Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania - SOBOTA - 26WRZEŚNIA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 25 Wrzesień 2015, 15:03   Czytania - SOBOTA - 26WRZEŚNIA 2015

Sobota, 26 WRZEŚNIA 2015

(Za 2,5-9.14-15a)
Podniósłszy oczy patrzyłem. I oto zobaczyłem człowieka ze sznurem mierniczym w ręku. Dokąd idziesz? - zapytałem. A on rzekł: Chcę przemierzyć Jerozolimę, aby poznać jej szerokość i długość. I wystąpił anioł, który do mnie mówił, a przed nim stanął inny anioł, któremu on nakazał: Spiesz i powiedz temu młodzieńcowi: Jerozolima pozostanie bez murów, gdyż tak wiele ludzi i zwierząt w niej będzie. Ja będę dokoła niej murem ognistym - wyrocznia Pana - a chwała moja zamieszka pośród niej. Ciesz się i raduj, Córo Syjonu, bo już idę i zamieszkam pośród ciebie - wyrocznia Pana. Wówczas liczne narody przyznają się do Pana i będą ludem Jego, i zamieszkają pośród ciebie.

(Jr 31,10-13)
REFREN: Pan nas obroni, jak pasterz swe owce

Słuchajcie, narody, słowa Pana,
głoście na dalekich wyspach, mówiąc:
„Ten, co rozproszył Izraela, zgromadzi go
i będzie czuwał nad nim jak pasterz nad swą trzodą”.

Pan bowiem uwolni Jakuba,
wybawi go z ręki silniejszego od niego.
Przyjdą i będą wykrzykiwać radośnie na wyżynie Syjonu
i rozradują się błogosławieństwem Pana.

Wtedy ogarnie dziewicę radość wśród tańca
i młodzieńcy cieszyć się będą ze starcami.
Zamienię bowiem ich smutek w radość,
pocieszę ich i rozweselę po ich troskach.

(2 Tm 1,10b)
Nasz Zbawiciel Jezus Chrystus śmierć zwyciężył, a na życie rzucił światło przez Ewangelię.

(Łk 9,43b-45)
Gdy tak wszyscy pełni byli podziwu dla wszystkich Jego czynów, Jezus powiedział do swoich uczniów: Weźcie wy sobie dobrze do serca te właśnie słowa: Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. Lecz oni nie rozumieli tego powiedzenia; było ono zakryte przed nimi, tak że go nie pojęli, a bali się zapytać Go o nie.
............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 26 Wrzesień 2015, 02:12   

"Ja będę dokoła niej murem ognistym - wyrocznia Pana - a chwała moja zamieszka pośród niej." Jest to dla mnie zapowiedz nadejscia Chrystusa i Jego Zbawienia

Jezus po raz drugi probuie powiedziec swoim uczniom, ze bedzie wydany w rece ludzi, ktorzy zadadza mu smierc meczenska, ale zachwyceni Jego czynami uczniowie nie wiedza co On do nich mowi. Nie moga zrozumiec, bo przeciez Jezus odnosi cukcesy jest podziwiany. Trudno sobie w takim momencie wyobrazic, ze cos moze sie nie udac i potoczyc inaczej. Czlowiek boi sie cierpienia i smierci, wiec odsuwa mysli o nich od siebie. Stara sie o nich nie myslec, bo przekraczaja jego ludzkie mozliwosci. Jak czuja sie ludzie, wokol ktorych toczy sie wojna, nasi bracia chrzescijanie, ktorzy nie wiedza czy przezyja kolejny dzien? Nie jestem w stanie pokonac swojego leku bez Ciebie Boze. Prosze Cie o laske wiary i calkowitego zawierzenie Twojej Opatrznosci dla siebie i dla wszystkich tych, ktorzy szukaja ratunku w Tobie
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 26 Wrzesień 2015, 05:18   

Nie dziwie sie Uczniom, ze nie rozumieli, co znacza slowa Jezusa:"Weźcie wy sobie dobrze do serca te właśnie słowa: Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi". Ostatnio, patrzac na krzyz w Kosciele, zawieszony wysko nad oltarzem, pytalam Jezusa, dlaczego pozwolil garstce zlych ludzi, aby go tak strasznie męczyli i zabili. Nasunela mi się odpowiedz, ze to przez szatana, ze taki byl sposób na zwyciezenie tego złego ducha...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 26 Wrzesień 2015, 10:28   

Można widziec w dzisiaj czytanym proroctwie Zachariasza zapowiedz Nowej Jerozolimy, Kosciola. Można tez aplikowac te wizje do postaci Maryi, Matki Bozej, Matki Chrystusa.

Cuda, oraz radosc i entuzjazm który stad się wywodzi, często ewakuuja krzyz ze świadomości ludzi wierzacych , stajac się swego rodzaju przeszkoda w zrozumieniu krzyza. Kiedy ten krzyz przychodzi, ich wiara wówczas się chwieje i zawodzi
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 26 Wrzesień 2015, 11:47   

W Kosciele Sw. Augustyna jest na filarze wielka postać ukrzyzowanego Pana Jezusa.
Siadam zawsze w pobliżu. Myśl, która przyszła, ze to dla mnie. Nie jeden raz słyszane, tym razem odebrane inaczej.
 Nie minąć Krzyża obojętnie, rownież w radościach, nie dla splacenia niesplacalnego długu,  .....
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 26 Wrzesień 2015, 23:13   

A ja siadam w lawce, miedzy lewym bocznym oltarzem z Chrystusem Ukrzyzowanym, a prawym z Matka Boska Nieustajacej Pomocy. Bardzo dobrze mi w tym miejscu. Dbam o to by byc zawsze miedzy Nimi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group