Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - CZWARTEK - 2 lipca 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 1 Lipiec 2015, 16:23   Czytania - CZWARTEK - 2 lipca 2015


Czwartek, 2 LIPCA 2015



(Rdz 22,1-19)
Bóg wystawi³ Abrahama na próbê. Rzek³ do niego: Abrahamie! A gdy on odpowiedzia³: Oto jestem - powiedzia³: we¼ twego syna jedynego, którego mi³ujesz, Izaaka, id¼ do kraju Moria i tam z³ó¿ go w ofierze na jednym z pagórków, jakie ci wska¿ê. Nazajutrz rano Abraham osiod³a³ swego os³a, zabra³ z sob± dwóch swych ludzi i syna Izaaka, nar±ba³ drzewa do spalenia ofiary i ruszy³ w drogê do miejscowo¶ci, o której mu Bóg powiedzia³. Na trzeci dzieñ Abraham, spojrzawszy, dostrzeg³ z daleka ow± miejscowo¶æ. I wtedy rzek³ do swych s³ug: Zostañcie tu z os³em, ja za¶ i ch³opiec pójdziemy tam, aby oddaæ pok³on Bogu, a potem wrócimy do was. Abraham, zabrawszy drwa do spalenia ofiary, w³o¿y³ je na syna swego Izaaka, wzi±³ do rêki ogieñ i nó¿, po czym obaj siê oddalili. Izaak odezwa³ siê do swego ojca Abrahama: Ojcze mój! A gdy ten rzek³: Oto jestem, mój synu - zapyta³: Oto ogieñ i drwa, a gdzie¿ jest jagniê na ca³opalenie? Abraham odpowiedzia³: Bóg upatrzy sobie jagniê na ca³opalenie, synu mój. I szli obydwaj dalej. A gdy przyszli na to miejsce, które Bóg wskaza³, Abraham zbudowa³ tam o³tarz, u³o¿y³ na nim drwa i zwi±zawszy syna swego Izaaka po³o¿y³ go na tych drwach na o³tarzu. Potem Abraham siêgn±³ rêk± po nó¿, aby zabiæ swego syna. Ale wtedy Anio³ Pañski zawo³a³ na niego z nieba i rzek³: Abrahamie, Abrahamie! A on rzek³: Oto jestem. Anio³ powiedzia³ mu: Nie podno¶ rêki na ch³opca i nie czyñ mu nic z³ego! Teraz pozna³em, ¿e boisz siê Boga, bo nie odmówi³e¶ Mi nawet twego jedynego syna. Abraham, obejrzawszy siê poza siebie, spostrzeg³ barana uwik³anego rogami w zaro¶lach. Poszed³ wiêc, wzi±³ barana i z³o¿y³ w ofierze ca³opalnej zamiast swego syna. I da³ Abraham miejscu temu nazwê "Pan widzi". St±d to mówi siê dzisiaj: Na wzgórzu Pan siê ukazuje. Po czym Anio³ Pañski przemówi³ g³o¶no z nieba do Abrahama po raz drugi: Przysi±gam na siebie, wyrocznia Pana, ¿e poniewa¿ uczyni³e¶ to, a nie oszczêdzi³e¶ syna twego jedynego, bêdê ci b³ogos³awi³ i dam ci potomstwo tak liczne jak gwiazdy na niebie i jak ziarnka piasku na wybrze¿u morza; potomkowie twoi zdobêd± warownie swych nieprzyjació³. Wszystkie ludy ziemi bêd± sobie ¿yczyæ szczê¶cia takiego, jakie jest udzia³em twego potomstwa, dlatego ¿e us³ucha³e¶ mego rozkazu. Abraham wróci³ do swych s³ug i wyruszywszy razem z nimi w drogê, poszed³ do Beer-Szeby. I mieszka³ Abraham nadal w Beer-Szebie.

(Ps 116,1-6.8-9)
REFREN: W krainie ¿ycia bêdê widzia³ Boga

Mi³ujê Pana, albowiem us³ysza³
g³os mego b³agania,
bo sk³oni³ ku mnie swe ucho
w dniu, w którym wo³a³em.

Oplot³y mnie wiêzy ¶mierci,
dosiêg³y mnie pêta otch³ani,
ogarn±³ mnie strach i udrêka.
Ale wezwa³em imienia Pana:
„O Panie, ratuj me ¿ycie!”

Pan jest ³askawy i sprawiedliwy,
Bóg nasz jest mi³osierny.
Pan strze¿e ludzi prostego serca:
by³em w niewoli, a On mnie wybawi³.

Uchroni³ bowiem moj± duszê od ¶mierci,
oczy od ³ez, nogi od upadku.
Bêdê chodzi³ w obecno¶ci Pana
w krainie ¿yj±cych.

(2 Kor 5,19)
W Chrystusie Bóg pojedna³ ¶wiat ze sob±, nam za¶ przekaza³ s³owo jednania.

(Mt 9,1-8)
Jezus wsiad³ do ³odzi, przeprawi³ siê z powrotem i przyszed³ do swego miasta. I oto przynie¶li Mu paralityka, le¿±cego na ³o¿u. Jezus, widz±c ich wiarê, rzek³ do paralityka: Ufaj, synu! Odpuszczaj± ci siê twoje grzechy. Na to pomy¶leli sobie niektórzy z uczonych w Pi¶mie: On blu¼ni. A Jezus, znaj±c ich my¶li, rzek³: Dlaczego z³e my¶li nurtuj± w waszych sercach? Có¿ bowiem jest ³atwiej powiedzieæ: Odpuszczaj± ci siê twoje grzechy, czy te¿ powiedzieæ: Wstañ i chod¼! Otó¿ ¿eby¶cie wiedzieli, i¿ Syn Cz³owieczy ma na ziemi w³adzê odpuszczania grzechów - rzek³ do paralityka: Wstañ, we¼ swoje ³o¿e i id¼ do domu! On wsta³ i poszed³ do domu. A t³umy ogarn±³ lêk na ten widok, i wielbi³y Boga, który takiej mocy udzieli³ ludziom.

www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 2 Lipiec 2015, 08:50   

Wiara to nie tylko slowna deklaracja i dobre checi, ale postawa pos³uszeñstwa wobec woli Bozej na przekor wszystkim w±tpliwo¶ciom jakie mog± siê pojawic po drodze. Wiara to niez³omne przekonanie, ze tylko wierno¶æ woli Bozej gwarantuje cz³owiekowi dojscie do jego ¿yciowego celu, do Pelni Zycia.

Bêdê chodzi³ w obecno¶ci Pana
w krainie ¿yj±cych Ps 116
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 2 Lipiec 2015, 08:51   

Grzech powoduje paraliz duchowy i cz³owiek staje siê kaleka. ¯aden lekarz ziemski nie jest zdolny uleczyc czlowieka od tej „choroby”, ¿adna operacja hirurgizna ani ¿adna psychologiczna terapia. Oczyszczenie z grzechow jest tak potrzebne cz³owiekowi, jak sparali¿owanemu przywrocenie mo¿liwo¶ci chodzenia i normalnego dzialania. Uwolnienie od grzechow jest cudem a nie rutynowa praktyka pobo¿no¶ci. Kazda Msza sw. zaczyna siê od obrzedu oczyszczenia (liturgia penitencjarna)
Wiara laczy nas z Bogiem który czyni cuda zbawienia, bowiem Bog kocha czlowieka i pragnie aby cz³owiek doszedl do Nieba.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group