Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania - PONIEDZIAŁEK - 7WRZEŚNIA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 6 Wrzesień 2015, 16:12   Czytania - PONIEDZIAŁEK - 7WRZEŚNIA 2015

Poniedziałek, 7 WRZEŚNIA 2015

(Kol 1,24-2,3)
Teraz raduję się w cierpieniach za was i ze swej strony w moim ciele dopełniam braki udręk Chrystusa dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół. Jego sługą stałem się według zleconego mi wobec was Bożego włodarstwa: mam wypełnić /posłannictwo głoszenia/ słowa Bożego. Tajemnica ta, ukryta od wieków i pokoleń, teraz została objawiona Jego świętym, którym Bóg zechciał oznajmić, jak wielkie jest bogactwo chwały tej tajemnicy pośród pogan. Jest nią Chrystus pośród was - nadzieja chwały. Jego to głosimy, upominając każdego człowieka i ucząc każdego człowieka z całą mądrością, aby każdego człowieka okazać doskonałym w Chrystusie. Po to właśnie się trudzę walcząc Jego mocą, która potężnie działa we mnie. Chcę bowiem, abyście wiedzieli, jak wielką walkę toczę o was, o tych, którzy są w Laodycei, i o tych wszystkich, którzy nie widzieli mnie osobiście, aby ich serca doznały pokrzepienia, aby zostali w miłości pouczeni, ku /osiągnięciu/ całego bogactwa pełni zrozumienia, ku głębszemu poznaniu tajemnicy Boga - /to jest/ Chrystusa. W Nim wszystkie skarby mądrości i wiedzy są ukryte.

(Ps 62,6-7,9)
REFREN: U Boga chwała i zbawienie moje

Jedynie w Bogu szukaj spokoju, duszo moja,
bo od Niego pochodzi moja nadzieja.
On tylko jest skałą i zbawieniem moim,
On moją twierdzą, więc się nie zachwieję.

W każdym czasie
Jemu ufaj, narodzie.
Przed Nim wylejcie wasze serca:
Bóg jest naszą ucieczką.

(J 10,27)
Moje owce słuchają mego głosu, Ja znam je a one idą za Mną

(Łk 6,6-11)
W szabat Jezus wszedł do synagogi i nauczał. A był tam człowiek, który miał uschłą prawą rękę. Uczeni zaś w Piśmie i faryzeusze śledzili Go, czy w szabat uzdrawia, żeby znaleźć powód do oskarżenia Go. On wszakże znał ich myśli i rzekł do człowieka, który miał uschłą rękę: Podnieś się i stań na środku! Podniósł się i stanął. Wtedy Jezus rzekł do nich: Pytam was: Czy wolno w szabat dobrze czynić, czy źle, życie ocalić czy zniszczyć? I spojrzawszy wkoło po wszystkich, rzekł do człowieka: Wyciągnij rękę! Uczynił to i jego ręka stała się znów zdrowa. Oni zaś wpadli w szał i naradzali się między sobą, co by uczynić Jezusowi.
.............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 6 Wrzesień 2015, 21:09   

...śledzili Go, czy w szabat uzdrawia, żeby znaleźć powód do oskarżenia Go. On wszakże znał ich myśli...

Mocą boską Jezus był odważny...Wiedział, ze chcą Go zniszczyc...Wiedział, ze Go zniszczą, ale wiedział też, ze śmiercią ich pokona...
Dziękuję, Jezu, ze pokazałeś mi DROGĘ, PRAWDE, ŻYCIE...Dziękuję, ze uzdrowiłes moje oczy, uszy i serce...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 7 Wrzesień 2015, 07:23   

Elita Izraela „śledziła Chrystusa”, majac tylko jeden cel przed oczami i to nawet na zgromadzeniu modlitewnym : „znaleźć powod do oskarzenia Go”. Już Go potepili i teraz tylko knuja zbrodnicza intryge, szukając odpowiedniego pretekstu.

Jezus natomiast stawia potrzebującego czlowieka w sam srodek zgromadzenia.„Podnies się i stan na srodku”. Nastepnie, nieczego nie narzucając pyta : „Czy wolno w szabat dobrze czynić, czy źle, życie ocalić czy zniszczyć?” Nie przyjmuje postawy Jego oskarzycieli: uzdrawia znajdującego się w potrzebie czlowieka.

CZY MILOSIERDZIE BOZE MOGLOBY SIĘ OBJAWIC W INNY SPOSÓB ?
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 7 Wrzesień 2015, 07:24   

Tajemnica zbawienia ma jedno imie : Jezus Chrystus. Rozumienie tej tajemnicy, czyli poznanie Chrystusa jest prawdziwa mądrością, która prowadzi do Pelni Zycia. Naszym powolaniem jest gloszenie tej Tajemnicy swiatu, aby swiat przyjal zbawienie. Chrystus jest wśród nas. Nie widac Go ? Dlatego wlasnie głosimy Go aby dzieki Bozemu zmilowaniu, ci którzy pragna zbawienia zostali olśnieni pieknem i glebia misterium komunii z Chrystusem.
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 7 Wrzesień 2015, 13:27   

Wiele mamy dziś powodów do niepokoju, ale tym bardziej, odwołując się do słów Psalmu, pamiętajmy, aby
w Bogu szukać spokoju, bo od Niego pochodzi nasza nadzieja.

Pozdrawiam na nowy tydzień wszystkich DOMowników

Michał
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 8 Wrzesień 2015, 14:08   

"W Nim wszystkie skarby mądrości i wiedzy są ukryte. " ((Kol 1))

Czasem trudno je spostrzec.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group