Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - WTOREK - 1MARCA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 29 Luty 2016, 15:23   Czytania - WTOREK - 1MARCA 2016

Wtorek, 1 MARCA 201

(Dn 3,25.34-43)
Powstawszy za¶ Azariasz tak siê modli³, a otwar³szy swe usta, mówi³ w ¶rodku ognia: Nie opuszczaj nas na zawsze - przez wzgl±d na ¶wiête Twe imiê nie zrywaj Twego przymierza. Nie odwracaj od nas swego mi³osierdzia, przez wzgl±d na Twego przyjaciela, Abrahama, s³ugê Twego, Izaaka, i Twego ¶wiêtego - Izraela. Im to przyrzek³e¶ rozmno¿yæ potomstwo jak gwiazdy na niebie i jak piasek nad brzegiem morza. Panie, oto jeste¶my najmniejsi spo¶ród wszystkich narodów. Oto jeste¶my dzi¶ poni¿eni na ca³ej ziemi z powodu naszych grzechów. Nie ma obecnie w³adcy, proroka ani wodza, ani ca³opalenia, ani ofiar, ani darów pokarmowych, ani kadzielnych. Nie ma gdzie ofiarowaæ Tobie pierwocin i doznaæ Twego mi³osierdzia. Niech jednak dusza strapiona i duch uni¿ony znajd± u Ciebie upodobanie. Jak ca³opalenia z baranów i cielców, i z tysiêcy t³ustych owiec, tak niech bêdzie dzi¶ nasza ofiara przed Tob± i niech Ci siê podoba! Poniewa¿ ci, co pok³adaj± ufno¶æ w Tobie, nie mog± doznaæ wstydu. Teraz za¶ postêpujemy za Tob± z ca³ego serca, odczuwamy lêk przed Tob± i szukamy Twego oblicza. Nie zawstydzaj nas, lecz postêpuj z nami wed³ug swej ³agodno¶ci i wed³ug wielkiego swego mi³osierdzia. Wybaw nas przez swe cuda i uczyñ swe imiê s³awne, Panie!

(Ps 25,4-9)
REFREN: Pamiêtaj o nas, mi³osierny Panie

Daj mi poznaæ Twoje drogi, Panie,
naucz mnie chodziæ Twoimi ¶cie¿kami.
Prowad¼ mnie w prawdzie wed³ug Twych pouczeñ,
Bo¿e i Zbawco, w Tobie mam nadziejê.

Wspomnij swoje mi³osierdzie, Panie,
na swoj± mi³o¶æ, która trwa od wieków
Pamiêtaj o mnie w swoim mi³osierdziu,
ze wzglêdu na dobroæ Twoj± Panie.

Dobry jest Pan i ³askawy,
dlatego wskazuje drogê grzesznikom.
Pomaga pokornym czyniæ dobrze,
uczy pokornych dróg swoich.

(Jl 2,13)
Nawróæcie siê do Boga waszego, On bowiem jest ³askawy i mi³osierny.

(Mt 18,21-35)
Piotr zbli¿y³ siê do Jezusa i zapyta³: Panie, ile razy mam przebaczyæ, je¶li mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy a¿ siedem razy? Jezus mu odrzek³: Nie mówiê ci, ¿e a¿ siedem razy, lecz a¿ siedemdziesi±t siedem razy. Dlatego podobne jest królestwo niebieskie do króla, który chcia³ rozliczyæ siê ze swymi s³ugami. Gdy zacz±³ siê rozliczaæ, przyprowadzono mu jednego, który mu by³ winien dziesiêæ tysiêcy talentów. Poniewa¿ nie mia³ z czego ich oddaæ, pan kaza³ sprzedaæ go razem z ¿on±, dzieæmi i ca³ym jego mieniem, aby tak d³ug odzyskaæ. Wtedy s³uga upad³ przed nim i prosi³ go: Panie, miej cierpliwo¶æ nade mn±, a wszystko ci oddam. Pan ulitowa³ siê nad tym s³ug±, uwolni³ go i d³ug mu darowa³. Lecz gdy s³uga ów wyszed³, spotka³ jednego ze wspó³s³ug, który mu by³ winien sto denarów. Chwyci³ go i zacz±³ dusiæ, mówi±c: Oddaj, co¶ winien! Jego wspó³s³uga upad³ przed nim i prosi³ go: Miej cierpliwo¶æ nade mn±, a oddam tobie. On jednak nie chcia³, lecz poszed³ i wtr±ci³ go do wiêzienia, dopóki nie odda d³ugu. Wspó³s³udzy jego widz±c, co siê dzia³o, bardzo siê zasmucili. Poszli i opowiedzieli swemu panu wszystko, co zasz³o. Wtedy pan jego wezwa³ go przed siebie i rzek³ mu: S³ugo niegodziwy! Darowa³em ci ca³y ten d³ug, poniewa¿ mnie prosi³e¶. Czy¿ wiêc i ty nie powiniene¶ by³ ulitowaæ siê nad swoim wspó³s³ug±, jak ja ulitowa³em siê nad tob±? I uniesiony gniewem pan jego kaza³ wydaæ go katom, dopóki mu ca³ego d³ugu nie odda. Podobnie uczyni wam Ojciec mój niebieski, je¿eli ka¿dy z was nie przebaczy z serca swemu bratu.
..................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 1 Marzec 2016, 05:52   

