Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - WTOREK - 12STYCZNIA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 11 StyczeÅ„ 2016, 15:44   Czytania - WTOREK - 12STYCZNIA 2016

Wtorek - 12 STYCZNIA 2016

(1 Sm 1,9-20)
Gdy w Szilo skoñczono ucztê po ofierze, Anna wsta³a. A kap³an Heli siedzia³ na krze¶le przed bram± przybytku Pañskiego. Ona za¶ smutna na duszy zanosi³a do Pana modlitwy i p³aka³a nieutulona. Uczyni³a równie¿ obietnicê, mówi±c: Panie Zastêpów! Je¿eli ³askawie wejrzysz na poni¿enie s³u¿ebnicy twojej i wspomnisz na mnie, i nie zapomnisz s³u¿ebnicy twojej, i dasz mi potomka p³ci mêskiej, wtedy oddam go Panu po wszystkie dni jego ¿ycia, a brzytwa nie dotknie jego g³owy. Gdy tak ¿arliwie siê modli³a przed obliczem Pana, Heli przygl±da³ siê jej ustom. Anna za¶ mówi³a tylko w g³êbi swego serca, porusza³a wargami, lecz g³osu nie by³o s³ychaæ. Heli s±dzi³, ¿e by³a pijana. Heli odezwa³ siê do niej: Dok±d bêdziesz pijana? Wytrze¼wiej od wina! Anna odrzek³a: Nie, panie mój. Jestem nieszczê¶liw± kobiet±, a nie upi³am siê winem ani sycer±. Wyla³am tylko duszê moj± przed Panem. Nie uwa¿aj swej s³u¿ebnicy za córkê Beliala, gdy¿ z nadmiaru zmartwienia i bole¶ci duszy mówi³am ca³y czas. Heli odpowiedzia³: Id¼ w pokoju, a Bóg Izraela niech spe³ni pro¶bê, jak± do Niego zanios³a¶. Odpowiedzia³a: Oby¶ darzy³ ¿yczliwo¶ci± twoj± s³u¿ebnicê! I posz³a sobie ta kobieta: jad³a i nie mia³a ju¿ twarzy tak [smutnej] jak przedtem. Wstali o zaraniu i oddawszy pok³on Panu, wrócili i udali siê do domu swego w Rama. Elkana zbli¿y³ siê do swojej ¿ony, Anny, a Pan wspomnia³ na ni±. Anna poczê³a i po up³ywie dni urodzi³a syna i nazwa³a go imieniem Samuel, poniewa¿ [powiedzia³a]: Uprosi³am go u Pana.

(Ps: 1 Sm 2,1.4-8)
REFREN: Ca³ym swym sercem radujê siê w Panu

Raduje siê me serce w Panu,
moc moja dziêki Panu siê wznosi,
rozwar³y siê me usta na wrogów moich,
gdy¿ cieszyæ siê mogê Twoj± pomoc±.

£uk mocarzy siê ³amie,
a s³abi przepasuj± siê moc±,
za chleb najmuj± siê syci, a g³odni odpoczywaj±,
niep³odna rodzi siedmioro, a wielodzietna wiêdnie.

To Pan daje ¶mieræ i ¿ycie,
wtr±ca do otch³ani i zeñ wyprowadza.
Pan ubo¿y i wzbogaca,
poni¿a i wywy¿sza.

Z py³u podnosi biedaka,
z bar³ogu d¼wiga nêdzarza,
by go w¶ród mo¿nych posadziæ,
by daæ mu tron chwa³y.

(1 Tes 2,13)
Przyjmijcie s³owo Bo¿e nie jako s³owo ludzkie, ale - jak jest naprawdê - jako s³owo Boga.

(Mk 1,21-28)
W mie¶cie Kafarnaum Jezus w szabat wszed³ do synagogi i naucza³. Zdumiewali siê Jego nauk±: uczy³ ich bowiem jak ten, który ma w³adzê, a nie jak uczeni w Pi¶mie. By³ w³a¶nie w synagodze cz³owiek opêtany przez ducha nieczystego. Zacz±³ on wo³aæ: Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszed³e¶ nas zgubiæ. Wiem, kto jeste¶: ¦wiêty Bo¿y. Lecz Jezus rozkaza³ mu surowo: Milcz i wyjd¼ z niego. Wtedy duch nieczysty zacz±³ go targaæ i z g³o¶nym krzykiem wyszed³ z niego. A wszyscy siê zdumieli, tak ¿e jeden drugiego pyta³: Co to jest? Nowa jaka¶ nauka z moc±. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i s± Mu pos³uszne. I wnet rozesz³a siê wie¶æ o Nim wszêdzie po ca³ej okolicznej krainie galilejskiej.
............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 12 StyczeÅ„ 2016, 05:59   

