Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania-CZWARTEK- Wsp.św. Jana PawłaII -22PAŹDZIERNIKA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 21 PaÄ˝dziernik 2015, 15:36   Czytania-CZWARTEK- Wsp.św. Jana PawłaII -22PAŹDZIERNIKA 2015

[color=blue]Czwartek, 22 PAŹDZIERNIKA 2015
Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

(Rz 6,19-23)
Ze względu na przyrodzoną waszą słabość posługuję się porównaniem wziętym z ludzkich stosunków: jak oddawaliście członki wasze na służbę nieczystości i nieprawości, pogrążając się w nieprawość, tak teraz wydajcie członki wasze na służbę sprawiedliwości, dla uświęcenia. Kiedy bowiem byliście niewolnikami grzechu, byliście wolni od służby sprawiedliwości. Jakiż jednak pożytek mieliście wówczas z tych czynów, których się teraz wstydzicie? Przecież końcem ich jest śmierć. Teraz zaś, po wyzwoleniu z grzechu i oddaniu się na służbę Bogu, jako owoc zbieracie uświęcenie. A końcem tego - życie wieczne. Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.

(Ps 1,1-4.6)
REFREN: Błogosławiony, kto zaufał Panu

Błogosławiony człowiek, który nie idzie za radą występnych,
nie wchodzi na drogę grzeszników
i nie zasiada w gronie szyderców,
lecz w Prawie Pańskim upodobał sobie
i rozmyśla nad nim dniem i nocą.

On jest jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą,
które wydaje owoc w swoim czasie;
liście jego nie więdną,
a wszystko, co czyni, jest udane.

Co innego grzesznicy:
są jak plewa, którą wiatr rozmiata.
Albowiem znana jest Panu droga sprawiedliwych,
a droga występnych zaginie.

(Łk 12,49)
Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął.

(Łk 12,49-53)
Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął. Chrzest mam przyjąć i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie. Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie rozdwojonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej.
................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 22 PaÄ˝dziernik 2015, 09:20   

Prawda jest pierwszoplanowa potrzeba czlowieka. Tam gdzie nie ma prawdy, gdzie się nia manipuluje, gdzie się z niej szydzi , gdzie się ja relatywizuje , tam szydzi się z praw czlowieka, szydzi z niego samego, pogardza się nim, traktuje się go instrumentalnie, krzywdzi.

Tam gdzie nie ma prawdy, nie ma zaufania spolecznego, jest natomiast podejrzliwość, cwaniactwo, mafijność, chwilowe bandyckie układy, szpiegostwo, akty zemsty i zastraszenia, terroryzm.

Prawda jest pierwszoplanowa potrzeba czlowieka, ponieważ tylko w oparciu o nia człowiek może osiągnąć prawdziwe porozumienie spoleczne, prawdziwy pokoj, prawdziwe szczescie.

Bez prawdy zycie indywidualne i społeczne jest fałszywe . Falszem porazone sa wszystkie jego przejawy i rezultaty, pomimo calego splendoru „osiągnięć i sukcesow”, gdyz maja one wówczas walor martwych, propagandowych gadzetow .

Istota prawdy jednak nie jest żadna doktryna ani ideologia, ale Milosierny Bog, który stworzyl czlowieka na swój miłosierny „obraz i podobieństwo”. Abysmy nie wypaczyli tego obrazu i nie poszli falszywa droga przyszedł do nas „zamieszkal miedzy nami”, zostal w podly sposób oskarżony, niesprawiedliwie zabity, ale Zmartwychwstal, Zyje i Prowadzi czlowieka do Zbawienia, czyli Pelni Zycia. Jest Nim Jezus Chrystus, Syn Bozy i Syn Czlowieczy, nasz Pan i Brat.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 22 PaÄ˝dziernik 2015, 09:22   

Nowe Zycie to nie sa tylko słowne deklaracje i szlachetne zobowiązania, ale praktyka codzienności. Nowe Zycie to nie tylko pobozne inwokacje i mnożenie aktow religijnych, ale serce słuchające glosu Ducha Swietego i praktyczna codzienność zgodna z sercem.


Błogosławiony człowiek, który nie idzie za radą występnych,
nie wchodzi na drogę grzeszników
i nie zasiada w gronie szyderców,
lecz w Prawie Pańskim upodobał sobie
i rozmyśla nad nim dniem i nocą.(Ps 1)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group