i g³o¶nego zawodzenia, wszed³ i rzek³ do nich: Czemu robicie zgie³k i p³aczecie? Dziecko nie umar³o, tylko ¶pi. I wy¶miewali Go. Lecz On odsun±³ wszystkich, wzi±³ z sob± tylko ojca, matkê dziecka oraz tych, którzy z Nim byli, i wszed³ tam, gdzie dziecko le¿a³o. Uj±wszy dziewczynkê za rêkê, rzek³ do niej: Talitha kum, to znaczy: Dziewczynko, mówiê ci, wstañ! Dziewczynka natychmiast wsta³a i chodzi³a, mia³a bowiem dwana¶cie lat. I os³upieli wprost ze zdumienia. Przykaza³ im te¿ z naciskiem, ¿eby nikt o tym nie wiedzia³, i poleci³, aby jej dano je¶æ.

http://mateusz.pl
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 27 Czerwiec 2015, 20:37   

„Nie boj siê, wierz tylko”. Szatan stawia przeszkody. Stara siê sterroryzowac czlowieka tak aby my¶la³ tylko o chwilowym ratunku, przed bezpo¶rednim zagrozeniem które istnieje, albo o którym siê mowi , ze nadchodzi i ze trzeba szukac sposobu aby siê przed nim ustrzec. W ten sposób cz³owiek caly czas mysli o ¶mierci i nawet nie wie kiedy, staje siê de facto jej „wyznawca”. To ona absorbuje jego sily witalne, chocia¿ sam sobie mowi i jest przekonany, ze w ten sposób afirmuje Zycie. Najwieksze , naj¶wiêtsze zadanie jakie stoi przed czlowiekeiem , to strzec siebie i innych, przed niewiara, albo lepiej jest ujac to samo twierdzenie w formie pozytywnej : najwiêkszym dobrem czlowieka jest rozwin±æ w sobie wiare w Boga Zbawiciela. Na tym wlasnie polega Dobra Nowina.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 27 Czerwiec 2015, 20:39   

Darow Bozych nie powinno siê samolubnie u¿ywaæ, gdyz to co Bog nam ofiaruje jest dla wspolnego uzytku. Nie jest to tylko nakaz sprawiedliwo¶ci, ale jak we wszystkim co Bog nakazuje lub robi, kryje siê w tym Jego gleboka m±dro¶æ. Wszelkei dobra sa przeciez po to aby s³u¿y³y cz³owiekowi, przysparzaj±c mu wzrostu , jako cz³owiekowi, a nie redukowaly go do poziomu ¿ar³ocznego i samolubnego konsumenta. Zle , egoistyczne pos³ugiwanie siê dobrami, czyni krzywde innym ludziom, którzy sa tych dobr pozbawieni, ale degraduje równie¿ ich posiadaczy.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group