Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - NIEDZIELA - 23SIERPNIA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 22 SierpieÅ„ 2015, 15:32   Czytania - NIEDZIELA - 23SIERPNIA 2015

XXI niedziela zwyk³a, 23 SIERPNIA 2015

(Joz 24,1-2a.15-17.18b)
Jozue zgromadzi³ w Sychem wszystkie pokolenia Izraela. Wezwa³ te¿ starszych Izraela, jego ksi±¿±t, sêdziów i zwierzchników, którzy siê stawili przed Bogiem. Jozue przemówi³ wtedy do ca³ego narodu: Tak mówi Pan, Bóg Izraela: Gdyby jednak wam siê nie podoba³o s³u¿yæ Panu, rozstrzygnijcie dzi¶, komu s³u¿yæ chcecie, czy bóstwom, którym s³u¿yli wasi przodkowie po drugiej stronie Rzeki, czy te¿ bóstwom Amorytów, w których kraju zamieszkali¶cie. Ja sam i mój dom s³u¿yæ chcemy Panu. Naród wówczas odrzek³ tymi s³owami: Dalekie jest to od nas, aby¶my mieli opu¶ciæ Pana, a s³u¿yæ bóstwom obcym! Czy¿ to nie Pan, Bóg nasz, wyprowadzi³ nas i przodków naszych z ziemi egipskiej, z domu niewoli? Czy¿ nie On przed oczyma naszymi uczyni³ wielkie znaki i ochrania³ nas przez ca³± drogê, któr± szli¶my, i w¶ród wszystkich ludów, pomiêdzy którymi przechodzili¶my? My równie¿ chcemy s³u¿yæ Panu, bo On jest naszym Bogiem.

(Ps 34,2-3.16-23)
REFREN: Wszyscy, zobaczcie, jak nasz Pan jest dobry

Bêdê b³ogos³awi³ Pana po wieczne czasy,
Jego chwa³a bêdzie zawsze na moich ustach.
Dusza moja chlubi siê Panem,
niech s³ysz± to pokorni i niech siê wesel±.

Oczy Pana zwrócone na sprawiedliwych,
uszy Jego otwarte na ich wo³anie.
Pan zwraca swe oblicze przeciw z³o czyni±cym,
by pamiêæ o nich wymazaæ z ziemi.

Pan s³yszy wo³aj±cych o pomoc
i ratuje ich od wszelkiej udrêki.
Pan jest blisko ludzi skruszonych w sercu,
ocala upad³ych na duchu.

Liczne s± nieszczê¶cia, które cierpi sprawiedliwy,
ale Pan go ze wszystkich wybawia.
On czuwa nad ka¿d± jego ko¶ci±
i ¿adna z nich nie zostanie z³amana.

Z³o sprowadza ¶mieræ grzesznika,
wrogów sprawiedliwego spotka kara.
Pan odkupi dusze s³ug swoich,
nie zazna kary, kto siê doñ ucieka.

(Ef 5,21-32)
B±d¼cie sobie wzajemnie poddani w boja¼ni Chrystusowej! ¯ony niechaj bêd± poddane swym mê¿om, jak Panu, bo m±¿ jest g³ow± ¿ony, jak i Chrystus - G³ow± Ko¶cio³a: On - Zbawca Cia³a. Lecz jak Ko¶ció³ poddany jest Chrystusowi, tak i ¿ony mê¿om - we wszystkim. Mê¿owie mi³ujcie ¿ony, bo i Chrystus umi³owa³ Ko¶ció³ i wyda³ za niego samego siebie, aby go u¶wiêciæ, oczy¶ciwszy obmyciem wod±, któremu towarzyszy s³owo, aby osobi¶cie stawiæ przed sob± Ko¶ció³ jako chwalebny, nie maj±cy skazy czy zmarszczki, czy czego¶ podobnego, lecz aby by³ ¶wiêty i nieskalany. Mê¿owie powinni mi³owaæ swoje ¿ony, tak jak w³asne cia³o. Kto mi³uje swoj± ¿onê, siebie samego mi³uje. Przecie¿ nigdy nikt nie odnosi³ siê z nienawi¶ci± do w³asnego cia³a, lecz [ka¿dy] je ¿ywi i pielêgnuje, jak i Chrystus - Ko¶ció³, bo jeste¶my cz³onkami Jego Cia³a. Dlatego opu¶ci cz³owiek ojca i matkê, a po³±czy siê z ¿on± swoj±, i bêd± dwoje jednym cia³em. Tajemnica to wielka, a ja mówiê: w odniesieniu do Chrystusa i do Ko¶cio³a.

