Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - NIEDZIELA - 7LUTEGO 2016
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 6 Luty 2016, 15:32   Czytania - NIEDZIELA - 7LUTEGO 2016

Niedziela, 7 LUTEGO 2016
V niedziela zwyk³a


(Iz 6,1-2a.3-8)
W roku ¶mierci króla Ozjasza ujrza³em Pana siedz±cego na wysokim i wynios³ym tronie, a tren Jego szaty wype³nia³ ¶wi±tyniê. Serafiny sta³y ponad Nim; ka¿dy z nich mia³ po sze¶æ skrzyde³. I wo³a³ jeden do drugiego: ¦wiêty, ¦wiêty, ¦wiêty jest Pan Zastêpów. Ca³a ziemia pe³na jest Jego chwa³y. Od g³osu tego, który wo³a³, zadrga³y futryny drzwi, a ¶wi±tynia nape³ni³a siê dymem. I powiedzia³em: Biada mi! Jestem zgubiony! Wszak jestem mê¿em o nieczystych wargach i mieszkam po¶ród ludu o nieczystych wargach, a oczy moje ogl±da³y Króla, Pana Zastêpów! Wówczas przylecia³ do mnie jeden z serafinów, trzymaj±c w rêce wêgiel, który kleszczami wzi±³ z o³tarza. Dotkn±³ nim ust moich i rzek³: Oto dotknê³o to twoich warg: twoja wina jest zmazana, zg³adzony twój grzech. I us³ysza³em g³os Pana mówi±cego: Kogo mam pos³aæ? Kto by Nam poszed³? Odpowiedzia³em: Oto ja, po¶lij mnie!

(Ps 138,1-5.7-8)
REFREN: Wobec anio³ów psalm za¶piewam Panu

Bêdê Ciê s³awi³, Panie, z ca³ego serca,
bo us³ysza³e¶ s³owa ust moich.
Bêdê ¶piewa³ Ci psalm wobec anio³ów,
pok³on Ci oddam w Twoim ¶wiêtym przybytku.

I bêdê s³awi³ Twe imiê za ³askê i wierno¶æ,
bo ponad wszystko wywy¿szy³e¶ Twe imiê i obietnicê.
Wys³ucha³e¶ mnie kiedy, Ciê wzywa³em,
pomno¿y³e¶ pomoc mojej duszy.

Wszyscy królowie ziemi bêd± dziêkowaæ Tobie, Panie,
gdy us³ysz± s³owa ust Twoich,
i bêd± opiewaæ drogi Pana:
„Zaprawdê, chwa³a Pana jest wielka”.

Wybawia mnie Twoja prawica.
Pan za mnie wszystko dokona.
Panie, Twa ³aska trwa na wieki;
nie porzucaj dzie³a r±k Twoich.

(1 Kor 15,1-11)
Przypominam, bracia, Ewangeliê, któr± wam g³osi³em, któr±¶cie przyjêli i w której te¿ trwacie. Przez ni± równie¿ bêdziecie zbawieni, je¿eli j± zachowacie tak, jak wam rozkaza³em... Chyba ¿eby¶cie uwierzyli na pró¿no. Przekaza³em wam na pocz±tku to, co przej±³em; ¿e Chrystus umar³ - zgodnie z Pismem - za nasze grzechy, ¿e zosta³ pogrzebany, ¿e zmartwychwsta³ trzeciego dnia, zgodnie z Pismem; i ¿e ukaza³ siê Kefasowi, a potem Dwunastu, pó¼niej zjawi³ siê wiêcej ni¿ piêciuset braciom równocze¶nie; wiêkszo¶æ z nich ¿yje dot±d, niektórzy za¶ pomarli. Potem ukaza³ siê Jakubowi, pó¼niej wszystkim aposto³om. W koñcu, ju¿ po wszystkich, ukaza³ siê tak¿e i mnie jako poronionemu p³odowi. Jestem bowiem najmniejszy ze wszystkich aposto³ów i niegodzien zwaæ siê aposto³em, bo prze¶ladowa³em Ko¶ció³ Bo¿y. Lecz za ³ask± Boga jestem tym, czym jestem, a dana mi ³aska Jego nie okaza³a siê daremna; przeciwnie, pracowa³em wiêcej od nich wszystkich, nie ja, co prawda, lecz ³aska Bo¿a ze mn±. Tak wiêc czy to ja, czy inni, tak nauczamy i tak wy¶cie uwierzyli.

(Mt 4,19)
Pójd¼cie za Mn±, a uczyniê was rybakami ludzi.

