Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - CZWARTEK - 3MARCA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 2 Marzec 2016, 15:32   Czytania - CZWARTEK - 3MARCA 2016

Czwartek, 3 MARCA 2016

(Jr 7,23-28)
To mówi Pan: Da³em im przykazanie: S³uchajcie g³osu mojego, a bêdê wam Bogiem, wy za¶ bêdziecie Mi narodem. Chod¼cie ka¿d± drog±, któr± wam rozka¿ê, aby siê wam dobrze powodzi³o. Ale nie us³uchali ani nie chcieli s³uchaæ i poszli wed³ug zatwardzia³o¶ci swego przewrotnego serca; odwrócili siê plecami, a nie twarz±. Od dnia, kiedy przodkowie wasi wyszli z ziemi egipskiej, do dnia dzisiejszego posy³a³em do was wszystkich moich s³ug, proroków, ka¿dego dnia, bezustannie, lecz nie us³uchali Mnie ani nie nadstawiali swych uszu. Uczynili twardym swój kark, stali siê gorszymi ni¿ ich przodkowie. Powiesz im wszystkie te s³owa, ale ciê nie us³uchaj±; bêdziesz wo³a³ do nich, lecz nie dadz± ci odpowiedzi. I odezwiesz siê do nich: To jest naród, który nie us³ucha³ g³osu Pana, swego Boga, i nie przyj±³ pouczenia. Przepad³a wierno¶æ, znik³a z ich ust.

(Ps 95,1-2.6-9)
REFREN: Kiedy Bóg mówi, nie gard¼ Jego s³owem

Przyjd¼cie, rado¶nie ¶piewajmy Panu,
wzno¶my okrzyki ku chwale Opoki naszego zbawienia.
Stañmy przed obliczem Jego z uwielbieniem,
rado¶nie ¶piewajmy Mu pie¶ni.

Przyjd¼cie, uwielbiajmy Go padaj±c na twarze,
zegnijmy kolana przed Panem, który nas stworzy³.
Albowiem On jest naszym Bogiem,
a my ludem Jego pastwiska i owcami w Jego rêku.

Oby¶cie dzisiaj us³yszeli g³os Jego:
„Niech nie twardniej± wasze serca jak w Meriba,
jak na pustyni w dniu Massa,
gdzie Mnie kusili wasi ojcowie,
do¶wiadczali Mnie, choæ widzieli moje dzie³a”.

(Jl 2,13)
Nawróæcie siê do Boga waszego, On bowiem jest ³askawy i mi³osierny.

(£k 11,14-23)
Jezus wyrzuca³ z³ego ducha [u tego], który by³ niemy. A gdy z³y duch wyszed³, niemy zacz±³ mówiæ i t³umy by³y zdumione. Lecz niektórzy z nich rzekli: Przez Belzebuba, w³adcê z³ych duchów, wyrzuca z³e duchy. Inni za¶, chc±c Go wystawiæ na próbê, domagali siê od Niego znaku z nieba. On jednak, znaj±c ich my¶li, rzek³ do nich: Ka¿de królestwo wewnêtrznie sk³ócone pustoszeje i dom na dom siê wali. Je¶li wiêc i szatan z sob± jest sk³ócony, jak¿e siê ostoi jego królestwo? Mówicie bowiem, ¿e Ja przez Belzebuba wyrzucam z³e duchy. Lecz je¶li Ja przez Belzebuba wyrzucam z³e duchy, to przez kogo je wyrzucaj± wasi synowie? Dlatego oni bêd± waszymi sêdziami. A je¶li Ja palcem Bo¿ym wyrzucam z³e duchy, to istotnie przysz³o ju¿ do was królestwo Bo¿e. Gdy mocarz uzbrojony strze¿e swego dworu, bezpieczne jest jego mienie. Lecz gdy mocniejszy od niego nadejdzie i pokona go, zabierze ca³± broñ jego, na której polega³, i ³upy jego rozda. Kto nie jest ze Mn±, jest przeciwko Mnie; a kto nie zbiera ze Mn±, rozprasza.
..................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 3 Marzec 2016, 08:41   

Jezus wyrzuca³ z³ego ducha [u tego], który by³ niemy. A gdy z³y duch wyszed³, niemy zacz±³ mówiæ i t³umy by³y zdumione. Lecz niektórzy z nich rzekli: Przez Belzebuba, w³adcê z³ych duchów, wyrzuca z³e duchy. Inni za¶, chc±c Go wystawiæ na próbê, domagali siê od Niego znaku z nieba...
...A je¶li Ja palcem Bo¿ym wyrzucam z³e duchy, to istotnie przysz³o ju¿ do was królestwo Bo¿e...
...Kto nie jest ze Mn±, jest przeciwko Mnie; a kto nie zbiera ze Mn±, rozprasza.


Znaku! Znaku! - ¿±dali...Jakiemu znakowi by uwierzyli, je¶li nawet Zmartwychwstanie do dzis ich nie przekonalo? A Chrystusowi chodzi tylko o to, by daæ im, nam KRÓLESTWO...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 3 Marzec 2016, 12:28   

Niewiernosc niszczy niewiernego. Ludzie sztywnego karku, zarozumiali, nie sluchajacy glosu Pana wol± chodzic swoimi drogami. Odeszli, pobladzili, a potem jeszcze bluznierczo dowodza, ze Bog ich zawiodl, ze Boga nie ma, ze nie przyszedl im z pomoca, nie uchronil przed kleska ktora sami sobie sprokurowali wlasnym uporem i „zatwardzialoscia ich przewrotnego serca”. Istnieje jednak ciagle szansa nawrocenia i Zbawienia.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 3 Marzec 2016, 12:28   

Zly duch sprawil, ze opetany nie byl w stanie mowic. Jeszcze gorszy jednak jest stan tego, kto w prawdzie mowi, ale jest opetany niewiara i zamiast przyjac Jezusa, ktory jest wcielonym Slowem Boga, sprzeciwia sie Mu i zachowuje jak kusiciel, wystawiajac Go na probe, czyniac sie wyrocznia Prawdy, bedac sam jej przeciwnikiem.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 4 Marzec 2016, 10:05   

"S³uchajcie g³osu mojego, a bêdê wam Bogiem, wy za¶ bêdziecie Mi narodem. " (Jr7)

S³uchajmy. Przynajmniej starajmy siê ws³uchaæ.
Nieustannie powracajmy, aby pos³uchaæ.
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group