Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - SOBOTA - 20LUTEGO2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 19 Luty 2016, 15:46   Czytania - SOBOTA - 20LUTEGO2016

Sobota, 20 LUTEGO 2016

(Pwt 26,16-19)
Moj¿esz powiedzia³ do ludu: Dzi¶ Pan, Bóg twój, rozkazuje ci wykonaæ te prawa i nakazy. Strze¿ ich, pe³nij z ca³ego swego serca i z ca³ej duszy. Dzi¶ uzyska³e¶ to, ¿e Pan ci powiedzia³, i¿ bêdzie dla ciebie Bogiem, o ile ty bêdziesz chodzi³ Jego drogami, strzeg³ Jego praw, poleceñ i nakazów oraz s³ucha³ Jego g³osu. A Pan uzyska³ to, ¿e¶ ty dzi¶ obieca³ byæ ludem stanowi±cym szczególn± Jego w³asno¶æ, jak ci powiedzia³, aby¶ zachowywa³ Jego wszystkie polecenia. On ciê wtedy wywy¿szy we czci, s³awie i wspania³o¶ci ponad wszystkie narody, które uczyni³, aby¶ by³ ludem ¶wiêtym dla Pana, Boga twego, jak sam powiedzia³.

(Ps 119,1-2.4-5.7-8)
REFREN: B³ogos³awieni s³uchaj±cy Pana

B³ogos³awieni, których droga nieskalana,
którzy postêpuj± zgodnie z prawem Pañskim.
B³ogos³awieni, którzy zachowuj± Jego upomnienia
i szukaj± Go ca³ym sercem.

Ty po to da³e¶ swoje przykazania,
by przestrzegano ich pilnie.
Oby niezawodnie zmierza³y me drogi
ku przestrzeganiu Twych ustaw.

Bêdê Ciê wys³awia³ prawym sercem,
gdy nauczê siê Twych sprawiedliwych wyroków.
Przestrzegaæ bêdê Twoich ustaw,
aby¶ mnie nigdy nie opu¶ci³.

(2 Kor 6,2b)
Oto teraz czas upragniony, oto teraz dzieñ zbawienia.

(Mt 5,43-48)
Jezus powiedzia³ do swoich uczniów: S³yszeli¶cie, ¿e powiedziano: Bêdziesz mi³owa³ swego bli¼niego, a nieprzyjaciela swego bêdziesz nienawidzi³. A Ja wam powiadam: Mi³ujcie waszych nieprzyjació³ i módlcie siê za tych, którzy was prze¶laduj±; tak bêdziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; poniewa¿ On sprawia, ¿e s³oñce Jego wschodzi nad z³ymi i nad dobrymi, i On zsy³a deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Je¶li bowiem mi³ujecie tych, którzy was mi³uj±, có¿ za nagrodê mieæ bêdziecie? Czy¿ i celnicy tego nie czyni±? I je¶li pozdrawiacie tylko swych braci, có¿ szczególnego czynicie? Czy¿ i poganie tego nie czyni±? B±d¼cie wiêc wy doskonali, jak doskona³y jest Ojciec wasz niebieski.
.............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 20 Luty 2016, 04:57   

...A Ja wam powiadam: Mi³ujcie waszych nieprzyjació³ i módlcie siê za tych, którzy was prze¶laduj±; tak bêdziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; poniewa¿ On sprawia, ¿e s³oñce Jego wschodzi nad z³ymi i nad dobrymi, i On zsy³a deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych...
...]B±d¼cie wiêc wy doskonali, jak doskona³y jest Ojciec wasz niebieski.


Wspania³e S³owa! Kilka przykazañ od samego Boga...o mi³owaniu wszystkich Jego dzieci - dobrych i z³ych dla nas...bo On nas wszystkich kocha, wszystkim daje s³oñce i deszcz - jak piêkne to argumenty i zacheta...Zostali¶my stworzeni na podobienstwo Boga Stwórcy i prosi On, bysmy upodobniali sie do Niego przede wszystkim w doskonaleniu siebie - to w duzym stopniu od nas, od naszych staran zalezy....Stwarzaj nas nadal i b³ogos³aw, Bo¿e Ojcze nasz Niebieski!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 20 Luty 2016, 09:34   

Nasza wiez z Bogiem posiada szereg wymiarow. Obok filialnego, to znaczy synowskiego stosunku do Boga, jest rowniez wymiar nupcjalny, czyli malzenski. Widoczny jest on w takim okresleniu jak "szczegolna wlasnosc", "z ca³ego swego serca i z ca³ej duszy", oraz w tym , ze chodzi o wolna decyzje zarowno o zawarciu przymierza, jak i o dochowaniu jemu wiernosci.  

Przymierze jest rzeczywi¶cie prawdziwe, gdy odnawia sie ono kazdego "dzis". Wowczas rzeczywiscie realizuje sie jego tresc, to znaczy Bog jest wówczas prawdziwie, bo ZYCIOWO, Bogiem, a nie tylko "poboznosciowo", czy filozoficznie.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 20 Luty 2016, 09:35   

Bog nie chce abysmy kochali wszystkich jak emocjonalne kukly, jednakowo zaprogramowani dla kazdego przypadku. Nie na tym bowiem polega doskonala milosc, aby kazdego traktowac z jednakowa obojetenoscia. Bog jest Miloscia. Stworzyl nas z milosci i powolal.do milosci, a kazda milosc jest inna, poniewa¿ kazdy czlowiek jest oryginalnym, niepowtarzalnym indywiduum,  nie posiadajacym swojej kopii, czy sobowtora. Tym bardziej, jesli chodzi o spotkanie dwoch osob, bowiem idac za ta logika niepowtarzalnosci trzeba uznac, ze dynamika ich wzajemnej relacji jest "podwojnie" niepowtarzalna i dlatego wlasnie jest ona NIESKONCZENIE TWORCZA, czyli jest rzeczywistym obrazem i podobienstwem Boga. 
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 21 Luty 2016, 09:28   

Wysoko postawil nam Bog poprzeczke przez nakaz milowania blizniego. Trudne to bardzo, kochac kogos kto autentycznie nas zranil. Jesli jednak wierzymy, ze Chrystus prowadzi nas droga do Boga Ojca musimy isc za Nim i czynic podobnie.
By bylo latwiej przetlumaczylam sobie, ze milowac to nie to samo co lubic i miluje nawet tych, ktorych nie lubie.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group