Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - CZWARTEK- WIGILIA - 24GRUDNIA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 23 GrudzieÅ„ 2015, 15:31   Czytania - CZWARTEK- WIGILIA - 24GRUDNIA 2015

CZWARTEK- WIGILIA - 24GRUDNIA 2015

Dzisiejsze czytania: 2 Sm 7,1-5.8b-12.14a-16; Ps 89,2-5.27.29; £k 1,67-79
wieczorna msza wigilijna: Iz 62,1-5; Ps 89,4-5.16-17.27.29; Dz 13,16-17.22-25; Mt 1,1-25
msza w nocy: Iz 9,1-3.5-6; Ps 96,1-3.10-13; Tt 2,11-14; £k 2,10-11; £k 2,1-14

Uroczysto¶æ Narodzenia Pañskiego – wieczorna Msza wigilijna: Iz 62,1-5; Ps 89,4-5.16-17.27.29; Dz 13,16-17.22-25; Mt 1,1-25
Msza w nocy: Iz 9,1-3.5-6; Ps 96,1-3.10-13; Tt 2,11-14; £k 2,10-11; £k 2,1-14

(2 Sm 7,1-5.8b-12.14a.16)
Gdy król zamieszka³ w swoim domu, a Pan poskromi³ woko³o wszystkich jego wrogów, rzek³ król do proroka Natana: Spójrz, ja mieszkam w pa³acu cedrowym, a Arka Bo¿a mieszka w namiocie. Natan powiedzia³ do króla: Uczyñ wszystko, co zamierzasz w sercu, gdy¿ Pan jest z tob±. Lecz tej samej nocy Pan skierowa³ do Natana nastêpuj±ce s³owa: Id¼ i powiedz mojemu s³udze, Dawidowi: To mówi Pan: Czy ty zbudujesz Mi dom na mieszkanie? Zabra³em ciê z pastwiska spo¶ród owiec, aby¶ by³ w³adc± nad ludem moim, nad Izraelem. I by³em z tob± wszêdzie, dok±d siê uda³e¶, wytraci³em przed tob± wszystkich twoich nieprzyjació³. Dam ci s³awê najwiêkszych ludzi na ziemi. Wyznaczê miejsce mojemu ludowi, Izraelowi, i osadzê go tam, i bêdzie mieszka³ na swoim miejscu, a nie poruszy siê wiêcej, a ludzie nikczemni nie bêd± go ju¿ uciskaæ jak dawniej. Od czasu kiedy ustanowi³em sêdziów nad ludem moim izraelskim, obdarzy³em ciê pokojem ze wszystkimi wrogami. Tobie te¿ Pan zapowiedzia³, ¿e ci zbuduje dom. Kiedy wype³ni± siê twoje dni i spoczniesz obok swych przodków, wtedy wzbudzê po tobie potomka twojego, który wyjdzie z twoich wnêtrzno¶ci, i utwierdzê jego królestwo. Ja bêdê mu ojcem, a on bêdzie Mi synem. Przede Mn± dom twój i twoje królestwo bêdzie trwaæ na wieki. Twój tron bêdzie utwierdzony na wieki.

(Ps 89,2-5.27.29)
REFREN: Na wieki bêdê s³awi³ ³aski Pana

Na wieki bêdê s³awi³ ³aski Pana,
moimi ustami bêdê g³osi³ Tw± wierno¶æ
przez wszystkie pokolenia.
Albowiem powiedzia³e¶:
„Na wieki ugruntowana jest ³aska,”
utrwali³e¶ sw± wierno¶æ w niebiosach.

„Zawar³em przymierze z moim wybrañcem,
przysi±g³em mojemu s³udze, Dawidowi:
Utrwalê twoje potomstwo na wieki,
i tron twój umocniê na wszystkie pokolenia”.

On bêdzie wo³a³ do Mnie: „Ty jeste¶ moim Ojcem,
moim Bogiem, opok± mego zbawienia”.
Na wieki zachowam dla niego ³askê,
i trwa³e bêdzie moje z nim przymierze.

Wschodzie, blasku ¶wiat³a wiecznego i s³oñce sprawiedliwo¶ci, przyjd¼ i o¶wieæ siedz±cych w ciemno¶ciach i mroku ¶mierci.

(£k 1,67-79)
Zachariasza ojciec Jana zosta³ nape³niony Duchem ¦wiêtym i prorokowa³, mówi±c: Niech bêdzie uwielbiony Pan, Bóg Izrael, ¿e nawiedzi³ lud swój i wyzwoli³ go, i moc zbawcz± nam wzbudzi³ w domu s³ugi swego, Dawida: jak zapowiedzia³ to z dawien dawna przez usta swych ¶wiêtych proroków, ¿e nas wybawi od nieprzyjació³ i z rêki wszystkich, którzy nas nienawidz±; ¿e mi³osierdzie oka¿e ojcom naszym i wspomni na swoje ¶wiête Przymierze na przysiêgê, któr± z³o¿y³ ojcu naszemu, Abrahamowi, ¿e nam u¿yczy tego, i¿ z mocy nieprzyjació³ wyrwani bez lêku s³u¿yæ Mu bêdziemy w pobo¿no¶ci i sprawiedliwo¶ci przed Nim po wszystkie dni nasze. A i ty, dzieciê, prorokiem Najwy¿szego zwaæ siê bêdziesz, bo pójdziesz przed Panem toruj±c Mu drogi; Jego ludowi dasz poznaæ zbawienie [co siê dokona] przez odpuszczenie mu grzechów, dziêki lito¶ci serdecznej Boga naszego. Przez ni± z wysoka Wschodz±ce S³oñce nas nawiedzi, by zaja¶nieæ tym, o w mroku i cieniu ¶mierci mieszkaj±, aby nasze kroki zwróciæ na drogê pokoju.
................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 24 GrudzieÅ„ 2015, 10:52   

Zbawienie polega na uwolnieniu czlowieka od grzechu, co pozwoli mu zyc w pokoju i wzrastac w ¶wiêto¶ci. ZYCZMY SOBIE TEGO WZAJEMNIE W DZISIEJSZY WIGILIJNY DZIEN .
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 24 GrudzieÅ„ 2015, 10:54   

Krol Dawid jest d³u¿nikiem, a nie dobroczynca Boga. Bog go wybral, powo³a³, towarzyszyl mu we wszystkich kolejnych etapach zdobywania przez niego w³adzy i znaczenia . Najwazniejsze jednak jest to, ze stanowi to zapowiedz pelnego ujawnienia siê milosierdzia Boga, a wiec ZBAWIENIA , które przyniesie ze soba przyjscie na swiat Mesjasza, Jezusa Chrystusa.
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 24 GrudzieÅ„ 2015, 12:33   

Ojcze,
bardzo dziêkujemy za ¿yczenia,
Wzajemnie, niech dla Ojca i wszystkich Net-Parafian
te dni bêd± czasem spotkania z Bogiem i lud¼mi.
Niech nasze serca wype³ni± siê Pokojem i Mi³o¶ci±.

"Zawsze, ilekroæ u¶miechasz siê do swojego brata i wyci±gasz do niego rêce, jest Bo¿e Narodzenie...".
Matka Teresa z Kalkuty.

Pozdrawiamy bardzo serdecznie

Ania i Micha³
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 24 GrudzieÅ„ 2015, 22:45   

Wszystkiego dobrego dla wszystkich
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group