(J 6,63b.68b)
S³owa, Twoje Panie, s± duchem i ¿yciem. Ty masz s³owa ¿ycia wiecznego.

(J 6,54.60-69)
Ucz±c w synagodze w Kafarnaum Jezus powiedzia³: Kto spo¿ywa moje Cia³o i pije moj± Krew, ma ¿ycie wieczne, a Ja go wskrzeszê w dniu ostatecznym. A spo¶ród Jego uczniów, którzy to us³yszeli, wielu mówi³o: Trudna jest ta mowa. Któ¿ jej mo¿e s³uchaæ? Jezus jednak ¶wiadom tego, ¿e uczniowie Jego na to szemrali, rzek³ do nich: To was gorszy? A gdy ujrzycie Syna Cz³owieczego, jak bêdzie wstêpowa³ tam, gdzie by³ przedtem? Duch daje ¿ycie; cia³o na nic siê nie przyda. S³owa, które Ja wam powiedzia³em, s± duchem i s± ¿yciem. Lecz po¶ród was s± tacy, którzy nie wierz±. Jezus bowiem na pocz±tku wiedzia³, którzy to s± , co nie wierz±, i kto mia³ Go wydaæ. Rzek³ wiêc: Oto dlaczego wam powiedzia³em: Nikt nie mo¿e przyj¶æ do Mnie, je¿eli mu to nie zosta³o dane przez Ojca. Odt±d wielu uczniów Jego odesz³o i ju¿ z Nim nie chodzi³o. Rzek³ wiêc Jezus do Dwunastu: Czy¿ i wy chcecie odej¶æ? Odpowiedzia³ Mu Szymon Piotr: Panie, do kogó¿ pójdziemy? Ty masz s³owa ¿ycia wiecznego. A my¶my uwierzyli i poznali, ¿e Ty jeste¶ ¦wiêtym Boga.
.................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 23 SierpieÅ„ 2015, 04:04   

Za Sw. Janem Pawlem II:

Duchu ¦wiêty, proszê Ciê
o dar m±dro¶ci do lepszego poznawania
Ciebie i Twoich doskona³o¶ci Bo¿ych,
o dar rozumu do lepszego zrozumienia
ducha tajemnic wiary ¶wiêtej,
.........

Panie, do kogó¿ pójdziemy? Ty masz s³owa ¿ycia wiecznego.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 24 SierpieÅ„ 2015, 15:56   

Wiara nie jest zg³oszeniem formalnej deklaracji. Wiara jest zobowi±zaniem s³u¿by i oddania Temu kto budzi nasze zaufanie, bo wywiodl nas z ziemi niewoli i prowadzil przez wszystkie niebezpieczeñstwa pustyni, do Ziemi Obiecanej. Z mi³o¶ci± idziemy za Bogiem który nas kocha.


Zasada naszego zycia, wynikajaca z wiary, jest zasada mi³o¶ci , czyli wzajemnego oddania sobie siebie samych. Jest to udzial w misterium jedno¶ci Chrystusa i Kosciola.


Wiara jest zaufaniem które pozwala cz³owiekowi przejsc przez wszystkie pokusy obaw, zmeczenia i zniechêcenia, by dotrzec do spe³nienia siê obietnicy danej nam przez Tego ktoremusmy zaufali.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 24 SierpieÅ„ 2015, 16:59   

"Trudna jest ta mowa. "
"Duch daje ¿ycie; cia³o na nic siê nie przyda. " (J 6,54.60-69)

W³a¶nie dlatego, ¿e takie trudne do pojêcia s± te s³owa, "wielu uczniów Jego odesz³o".
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group