Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - WTOREK - 18SIERPNIA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 17 SierpieÅ„ 2015, 15:33   Czytania - WTOREK - 18SIERPNIA 2015

Wtorek, 18 SIERPNIA 2015

(Sdz 6,11-24a)
Oto przyszed³ Anio³ Pana i usiad³ pod terebintem w Ofra, które nale¿a³o do Joasza z rodu Abiezera. Gedeon, syn jego, m³óci³ na klepisku zbo¿e, aby je ukryæ przed Madianitami. I ukaza³ mu siê Anio³ Pana. Pan jest z tob± - rzek³ mu - dzielny wojowniku! Odpowiedzia³ mu Gedeon: Wybacz, panie mój! Je¿eli Pan jest z nami, sk±d pochodzi to wszystko, co siê nam przydarza? Gdzie¿ s± te wszystkie dziwy, o których opowiadaj± nam ojcowie nasi, mówi±c: Czy¿ Pan nie wywiód³ nas z Egiptu? A oto teraz Pan nas opu¶ci³ i odda³ nas w rêce Madianitów. Pan za¶ zwróci³ siê ku niemu i rzek³ do niego: Id¼ z t± si³±, jak± posiadasz, i wybaw Izraela z rêki Madianitów. Czy¿ nie Ja ciebie posy³am? Wybacz, Panie mój! - odpowiedzia³ Mu - jak¿e wybawiê Izraela? Ród mój jest najbiedniejszy w pokoleniu Manassesa, a ja jestem ostatni w domu mego ojca. Pan mu odpowiedzia³: Poniewa¿ Ja bêdê z tob±, pobijesz Madianitów jak jednego mê¿a. Odrzek³ Mu na to: Je¿eli darzysz mnie ¿yczliwo¶ci±, daj mi jaki¶ znak, ¿e to Ty mówisz ze mn±. Nie oddalaj siê st±d, proszê Ciê, a¿ wrócê do Ciebie. Przyniosê moj± ofiarê i po³o¿ê j± przed Tob±. A On na to: Poczekam tu, a¿ wrócisz. Gedeon oddaliwszy siê przygotowa³ ko¼lê ze stada, a z jednej efy m±ki prza¶ne chleby. W³o¿y³ miêso do kosza, a polewkê do garnuszka i przyniós³ to do Niego pod terebint i ofiarowa³. Wówczas rzek³ do niego Anio³ Pana: We¼ miêso i chleby prza¶ne, po³ó¿ je na tej skale, a polewkê rozlej. Tak uczyni³. Wówczas Anio³ Pana wyci±gn±³ koniec laski, któr± trzyma³ w swym rêku, dotkn±³ ni± miêsa i chlebów prza¶nych i wydoby³ siê ogieñ ze ska³y. Strawi³ on miêso i chleby prza¶ne. Potem znikn±³ Anio³ Pana sprzed jego oczu. Zrozumia³ Gedeon, ¿e to by³ Anio³ Pana, i rzek³: Ach, Panie, Panie mój! Oto Anio³a Pana widzia³em twarz± w twarz! Rzek³ do niego Pan: Pokój z tob±! Nie bój siê niczego! Nie umrzesz. Gedeon zbudowa³ tam o³tarz dla Pana i nazwa³ go "Pan jest pokojem".

(Ps 85,9.11-14)
REFREN: Pan g³osi pokój swojemu ludowi

Bêdê s³ucha³ tego,
co mówi Pan Bóg:
oto og³asza pokój ludowi i ¶wiêtym swoim,
którzy zwracaj± siê ku Niemu swym sercem.

£aska i wierno¶æ spotkaj± siê ze sob±,
uca³uj± siê sprawiedliwo¶æ i pokój.
Wierno¶æ z ziemi wyro¶nie,
a sprawiedliwo¶æ spojrzy z nieba.

Pan sam obdarzy szczê¶ciem,
a nasza ziemia wyda swój owoc.
Przed Nim bêdzie kroczyæ sprawiedliwo¶æ,
a ¶ladami Jego kroków zbawienie.

(2 Kor 8,9)
Jezus Chrystus, bêd±c bogatym, dla was sta³ siê ubogim, aby was swoim ubóstwem ubogaciæ.

