Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Dla Abuny Zygmunta - od ks.Jana Twardowskiego...
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 30 Lipiec 2015, 16:41   Dla Abuny Zygmunta - od ks.Jana Twardowskiego...

W³asnego kap³añstwa siê bojê

W³asnego kap³añstwa siê bojê,
w³asnego kap³añstwa siê lêkam

i przed kap³añstwem w proch padam,
i przed kap³añstwem klêkam

W lipcowy poranek mych ¶wiêceñ
dla innych szary zapewne
jaka¶ moc przeogromna
z nag³a poczê³a siê we mnie

Jadê z innymi tramwajem
biegnê z innymi ulic±

nadziwiæ siê nie mogê
swej duszy tajemnic±

ksi±dz Jan Twardowski
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 30 Lipiec 2015, 18:05   

39-ta ROCZNICA POS£UGI KAP£AÑSKIEJ OJCA ZYGMUNTA

Z wdziêczno¶ci± , modlitw± i najlepszymi ¿yczeniami !
Niech Bog nam Ojca darzy zdrowiem.
 
 
Roman
Roman

Miejscowosc: Malbork
WysÅ‚any: 31 Lipiec 2015, 08:01   

Przy³±czam siê do ¿yczeñ. Wszystkiego najlepszego. Szczê¶æ Ci Panie Bo¿e.
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 31 Lipiec 2015, 08:22   

Ojcze,
bardzo dziêkujemy za te lata prze¿ywane wspólnie,
nawet wtedy gdy dzieli³o nas wiele kilometrów.

Ania i Micha³
 
 
Barbara G-D


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 31 Lipiec 2015, 08:48   

I my siê do³±czamy, Barbara i Jacek.
¯yczymy, aby¶, je¶li Bóg pozwoli, móg³ nadal otaczaæ opiek± duszpastersk± ludzi z Syrii, mo¿e równie¿ tych, którzy schroni± sie lub ju¿ s± w Polsce. Pamiêtamy jak bliski i g³êboki mia³e¶ z nimi kontakt.
_________________
Barbara
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 31 Lipiec 2015, 11:16   

Dziêkujê i proszê.
_________________
Z Bogiem!
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 31 Lipiec 2015, 14:56   

Bardzo dziêkujê! szczê¶æ Bo¿e!!!
_________________
BML
 
 
sylwia


Miejscowosc: Sandomierz
WysÅ‚any: 31 Lipiec 2015, 19:19   

Dzi¶ po porannej mszy ¶wiêtej mój m±¿ Bogu¶ powiedzia³, ¿eby z³o¿yæ ¿yczenia Ojcu Zygmuntowi - z racji imienin ¶w.Ignacego.Jako beneficjenci ABUNOWEGO KAP£AѦTWA - dziêkujemy i ¿yczymy dalszych d³ugich i owocnych lat :)
M±dre Dudki
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 1 SierpieÅ„ 2015, 00:10   

Jestem na wyspach, gdzie ukrywali sie chrzescijanie podczas 250 letniego okresu przesladowan. Niestety internet slaby , no i ... czasu nie ma. Dzisiaj bedziemy na miejscu meczenstwa chrzescijan (rodzaj Golgoty) na jednej z wysp, ktora jest dla nich Ziemia Swieta. Wczoraj zwiedzalismy koscioly powstale tutaj po ujawnieniu sie chrzesciajn. Co za dynamika apostolska tamtych czasow ( poczatek dwudziestego wieku). Jutro Msza sw. w Nagasaki, w miejscu martyrium 26 chrzescijan... Dzisiaj Msza sw. w kosciele parafialnym. Duzo siostr zakonnych i swieckich na Mszy sw. o g.6 tej rano.

Msza sw. ktora przedstawia fotografia powyzej, sprawowana jest w kaplicy Centrum Katolickiego, u stop katedry ktora zostala wybudowana na nowo, po kataklizmie atomowym, kiedy to poprzednia katadra zostala zmieciona z powierzchni ziemi, a dwie trzecie chrzescijan stracilo zhycie....
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 1 SierpieÅ„ 2015, 14:01   

To nic

to nic
to tylko szczê¶cie
ta moja samotno¶æ
bo Twoje nadej¶cie
ju¿ jest obecne
ale siê jeszcze
przede mn± chowa
to nic
to tylko szczê¶cie
ta droga

Wiersz O.Zygmunta Kwiatkowskiego
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 2 SierpieÅ„ 2015, 03:57   

Goraco inne niz w Syrii, w Damaszku i Aleppo, bo wilgotne, lepkie. Siedze przed wycelowanym w brzuch wentylatorem. W kuchni studze herbate ktora nie moze sie wystudzic, jakos malo aktywne sa swierszcze, ktore potrafia tak "nadawac", ze nic niemal nie slychac dokola tylko ich obledne przewalanie, jak w mlynku, tysiecy metalowyc blaszek. Siedze w swoim drewniano-kartonowym domku, sam jeden , jak pustelnik i pisze, i pisze i pisze (skojarzylo mi sie to z obozowa piosenka, o troche innym refrenie "i pije, i pije, i pije - do dna ! ).
Wlasnie skonczylem moje sniadanie, zjadajac olbrzymie zapasy wiktualow ktore pozostawila po sobie poprzednia grupa pielgrzymow z Polski. Skonsumowalem je w kuchni, na stojaco, z glowa lekko uchylona, aby nie walnac w powale, co juz mi sie zdarzylo kilka razy. Zadnego zasiadania, przygotowywania stolika. Tutaj blisko do lodowki i do zlewu. Calosc trwa moment i nie ma sprzatania wiele. Dzwonila juz Dorota i na obiad wola. Nie wiem czy dam rade cos zjesc, ale z pewnoscia popije sobie, a potem pojedziemy pociagami jak zwykle do Kodsuja ( z pewnoscia nazwe przekrecilem) na Msze sw. z Polonia. Pewnie spotkam sie z Ela i pogadamy sobie. Cieszylbym sie , gdyby byla jej corka Asia, bowiem poznalem sie z cala jej rodzina i czuje sie z nimi jak z rodzina. No, chyba troche przesadzilem. Ale Ela jest jak rodzona siostra. Panstwo Inagaki jeszcze nie zapukali do mojego domku, widac nie wiedza do ktorej bede spal, a moze pojechali do kosciolka w Irygalce. Wczoraj nakarmili mnie kolacja. Ide do kuchni teraz , zobaczyc na ile herbata wystygla i czy to jest herbata a nie przypadkiem zupa, bo zielone herbaty japonskie maja rozna proszkowa konsystencje.
Szczesc Boze Wszystkim ! Korzystajcie z milego chlodku !
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 2 SierpieÅ„ 2015, 04:05   

Wracam z kuchni. Spaceruje oczywiscie boso. Okazuje sie, ze z "herbaty" bedzie mala pociecha, a moze nawet zadna :"jedzie rybami". Zupelnie jak gdyby ktos zaparzyl herbate albo jakies inne zielsko w wodzie po rybach.
Za to moich poprzednikow nie chwale, ze zostawili mi do skonsumowania taki towar. Rozumiem, dlaczego im to nie poszlo...
Prosze mi z Polski zadnych napojow nie przysylac. Dam sobie rade. W Polsce najwyzej jakis czas bede stosowal terapie odkazania...
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 2 SierpieÅ„ 2015, 06:35   

Ciesze sie na spotkanie w Yotsuya.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group