(Ps 25,4-9)
REFREN: Pamiêtaj o nas, mi³osierny Panie
Daj mi poznaæ Twoje drogi, Panie,
naucz mnie chodziæ Twoimi ¶cie¿kami.
Prowad¼ mnie w prawdzie wed³ug Twych pouczeñ,
Bo¿e i Zbawco, w Tobie mam nadziejê.

......................................
Piotr zbli¿y³ siê do Jezusa i zapyta³: Panie, ile razy mam przebaczyæ, je¶li mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy a¿ siedem razy? Jezus mu odrzek³: Nie mówiê ci, ¿e a¿ siedem razy, lecz a¿ siedemdziesi±t siedem razy...
...Wtedy pan jego wezwa³ go przed siebie i rzek³ mu: S³ugo niegodziwy! Darowa³em ci ca³y ten d³ug, poniewa¿ mnie prosi³e¶. Czy¿ wiêc i ty nie powiniene¶ by³ ulitowaæ siê nad swoim wspó³s³ug±, jak ja ulitowa³em siê nad tob±? I uniesiony gniewem pan jego kaza³ wydaæ go katom, dopóki mu ca³ego d³ugu nie odda. Podobnie uczyni wam Ojciec mój niebieski, je¿eli ka¿dy z was nie przebaczy z serca swemu bratu.


Wybaczac w nieslonczonosc! Ilez w tym nadziei, ¿e jestem mi³owana! Ile¿ nadziei na nawrócenie, na przebaczenie samego Boga Ojca! Tyle nadziei na dar Królestwa Niebieskiego, tak¿e ju¿ teraz...Przebaczaj±c, nic nie tracê...Mam przebaczaæ bratu z SERCA! Z Serca, a nie tylko powierzchownie. To nie jest ³atwe...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 1 Marzec 2016, 08:52   

Bog ratuje czlowieka, aby ten mogl nie¶æ ratunek dalej.

Biada czlowiekowi o kamiennym sercu, ktory nie jest wrazliwy na prosby jego brata znajdujacego sie w zyciowej potrzebie. Nie bedzie mial on przyjaciol ani rodziny.

Czyniac serce swoje zatwardzialym sam siebie unieszczesliwia brakiem zdolnosci do przyjecia Bozego milosierdzia.

Bog daje hojnie i bezinteresownie swoje dary, pragnac aby sie pomnazaly. Chce aby inni tez byli nimi obdarowani, by mogli z wdziecznoscia Boga chwalic.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 1 Marzec 2016, 08:53   

Modlitwa „ze srodka ognia” jest figura paschalnej modlitwy Chrystusa. Jest ona modlitwa o Zbawienie, co stanowi istote kazdej prawdziwej modlitwy.

Modlitwa narodu zydowskiego z Ksiegi Daniela jest dzisiaj rowniez modlitwa Kosciola. W zwiazku z tym, jej naturalna kontynuacja jest modlitwa za Zydow, aby otwarly sie oczy ich wiary i dostrzegli, ze zostali wysluchani przez Boga w Jezusie Chrystusie. To w Nim i zalozonym przez Niego Kosciele potomstwo Abrahama rzeczywiscie jest liczne jak gwiazdy na niebie i jak ziarnka piasku na plazy. Eucharystia natomiast jest ofiara jakiej pragneli.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 1 Marzec 2016, 14:31   

"I uniesiony gniewem pan jego kaza³ wydaæ go katom..." (Mt 18-35)

Gniew.
Brak lito¶ci.
Brak przebaczenia.
Jakie¿ to ludzkie!
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group