Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - WTOREK - 23LUTEGO 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 22 Luty 2016, 15:36   Czytania - WTOREK - 23LUTEGO 2016

Wtorek, 23 LUTEGO 2016

(Iz 1, 10.16-20)
S³uchajcie s³owa Pañskiego, wodzowie sodomscy, daj pos³uch prawu naszego Boga, ludu Gomory! Obmyjcie siê, czy¶ci b±d¼cie! Usuñcie z³o uczynków waszych sprzed moich oczu! Przestañcie czyniæ z³o! Zaprawiajcie siê w dobrem! Troszczcie siê o sprawiedliwo¶æ, wspomagajcie uci¶nionego, oddajcie s³uszno¶æ sierocie, w obronie wdowy stawajcie! Chod¼cie i spór ze Mn± wied¼cie! - mówi Pan. Choæby wasze grzechy by³y jak szkar³at, jak ¶nieg wybielej±; choæby czerwone jak purpura, stan± siê jak we³na. Je¿eli bêdziecie ulegli i pos³uszni, dóbr ziemskich bêdziecie za¿ywaæ. Ale je¶li siê zatniecie w oporze, miecz was wytêpi. Albowiem usta Pañskie [to] wyrzek³y.

(Ps 50,8-9.16bc-17.21.23)
REFREN: Temu, kto prawy, uka¿ê zbawienie

„Nie oskar¿am ciê za twe ofiary,
bo twoje ca³opalenia zawsze s± przede Mn±.
Nie przyjmê z twego domu cielca
ani koz³ów ze stad twoich”.

„Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze?
Ty, co nienawidzisz karno¶ci,
a s³owa moje odrzuci³e¶ za siebie?

Ty tak postêpujesz, a Ja mam milczeæ?
Czy my¶lisz, ¿e jestem do ciebie podobny?
Kto sk³ada ofiarê dziêkczynn±, ten cze¶æ Mi oddaje,
a tym, którzy postêpuj± uczciwie, uka¿ê Bo¿e zbawienie”.

(Ez 18,31)
Odrzuæcie od siebie wszystkie grzechy i utwórzcie sobie nowe serca i nowego ducha.

(Mt 23,1-12)
Jezus przemówi³ do t³umów i do swych uczniów tymi s³owami: Na katedrze Moj¿esza zasiedli uczeni w Pi¶mie i faryzeusze. Czyñcie wiêc i zachowujcie wszystko, co wam polec±, lecz uczynków ich nie na¶ladujcie. Mówi± bowiem, ale sami nie czyni±. Wi±¿± ciê¿ary wielkie i nie do uniesienia i k³ad± je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyæ ich nie chc±. Wszystkie swe uczynki spe³niaj± w tym celu, ¿eby siê ludziom pokazaæ. Rozszerzaj± swoje filakterie i wyd³u¿aj± frêdzle u p³aszczów. Lubi± zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzes³a w synagogach. Chc±, by ich pozdrawiano na rynkach i ¿eby ludzie nazywali ich Rabbi. Otó¿ wy nie pozwalajcie nazywaæ siê Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braæmi jeste¶cie. Nikogo te¿ na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie równie¿, ¿eby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. Najwiêkszy z was niech bêdzie waszym s³ug±. Kto siê wywy¿sza, bêdzie poni¿ony, a kto siê poni¿a, bêdzie wywy¿szony.
................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 22 Luty 2016, 20:59   

Prawdziwe nawrócenie i prawdziwa pokuta to rzeczywista zmiana zycia. Oczywi¶cie, nie jest to mo¿liwe bez modlitwy, a modlitwy z kolei nie odmawia siê samymi tylko wargami .


Czczy werbalizm stanowi powazne schorzenie religijne. Jest to forma hipokryzji, która udaje poprzez zewnêtrzne manifestacje, ze jest tym czemu w istocie zaprzecza. Zamiast szukac komunii z Bogiem w rzeczywisto¶ci uzywa Jego imie aby zrobic dobre wrazenie na ludziach i zyskac u nich popularno¶æ.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 23 Luty 2016, 12:09   

... Na katedrze Moj¿esza zasiedli uczeni w Pi¶mie i faryzeusze. Czyñcie wiêc i zachowujcie wszystko, co wam polec±, lecz uczynków ich nie na¶ladujcie. Mówi± bowiem, ale sami nie czyni±....
...Nikogo te¿ na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie równie¿, ¿eby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. Najwiêkszy z was niech bêdzie waszym s³ug±. Kto siê wywy¿sza, bêdzie poni¿ony, a kto siê poni¿a, bêdzie wywy¿szony.


Zaskoczy³o mnie, ze tu jezus mowi o Sobie - Chrystus; zwykle nazywa³ Siebie Synem Cz³owieczym...
Gdzie "poni¿ony" bedzie "wywy¿szony" - tu, czy w Niebie?
Jeden jest OJCIEC NASZ...Cudowna jest Bo¿a Nauka...Cudowna jest Bo¿a Rzeczywistosc...Chwa³a, niech bêdzie chwa³a!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group