Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - IV NIEDZIELA ADWENTU - 20GRUDNIA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 19 GrudzieÅ„ 2015, 12:30   Czytania - IV NIEDZIELA ADWENTU - 20GRUDNIA 2015

IV NIEDZIELA ADWENTU, 20GRUDNIA 2015

(Mi 5,1-4a)
A ty, Betlejem Efrata, najmniejsze jeste¶ w¶ród plemion judzkich! Z ciebie mi wyjdzie Ten, który bêdzie w³ada³ w Izraelu, a pochodzenie Jego od pocz±tku, od dni wieczno¶ci. Przeto [Pan] wyda ich a¿ do czasu, kiedy porodzi maj±ca porodziæ. Wtedy reszta braci Jego powróci do synów Izraela. Powstanie On i pa¶æ bêdzie moc± Pañsk±, w majestacie imienia Pana Boga swego. Osi±d± wtedy, bo odt±d rozci±gnie sw± potêgê a¿ po krañce ziemi. A Ten bêdzie pokojem.

(Ps 80,2-3.15-16.18-19)
REFREN: Odnów nas, Bo¿e, i daj nam zbawienie

Us³ysz, Pasterzu Izraela,
Ty, który zasiadasz nad cherubinami.
Wzbud¼ sw± potêgê
i przyjd¼ nam z pomoc±.

Powróæ, Bo¿e Zastêpów,
wejrzyj z nieba, spójrz i nawied¼ tê winoro¶l.
I chroñ to, co zasadzi³a Twoja prawica,
latoro¶l, któr± umocni³e¶ dla siebie.

Wyci±gnij rêkê nad mê¿em Twojej prawicy,
nad synem cz³owieczym,
którego umocni³e¶ w swej s³u¿bie.
Ju¿ wiêcej nie odwrócimy siê od Ciebie,
daj nam nowe ¿ycie, a bêdziemy Ciê chwalili.

(Hbr 10,5-10)
Bracia: Chrystus przychodz±c na ¶wiat, mówi: Ofiary ani daru nie chcia³e¶, ale¶ Mi utworzy³ cia³o; ca³opalenia i ofiary za grzech nie podoba³y siê Tobie. Wtedy rzek³em: Oto idê w zwoju ksiêgi napisano o Mnie abym spe³nia³ wolê Twoj±, Bo¿e. Wy¿ej powiedzia³: ofiar, darów, ca³opaleñ i ofiar za grzech nie chcia³e¶ i nie podoba³y siê Tobie, choæ sk³ada siê je na podstawie Prawa. Nastêpnie powiedzia³: Oto idê, abym spe³nia³ wolê Twoj±. Usuwa jedn± [ofiarê], aby ustanowiæ inn±. Na mocy tej woli u¶wiêceni jeste¶my przez ofiarê cia³a Jezusa Chrystusa raz na zawsze.

(£k 1,38)
Oto Ja s³u¿ebnica Pañska, niech Mi siê stanie wed³ug twego s³owa.

(£k 1,39-45)
W tym czasie Maryja wybra³a siê i posz³a z po¶piechem w góry do pewnego miasta w [pokoleniu] Judy. Wesz³a do domu Zachariasza i pozdrowi³a El¿bietê. Gdy El¿bieta us³ysza³a pozdrowienie Maryi, poruszy³o siê dzieci±tko w jej ³onie, a Duch ¦wiêty nape³ni³ El¿bietê. Wyda³a ona okrzyk i powiedzia³a: B³ogos³awiona jeste¶ miêdzy niewiastami i b³ogos³awiony jest owoc Twojego ³ona. A sk±d¿e mi to, ¿e Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto, skoro g³os Twego pozdrowienia zabrzmia³ w moich uszach, poruszy³o siê z rado¶ci dzieci±tko w moim ³onie. B³ogos³awiona jeste¶, która¶ uwierzy³a, ¿e spe³ni± siê s³owa powiedziane Ci od Pana.
...................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 20 GrudzieÅ„ 2015, 07:07   

To co najmniejsze na ziemi, staje siê najwiêksze, przekraczaj±ce granice tego co naturalne. Czlowiek staje siê Dzieckiem Bozym.


