Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania - ŚRODA - 17LUTEGO 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 16 Luty 2016, 21:31   Czytania - ŚRODA - 17LUTEGO 2016

Środa, 17 LUTEGO 2016

(Jon 3,1-10)
Pan przemówił do Jonasza po raz drugi tymi słowami: Wstań, idź do Niniwy, wielkiego miasta, i głoś jej upomnienie, które Ja ci zlecam. Jonasz wstał i poszedł do Niniwy, jak powiedział Pan. Niniwa była miastem bardzo rozległym - na trzy dni drogi. Począł więc Jonasz iść przez miasto jeden dzień drogi i wołał, i głosił: Jeszcze czterdzieści dni, a Niniwa zostanie zburzona. I uwierzyli mieszkańcy Niniwy Bogu, ogłosili post i oblekli się w wory od największego do najmniejszego. Doszła ta sprawa do króla Niniwy. Wstał więc z tronu, zdjął z siebie płaszcz, oblókł się w wór i siadł na popiele. Z rozkazu króla i jego dostojników zarządzono i ogłoszono w Niniwie co następuje: Ludzie i zwierzęta, bydło i trzoda niech nic nie jedzą, niech się nie pasą i wody nie piją. Niech obloką się w wory, niech żarliwie wołają do Boga! Niech każdy odwróci się od swojego złego postępowania i od nieprawości, którą [popełnia] swoimi rękami. Kto wie, może się odwróci i ulituje Bóg, odstąpi od zapalczywości swego gniewu, a nie zginiemy? Zobaczył Bóg czyny ich, że odwrócili się od swojego złego postępowania. I ulitował się Bóg nad niedolą, którą postanowił na nich sprowadzić, i nie zesłał jej.

(Ps 51,3-4.12-13.18-19)
REFREN: Sercem skruszonym nie pogardzisz, Panie

Zmiłuj się nade mną, Boże, w łaskawości swojej,
w ogromie swej litości zgładź moją nieprawość.
Obmyj mnie zupełnie z mojej winy
i oczyść mnie z grzechu mojego.

Stwórz, o Boże, we mnie serce czyste
i odnów we mnie moc ducha.
Nie odrzucaj mnie od swego oblicza
i nie odbieraj mi świętego ducha swego.

Ofiarą bowiem Ty się nie radujesz
a całopalenia, choćbym dał, nie przyjmiesz.
Boże, moją ofiarą jest duch skruszony,
pokornym i skruszonym sercem Ty, Boże, nie gardzisz.

(Jl 2,13)
Nawróćcie się do Boga waszego, On bowiem jest łaskawy i miłosierny.

(Łk 11,29-32)
Gdy tłumy się gromadziły, Jezus zaczął mówić: To plemię jest plemieniem przewrotnym. żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza. Jak bowiem Jonasz był znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia. Królowa z Południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona przybyła z krańców ziemi słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon. Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz.
...............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 17 Luty 2016, 06:05   

Gdy tłumy się gromadziły, Jezus zaczął mówić: To plemię jest plemieniem przewrotnym. żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza. Jak bowiem Jonasz był znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia...
...Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz.


Jaki znak mógłby nawrocic tamto i to pokolenie? Mroczni przywodcy pociągają za sobą tłumy, giną chrzescijanie...Co bedzie tą iskrą przed Ostatecznym Przyjsciem Jezusa? Ile Zmartwychwstań - Znaków wystarczyłoby, żeby...?
Któryś za nas cierpiał Rany, Jezu Chryste zmiłuj sie nad nami, nade mną, błagam!
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 17 Luty 2016, 08:58   

"Kto wie, może się odwróci i ulituje Bóg, odstąpi od zapalczywości swego gniewu, a nie zginiemy? " (Jon 3)

Ufajmy.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 17 Luty 2016, 10:30   

Na czym polega przewrotnosc mieszkańcow Niniwy? Na tym, ze zadaja znaku od Boga, w sytuacji gdy ZNAK jest przed nimi i to znak wiekszy anizeli krol Salomon i wiekszy od proroka Jonasza.


Prorok Jonasz skierowl slowa napomnienia do mieszkańcow Niniwy. Oni uwierzyli, ze sa to slowa napomnienia Bozego aby sie nawrocili. Dali wyraz swojej wierze aktami pokuty i zmiana postepowania. Ile dotarlo do nas napomnien za sprawa objawien Maryjnych
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 17 Luty 2016, 19:32   

"Zmiłuj się nade mną, Boże, w łaskawości swojej,
w ogromie swej litości zgładź moją nieprawość."

Bez Twojej, Boże, pomocy, sam, nie dam rady.

Michał
 
 
Atlantyda

Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 17 Luty 2016, 21:04   

"Stwórz, o Boże, we mnie serce czyste
i odnów we mnie moc ducha."

Mogę powtórzyć za Michałem - bez Twojej pomocy, Panie Boże, nie dam sobie rady.
Nie nauczę się naprawdę kochać, nie uporządkuję swojej duszy...
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 17 Luty 2016, 22:09   

Wszystko w Twoich rekach Panie... i to, ze jak zechcesz mozesz nas wysluchac...zechcij prosze, bysmy z prawdziwym przekonaniem i radoscia mogli wyspiewywac hymn wdziecznosci. Wiem, ze zawsze to winnismy czynic ale przyznaje sie, ze nie potrafie kiedy wszystko sie wali. Nie stawiam warunkow, ultimatum, tylko pokornie prosze o pomoc w nie radzeniu sobie z przerastajacymi moje mozliwosci problemami.
Sercem i dusza dotykam skrawka TWEJ SZATY. Taka mam nadzieje. Okaz laske prosze, bym nie byla zawstydzona w swojej wierze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group