(£k 5,1-11)
Zdarzy³o siê raz, gdy t³um cisn±³ siê do Niego, aby s³uchaæ s³owa Bo¿ego, a On sta³ nad jeziorem Genezaret - zobaczy³ dwie ³odzie, stoj±ce przy brzegu; rybacy za¶ wyszli z nich i p³ukali sieci. Wszed³szy do jednej ³odzi, która nale¿a³a do Szymona, poprosi³ go, ¿eby nieco odbi³ od brzegu. Potem usiad³ i z ³odzi naucza³ t³umy. Gdy przesta³ mówiæ, rzek³ do Szymona: Wyp³yñ na g³êbiê i zarzuæcie sieci na po³ów! A Szymon odpowiedzia³: Mistrzu, ca³± noc pracowali¶my i nice¶my nie u³owili. Lecz na Twoje s³owo zarzucê sieci. Skoro to uczynili, zagarnêli tak wielkie mnóstwo ryb, ¿e sieci ich zaczyna³y siê rwaæ. Skinêli wiêc na wspó³towarzyszy w drugiej ³odzi, ¿eby im przyszli z pomoc±. Ci podp³ynêli; i nape³nili obie ³odzie, tak ¿e siê prawie zanurza³y. Widz±c to Szymon Piotr przypad³ Jezusowi do kolan i rzek³: Odejd¼ ode mnie, Panie, bo jestem cz³owiek grzeszny. I jego bowiem, i wszystkich jego towarzyszy w zdumienie wprawi³ po³ów ryb, jakiego dokonali; jak równie¿ Jakuba i Jana, synów Zebedeusza, którzy byli wspólnikami Szymona. Lecz Jezus rzek³ do Szymona: Nie bój siê, odt±d ludzi bêdziesz ³owi³. I przyci±gn±wszy ³odzie do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim.
...................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 7 Luty 2016, 05:23   

...Gdy przesta³ mówiæ, rzek³ do Szymona: Wyp³yñ na g³êbiê i zarzuæcie sieci na po³ów! A Szymon odpowiedzia³: Mistrzu, ca³± noc pracowali¶my i nice¶my nie u³owili. Lecz na Twoje s³owo zarzucê sieci. Skoro to uczynili, zagarnêli tak wielkie mnóstwo ryb, ¿e sieci ich zaczyna³y siê rwaæ. Skinêli wiêc na wspó³towarzyszy w drugiej ³odzi, ¿eby im przyszli z pomoc±. Ci podp³ynêli; i nape³nili obie ³odzie, tak ¿e siê prawie zanurza³y. Widz±c to Szymon Piotr przypad³ Jezusowi do kolan i rzek³: Odejd¼ ode mnie, Panie, bo jestem cz³owiek grzeszny...

Jezus i tym razem wyró¿nia Szymona Piotra - z jego ³odzi naucza zebrane nad brzegiem t³umy, Szymonowi poleca, by wyplyneli na g³êbie...To Szymon, na S³owo Jezusa , zarzuca sieci...Na widok mnostwa ryb, Szymon wyznaje Jezusowi, jak bardzo czuje sie niegodny takiego wyró¿nienia..."Lecz Jezus rzek³ do Szymona: Nie bój siê, odt±d ludzi bêdziesz ³owi³. I przyci±gn±wszy ³odzie do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim." Tak, na S£OWO JEZUSA, powstaj± zrêby KOSCIO£A na skale, któr± jest Szymon Piotr...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 7 Luty 2016, 11:40   

Zarowno cudowny polow ryb jak i cudowne powolanie do zbawczego lowienia ludzi, posiada te sama zasade: wiernosc slowu Bozemu.



Prawdziwa wiara opiera sie na przekazie naocznych swiadkow prawdzinego Chrystusa, to znaczy Ukrzyzowanego i Zmartwychwstalego, oraz na nieustannej trosce o wiernosc Duchowi Swietemu.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 7 Luty 2016, 11:44   

¦wiêty, ¦wiêty, ¦wiêty jest Pan Zastêpów. Ca³a ziemia pe³na jest Jego chwa³y ". Chodzi o rzeczywistosc ktorej my nie widzimy, nie odbieramy jej, zyjac w kokonie materialnosci, albo lepiej jest powiedziec doczesnosci. Widza te rzeczywistosc mistycy, ludzie swieci. Mamy kontakt z ta rzeczywistoscia bezposredni dzieki Duchowi Swietemu, gdyz sie RODZIMY na Chrzcie swietym do zycia swietego.

Nie ma czlowieka bez grzechu, dlatego nikt z ludzi nie jest godny podjac sie Bozej misji, ktora sie wiaze z "zobaczeniem"Swietego, czyli Boga. Powolanie do tej misji spelnia glebokie pragnienia czlowieka. Pojscie za nim z wlasnej woli jest wyrazem najglebiej rozumianej wolnosci czlowieka, a nawet wiecej, jest jedyna droga do pelnego wyzwolenia czlowieka. Jest nia posluszenstwo Krzyzowi.

Bêdê Ciê s³awi³, Panie, z ca³ego serca,
bo us³ysza³e¶ s³owa ust moich.
Bêdê ¶piewa³ Ci psalm wobec anio³ów,
pok³on Ci oddam w Twoim ¶wiêtym przybytku
Ps 138
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 8 Luty 2016, 01:05   

Mozna to trwa jeszcze ta noc, moze przyjdzie ranek i Szymon Piotr na polecenie Pana  jeszcze raz zarzuci sieci.
Boze, zmiluj sie nad polecanymi Tobie.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group