...Ona za¶ smutna na duszy zanosi³a do Pana modlitwy i p³aka³a nieutulona. Uczyni³a równie¿ obietnicê...
...Heli odezwa³ siê do niej: Dok±d bêdziesz pijana? Wytrze¼wiej od wina! Anna odrzek³a: Nie, panie mój. Jestem nieszczê¶liw± kobiet±, a nie upi³am siê winem ani sycer±...
...Elkana zbli¿y³ siê do swojej ¿ony, Anny, a Pan wspomnia³ na ni±. Anna poczê³a i po up³ywie dni urodzi³a syna i nazwa³a go imieniem Samuel, poniewa¿ [powiedzia³a]: Uprosi³am go u Pana.


Anna latami prosi³a Pana...Z taka nadziej±, ze wydawala sie Helemu pijana...Latami prosi³am i prosze... i Pan i mnie wys³uchuje...
.............................
To Pan daje ¶mieræ i ¿ycie,
wtr±ca do otch³ani i zeñ wyprowadza.
Pan ubo¿y i wzbogaca,
poni¿a i wywy¿sza.

................................
...Zdumiewali siê Jego nauk±: uczy³ ich bowiem jak ten, który ma w³adzê, a nie jak uczeni w Pi¶mie. By³ w³a¶nie w synagodze cz³owiek opêtany przez ducha nieczystego. Zacz±³ on wo³aæ:...Wiem, kto jeste¶: ¦wiêty Bo¿y. Lecz Jezus rozkaza³ mu surowo: Milcz i wyjd¼ z niego....


Opêtany chyba nie mial nadziei na wyzdrowienie ale Pan Jezus ulitowal sie nad nim...Nape³nieni Duchem ¦wietym tez mówi± z moc±, tez mog± mieæ w³adzê nad Z³ym, tez mog± uzdrawiac...
Nie ustawaæ w nadziei...Prosiæ, prosiæ...Bóg dziala we wszystkim dla dobra tych, którzy Go mi³uja. Prosiæ, szukaæ, ko³atac...nie ustawaæ...
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 12 StyczeÅ„ 2016, 07:44   

jad³a i nie mia³a ju¿ twarzy tak [smutnej] jak przedtem

Po zarliwej modlitwie, po obietnicy z³o¿onej Bogu, czekaj±ca na zami³owanie MILUJACEGO, juz spokojna.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 12 StyczeÅ„ 2016, 08:55   

Jezus nie jest jak uczeni w Pismie. Jest On „jako ten, który ma w³adze”. Daje tego dowod uwolniajac czlowieka opêtanego przez ducha nieczystego, ujawniaj±c jednoczesnie, jak bardzo podstepnie dziala szatan. Manifestuje on wiare w Jezusa (Wiem, kto jeste¶: ¦wiêty Bo¿y), ale jednoczesnie k³amliwie mowi o Jego misji. Przedstawia Zbawiciela jako wroga, który przychodzi dreczyc czlowieka.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 12 StyczeÅ„ 2016, 09:03   

Pan podnosi upad³ych, biednych wzbogaca, daje ratunek znajduj±cym siê w niebezpieczenstwie, smutnych pociesza… Bog jest mi³osierny i ka¿demu potrzebuj±cemu pomaga z mi³o¶ci±.


Jak latwo, nawet cz³owiek do¶wiadczony, mo¿e ulec zlym skojarzeniom i stworzyc sobie fa³szywy obraz drugiego cz³owieka. Jak latwo mo¿na go skrzywdzic opieraj±c na tym swoje decyzje. Ile pod³o¶ci jest w swiadomej manipulacji faktami tak aby w zlym swietle przedstawic drugiego czlowieka. Chrystus spotkal siê z tak± wlasnie opozycja ze strony swojego narodu.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 12 StyczeÅ„ 2016, 11:22   

"Z py³u podnosi biedaka,
z bar³ogu d¼wiga nêdzarza,
by go w¶ród mo¿nych posadziæ,
by daæ mu tron chwa³y. " (Ps: 1)

Nieustannie niesie nadziejê.
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group