Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - SOBOTA - 5MARCA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 4 Marzec 2016, 16:02   Czytania - SOBOTA - 5MARCA 2016

Sobota, 5 MARCA 2016

(Oz 6,1-6)
Chod¼cie, powróæmy do Pana! On nas zrani³ i On te¿ uleczy, On to nas pobi³, On ranê zawi±¿e. Po dwu dniach przywróci nam ¿ycie, a dnia trzeciego nas d¼wignie i ¿yæ bêdziemy w Jego obecno¶ci. Do³ó¿my starañ, aby poznaæ Pana; Jego przyj¶cie jest pewne jak ¶wit poranka, jak wczesny deszcz przychodzi On do nas, i jak deszcz pó¼ny, co nasyca ziemiê. Có¿ ci mogê uczyniæ, Efraimie, co pocznê z tob± Judo? Mi³o¶æ wasza podobna do chmur na ¶witaniu albo do rosy, która prêdko znika. Dlatego ciosa³em ich przez proroków, s³owami ust mych zabija³em, a Prawo moje zab³ys³o jak ¶wiat³o. Mi³o¶ci pragnê, nie krwawej ofiary, poznania Boga bardziej ni¿ ca³opaleñ.

(Ps 51,3-4.18-21)
REFREN: Mi³o¶ci pragnê, nie krwawej ofiary

Zmi³uj siê nade mn±, Bo¿e, w ³askawo¶ci swojej,
w ogromie swej lito¶ci zg³ad¼ moj± nieprawo¶æ.
Obmyj mnie zupe³nie z mojej winy
i oczy¶æ mnie z grzechu mojego.

Ofiara bowiem Ty siê nie radujesz,
a ca³opalenia, choæbym dal, nie przyjmiesz.
Bo¿e, moj± ofiara jest duch skruszony,
i pokornym i skruszonym sercem Ty, Bo¿e, nie gardzisz.

Panie, oka¿ Syjonowi laskê w Twej dobroci:
odbuduj mury Jeruzalem.
Wówczas przyjmiesz ofiary prawe,
dary i ca³opalenia.

(Ps 95,8)
Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych, lecz s³uchajcie g³osu Pañskiego.

(£k 18,9-14)
Jezus powiedzia³ do niektórych, co ufali sobie, ¿e s± sprawiedliwi, a innymi gardzili, tê przypowie¶æ: Dwóch ludzi przysz³o do ¶wi±tyni, ¿eby siê modliæ, jeden faryzeusz a drugi celnik. Faryzeusz stan±³ i tak w duszy siê modli³: Bo¿e, dziêkujê Ci, ¿e nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszu¶ci, cudzo³o¿nicy, albo jak i ten celnik. Zachowujê post dwa razy w tygodniu, dajê dziesiêcinê ze wszystkiego, co nabywam. Natomiast celnik sta³ z daleka i nie ¶mia³ nawet oczu wznie¶æ ku niebu, lecz bi³ siê w piersi i mówi³: Bo¿e, miej lito¶æ dla mnie, grzesznika. Powiadam wam: Ten odszed³ do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Ka¿dy bowiem, kto siê wywy¿sza, bêdzie poni¿ony, a kto siê uni¿a, bêdzie wywy¿szony.
....................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 5 Marzec 2016, 05:19   

(Oz 6,1-6)
Chod¼cie, powróæmy do Pana! On nas zrani³ i On te¿ uleczy, On to nas pobi³, On ranê zawi±¿e. Po dwu dniach przywróci nam ¿ycie, a dnia trzeciego nas d¼wignie i ¿yæ bêdziemy w Jego obecno¶ci. Do³ó¿my starañ, aby poznaæ Pana; Jego przyj¶cie jest pewne jak ¶wit poranka...
............................
(Ps 51)
Ofiara bowiem Ty siê nie radujesz,
a ca³opalenia, choæbym dal, nie przyjmiesz.
Bo¿e, moj± ofiara jest duch skruszony,
i pokornym i skruszonym sercem Ty, Bo¿e, nie gardzisz.

.............................
(£k 18,9-14)
Jezus powiedzia³ do niektórych, co ufali sobie, ¿e s± sprawiedliwi, a innymi gardzili, tê przypowie¶æ: Dwóch ludzi przysz³o do ¶wi±tyni, ¿eby siê modliæ, jeden faryzeusz a drugi celnik....Natomiast celnik sta³ z daleka i nie ¶mia³ nawet oczu wznie¶æ ku niebu, lecz bi³ siê w piersi i mówi³: Bo¿e, miej lito¶æ dla mnie, grzesznika. Powiadam wam: Ten odszed³ do domu usprawiedliwiony, nie tamten...

.........................................
Oto, jaki jest BÓG! Spragniony Mi³o¶æi - takze mojej, która jestem tak ma³a (tak nêdzna?)...Do¶wiadczy³ mnie, ale i sam podd¼wign±l..."Bo¿e, moj± ofiara jest duch skruszony..."Ale jest jeszcze we mnie co¶ z faryzeusza... Chcê kruszyc swego ducha, jak modl±cy sie celnik...bo chcê, Panie, podobac Ci siê...Pragnê Twojej wybaczaj±cej, uleczaj±cej, prawdziwe szczê¶cie daj±cej, Nieskoñczonej Mi³osci!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 5 Marzec 2016, 08:07   

Wywyzszanie sie jest stalym zrodlem niepokojow. Jest to postawa ktora charakteryzuje sie pycha, przekonaniem ze inni sa gorsi i slusznie sie im nalezy gorsze traktowanie i ze nie jest to bynajmniej prywatne zdanie pyszalka, ale taka jest natura rzeczy, czyli prawda potwierdzona autorytetem Bozym. Jest to nieuprawnione uzurpowanie sobie tego autorytetu, czyli swietokradztwo.


Kim¿e jest czlowiek wobec Boga? Jest cz³owiekiem, który ci±gle nie dorasta do tego aby byæ prawdziwym cz³owiekiem, tj cz³owiekiem wed³ug Bo¿ego powo³ania do Boskiego Piêkna, M±dro¶ci i Dobroci. Jedynie Jezus Chrystus nie posiada tego obci±¿enia, bo jest On Swiêtym Synem Boga, który siebie samego i nas razem z Nim zawierzyl na krzy¿u Mi³osiernej Mi³o¶ci Ojca, dzieki czemu stali¶my sie Jego Dzieæmi . Dlatego pierwsz± cech± naszej duchowo¶ci i sprawdzianem jej autentyczno¶ci jest nasza WDZIÊCZNA MI£O¦Æ
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 5 Marzec 2016, 08:07   

Czy nasza cywilizacja odmieni swoj laicki, bez-bozny trend? Czy Europa wroci do Pana ? Czy zapragnie tego by „zyc w Jego obecnosci” ? Przestanie uwazac religie za szkodliwy przesad? Powroci do swoich korzeni? Co mozemy zrobic, aby „Prawo Boze zablyslo jak swiatlo”? Prorok odpowiada: Milosc, a nie krwawe ofiary. Bog pragnie bardziej tego aby starac sie Go poznac, anizeli skladac Mu calopalenia
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 5 Marzec 2016, 15:00   

"Bo¿e, miej lito¶æ dla mnie, grzesznika. " ((£k 18))

W tym trudnym dla mnie czasie. W ka¿dym czasie.
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group