(Mt 19,23-30)
Jezus powiedzia³ do swoich uczniów: Zaprawdê, powiadam wam: Bogaty z trudno¶ci± wejdzie do królestwa niebieskiego. Jeszcze raz wam powiadam: £atwiej jest wielb³±dowi przej¶æ przez ucho igielne ni¿ bogatemu wej¶æ do królestwa niebieskiego. Gdy uczniowie to us³yszeli, przerazili siê bardzo i pytali: Któ¿ wiêc mo¿e siê zbawiæ? Jezus spojrza³ na nich i rzek³: U ludzi to niemo¿liwe, lecz u Boga wszystko jest mo¿liwe. Wtedy Piotr rzek³ do Niego: Oto my opu¶cili¶my wszystko i poszli¶my za Tob±, có¿ wiêc otrzymamy? Jezus za¶ rzek³ do nich: Zaprawdê, powiadam wam: Przy odrodzeniu, gdy Syn Cz³owieczy zasi±dzie na swym tronie chwa³y, wy, którzy poszli¶cie za Mn±, zasi±dziecie równie¿ na dwunastu tronach, s±dz±c dwana¶cie pokoleñ Izraela. I ka¿dy, kto dla mego imienia opu¶ci dom, braci lub siostry, ojca lub matkê, dzieci lub pole, stokroæ tyle otrzyma i ¿ycie wieczne odziedziczy. Wielu za¶ pierwszych bêdzie ostatnimi, a ostatnich pierwszymi.
................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 18 SierpieÅ„ 2015, 00:25   

Mowiac o bogactwie jako przeszkodzie do zbawienia Pan Jezus czyni aluzje do zlej sk³onno¶ci serca ludzkiego, które latwo popada w pyche z powodu obfito¶ci dobr i zwi±zanej z tym spo³ecznej pozycji i szerokich mo¿liwo¶ci nieskrepowanego dzialania. Bogactwu towarzyszy równie¿ czêsto psujaca ludzkie serce s³u¿alczo¶æ i uleglosc innych.

Uwolnienie siê od bogactw materialnych i przywi±zania do osob dla mi³o¶ci Chrystusa, czyli wybor ubóstwa ewangelicznego , otwiera czlowieka na Ducha Swietego i przyjecie bogactw pochodz±cych od Niego.

Czy jest moim pragnieniem ewangeliczne ubóstwo ? Porzucenie ambicji zdobywania swiatowych bogactw i presti¿u po to aby w sposób nieskrepowany isc za Chrystusem ?.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 18 SierpieÅ„ 2015, 00:28   

Gedeon nie przyjmuje anielskiego pozdrowienia bezmy¶lnie, biernie, bez reakcji. Bardzo wazna dla spotkania z drugim cz³owiekiem i z Bogiem jest szczero¶æ reakcji, odej¶cie od rutynowego celebrowania formul, od drêtwej i u¶miechniêtej obojêtno¶ci a tym bardziej zak³amania.

Pan wybiera slabych i nic nie znacz±cych w oczach swiata do wykonania Jego misji, poniewa¿ to On sam bêdzie dzia³a³ i okaze siê wówczas oczom swiata, ze On jest i On dziala.

Ofiara która z³o¿y³ Gedeon by³a znakiem autentyczno¶ci jego spotkania z Panem i autentyczno¶ci jego powolonia. Wówczas narodzil siê Gedeon do misji która zostala mu zlecona. Jest to symbol Eucharystii, która nas rodzi do misji i daje moc do jej wykonania.

Ofiara zostala przyjeta, kiedy aniol ja spalil Bozym ogniem. Jest to symbol ofiary krzyzowej Chrystusa. Bog ja spalil ogniem ogniem Krzyza. Nie by³ to jednak tylko ogien meki, ale to co stanowi sama istote Jego paschy, a mianowicie ogien mi³o¶ci Ducha Swietego.

Autentycznosc misji która pochodzi od Boga wyraza siê wewnêtrznym pokojem, tego kto te misje wypelnia. Dlatego Gedeon nadal imie oltarzowi z którego otrzymal znak powolania „Pan jest moim pokojem”.



…oto (Pan) og³asza pokój ludowi i ¶wiêtym swoim,
którzy zwracaj± siê ku Niemu swym sercem.
£aska i wierno¶æ spotkaj± siê ze sob±,
uca³uj± siê sprawiedliwo¶æ i pokój.
Ps 85
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 20 SierpieÅ„ 2015, 13:14   

Wierze, ze Boza laska spotka sie z moja wiara...i nie dlatego tylko wierze.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group