Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania-SOBOTA-4 lipca 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 3 Lipiec 2015, 13:41   Czytania-SOBOTA-4 lipca 2015

Sobota, 4 LIPCA 2015



(Rdz 27,1-5.15-29)
Gdy Izaak zestarza³ siê i jego oczy sta³y siê tak s³abe, ¿e ju¿ nie móg³ widzieæ, zawo³a³ na Ezawa, swego starszego syna: Synu mój! A kiedy ten odezwa³ siê: Jestem, Izaak rzek³: Oto zestarza³em siê i nie znam dnia mojej ¶mierci. We¼ wiêc teraz przybory my¶liwskie, twój ko³czan i ³uk, id¼ na ³owy i upoluj co¶ dla mnie. Potem przyrz±d¼ mi smaczn± potrawê, jak± lubiê, podaj mi j±, abym jad³ i abym ci pob³ogos³awi³, zanim umrê. Rebeka s³ysza³a to, co Izaak mówi³ do swego syna Ezawa. Gdy wiêc Ezaw poszed³ ju¿ na ³owy, aby przynie¶æ co¶ z upolowanej zwierzyny, Potem Rebeka wziê³a szaty Ezawa, swego starszego syna, najlepsze, jakie mia³a u siebie, ubra³a w nie Jakuba, swojego m³odszego syna, i skórkami ko¼l±t owinê³a mu rêce i nieow³osion± szyjê. Po czym da³a Jakubowi ow± smaczn± potrawê, któr± przygotowa³a, i chleb. Jakub, wszed³szy do swego ojca, rzek³: Ojcze mój! A Izaak: S³yszê; który¶ ty jest, synu mój? Odpowiedzia³ Jakub ojcu: Jestem Ezaw, twój syn pierworodny. Uczyni³em, jak mi poleci³e¶. Podnie¶ siê, si±d¼ i zjedz potrawê z upolowanej przez mnie zwierzyny, i pob³ogos³aw mi! Izaak rzek³ do syna: Jak¿e tak szybko mog³e¶ co¶ upolowaæ, synu mój? A Jakub na to: Pan, Bóg twój, sprawi³, ¿e tak mi siê w³a¶nie zdarzy³o. Wtedy Izaak rzek³ do Jakuba: Zbli¿ siê, abym dotkn±wszy ciebie móg³ siê upewniæ, czy to mój syn Ezaw, czy nie. Jakub przybli¿y³ siê do swego ojca Izaaka, a ten dotkn±wszy go rzek³: G³os jest g³osem Jakuba, ale rêce - rêkami Ezawa! Nie rozpozna³ jednak Jakuba, gdy¿ jego rêce by³y ow³osione jak rêce Ezawa! A maj±c udzieliæ mu b³ogos³awieñstwa, zapyta³ go jeszcze: Ty jeste¶ syn mój Ezaw? Jakub odpowiedzia³: Ja jestem. Rzek³ wiêc: Podaj mi, abym zjad³ to, co upolowa³e¶, synu mój, i abym ci sam pob³ogos³awi³. Jakub poda³ mu i on jad³. Przyniós³ mu te¿ i wina, a on pi³. A potem jego ojciec Izaak rzek³ do niego: Zbli¿ siê i poca³uj mnie, mój synu! Jakub zbli¿y³ siê i poca³owa³ go. Gdy Izaak poczu³ woñ jego szat, daj±c mu b³ogos³awieñstwo mówi³: Oto woñ mego syna jak woñ pola, które pob³ogos³awi³ Pan! Niechaj tobie Bóg u¿ycza rosy z niebios i ¿yzno¶ci ziemi, obfito¶ci zbo¿a i moszczu winnego. Niechaj ci s³u¿± ludy i niech ci pok³on oddaj± narody. B±d¼ panem twoich braci i niech ci pok³on oddaj± synowie twej matki! Ka¿dy, kto bêdzie ci z³orzeczy³, niech bêdzie przeklêty. Ka¿dy, kto bêdzie ciê b³ogos³awi³, niech bêdzie b³ogos³awiony!

(Ps 135,1-6)
REFREN: ¦piewajcie Panu, bo nasz Pan jest dobry

Chwalcie imiê Pana,
chwalcie Pañscy s³udzy,
wy, którzy stoicie w domu Pana,
na dziedziñcach domu Boga naszego.

Chwalcie Pana, bo Pan jest dobry,
¶piewajcie jego imieniu, bo jest ³askawy.
Pan bowiem wybra³ sobie Jakuba,
wybra³ Izraela na wy³±czn± w³asno¶æ.

Wiem, ¿e Pan jest wielki,
¿e nasz Pan jest nad wszystkimi bogami.
Cokolwiek spodoba siê Panu,
uczyni na niebie i na ziemi,
na morzu i we wszystkich g³êbinach.

(Jk 1,18)
Ze swej woli zrodzi³ nas przez s³owo prawdy, by¶my byli jakby pierwocinami Jego stworzeñ.

(Mt 9,14-17)
Uczniowie Jana podeszli do Jezusa i zapytali: Dlaczego my i faryzeusze du¿o po¶cimy, Twoi za¶ uczniowie nie poszcz±? Jezus im rzek³: Czy go¶cie weselni mog± siê smuciæ, dopóki pan m³ody jest z nimi? Lecz przyjdzie czas, kiedy zabior± im pana m³odego, a wtedy bêd± po¶ciæ. Nikt nie przyszywa ³aty z surowego sukna do starego ubrania, gdy¿ ³ata obrywa ubranie, i gorsze robi siê przedarcie. Nie wlewa siê te¿ m³odego wina do starych buk³aków. W przeciwnym razie buk³aki pêkaj±, wino wycieka, a buk³aki siê psuj±. Raczej m³ode wino wlewa siê do nowych buk³aków, a tak jedno i drugie siê zachowuje.


www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 4 Lipiec 2015, 07:46   

Nie ma innego sposobu na w³a¶ciwe rozumienie tego wskazania i na wlasciwa jego praktyke jak tylko kierujac siê Duchem Swietym, to znaczy idac za tym co stanowi wole Boza
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 4 Lipiec 2015, 07:48   

Najpierw Ezaw stracil lekkomy¶lnie swoje pierworodztwo na rzecz Jakuba, dajac mu je za miske soczewicy. Tutaj zas traci b³ogos³awieñstwo przed¶miertne ojca przez podstep matki i jego brata, Jakuba , który przed swoim ojcem, staruszkiem, udawal swego starszego brata , Ezawa, któremu ten postanowil dac blogoslawienstwo. Dla nas to jest niepojête, ze mo¿na by³o pos³u¿yæ siê k³amstwem i zyskac b³ogos³awieñstwo, a nie zas³u¿yæ raczej na przekleñstwo i ze to b³ogos³awieñstwo zachowalo swoja wazno¶æ. Stary Testament pozwalal na tego rodzaju „rozwi±zania”. W Nowym Testamencie, Jezus za swoje pierworodztwo zap³aci³ cene krzyza.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 4 Lipiec 2015, 21:37   

Chwalcie Pana bo jest dobry
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 6 Lipiec 2015, 11:11   

"Nie wlewa siê te¿ m³odego wina do starych buk³aków. "(Mt 9)

I staram siê o tym pamiêtaæ.
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group