Pokoj, bezpieczeñstwo i jedno¶æ sa udzialem w Bozym misterium Milosci.


Zbawienie jest Bozym milosierdziem i zarazem Bozym szczesciem .
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 20 GrudzieÅ„ 2015, 07:07   

A ty, Betlejem Efrata, najmniejsze jeste¶ w¶ród plemion judzkich. Z ciebie mi wyjdzie Ten, który bêdzie w³ada³ w Izraelu, a pochodzenie Jego od pocz±tku, od dni wieczno¶ci.”

NAJMNIEJSZE jest takie anty-trendy! Takie pogardzane przez swiat, nie dostrzegane, peryferyjne, zacofane, niechciane, ukrywane ze wstydem za parawanem, pogardzane, tak jak….STAJNIA I ¯£ÓB. I WLASNIE TUTAJ JEST SKARB Z NIEBA - SKARB NASZEGO ZBAWIENIA.
Czy jest to wyraz Boskiego poczucia humoru? Czy raczej ludzki brak szacunku i dobrego smaku?
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 20 GrudzieÅ„ 2015, 07:08   

¦wietosc polega na komunii z Bogiem. Istota tej komunii jest wierno¶æ w spe³nianiu woli Bozej, a ta nie chce ofiar, ani jakiejkolwiek innej zaplaty za zbawienie.

Milosierdzie Boze znajduje swoja „zaplate” w rado¶ci zbawionych, poniewa¿ taka jest natura milosci.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 20 GrudzieÅ„ 2015, 07:09   

U¶wiêceni jeste¶my przez ofiarê cia³a Jezusa Chrystusa raz na zawsze”.

Prawdziwa milosc ( „milowac calym sercem, cala dusza, z wszystkich sil i wszystkich mysli”) to calkowite oddanie siebie samego, Temu, który nam siê ca³kowicie ofiarowal, to znaczy Bogu, w Jezusie Chrystusie.

Milosc to nie tylko wzniosle uczucia, ani slowa, ale pelne zyciowe zaanga¿owanie, czyli wcielenie tych slow i uczuc w konkretna postawe i dzialanie.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 20 GrudzieÅ„ 2015, 07:10   

„W tym czasie Maryja wybra³a siê i posz³a z po¶piechem „
Maryja zawsze podejmuje dzialanie w odpowiednim czasie i zawsze czyni to szybko i z przekonaniem.

„Wesz³a do domu Zachariasza i pozdrowi³a El¿bietê”
Jej dzialanie jest proste, naturalne, skromne.

Gdy El¿bieta us³ysza³a pozdrowienie Maryi, poruszy³o siê dzieci±tko w jej ³onie, a Duch ¦wiêty nape³ni³ El¿bietê”.

Zycie duchowe polega na tym, ze nie tylko my pozdrawiamy Maryje („Zdrowas Mario”), ale Maryja nas pozdrawia, otwieraj±c Duchowi Swietemu droge do naszych serc, abysmy umieli tak jak Ona uczestniczyc w misterium Bozego Wcielenia i Odkupienia.

A sk±d¿e mi to, ¿e Matka mojego Pana przychodzi do mnie”?

Jak nie mieæ zaufania do Maryi i jak mo¿na nie traktowac Jej jako Matki?!


B³ogos³awiona jeste¶, która¶ uwierzy³a, ¿e spe³ni± siê s³owa powiedziane Ci od Pana”.

Blogoslawiony, kto wierzy, bo wiara daje Bogu mo¿liwo¶æ dzialania . Taki jest podstawowy wymog mi³o¶ci i tak wyraza siê wolno¶æ czlowieka w calej pelni.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 20 GrudzieÅ„ 2015, 08:11   

I tu jest sens najg³êbszy Matki Bo¿ej Wêdruj±cej-Trzykroæprzedziwnej.
_________________
BML
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 20 GrudzieÅ„ 2015, 14:47   

to co najmniejsze jest mi najbli¿sze
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group