Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - IV Niedziela Wielkiego Postu - 6MARCA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 5 Marzec 2016, 16:27   Czytania - IV Niedziela Wielkiego Postu - 6MARCA 2016

Niedziela, 6 MARCA 2016
IV niedziela Wielkiego Postu


(Joz 5,9-12)
I rzek³ Pan do Jozuego: Dzi¶ zrzuci³em z was hañbê egipsk±. Roz³o¿yli siê obozem Izraelici w Gilgal i tam obchodzili Paschê czternastego dnia miesi±ca wieczorem, na stepach Jerycha. Nastêpnego dnia Paschy jedli z plonu tej krainy, chleby prza¶ne i ziarna pra¿one tego samego dnia. Manna usta³a nastêpnego dnia gdy zaczêli je¶æ plon tej ziemi. Nie mieli ju¿ wiêcej Izraelici manny, lecz ¿ywili siê tego roku z plonów ziemi Kanaan.

(Ps 34,2-7)
REFREN: Skosztujcie wszyscy, jak dobry jest Pan Bóg

Bêdê b³ogos³awi³ Pana po wieczne czasy,
Jego Chwa³a bêdzie zawsze na moich ustach.
Dusza moja chlubi siê Panem,
niech s³ysz± to pokorni i niech siê wesel±.

Wys³awiajcie ze mn± Pana,
wspólnie wywy¿szajmy Jego imiê.
Szuka³em pomocy u Pana, a On mnie wys³ucha³
i wyzwoli³ od wszelkiej trwogi.

Spójrzcie na Niego, a rozpromienicie siê rado¶ci±,
oblicza wasze nie zap³on± wstydem.
Oto zawo³a³ biedak i Pan go us³ysza³,
i uwolni³ od wszelkiego ucisku.

(2 Kor 5,17-21)
Je¿eli wiêc kto¶ pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem. To, co dawne, minê³o, a oto wszystko sta³o siê nowe. Wszystko za¶ to pochodzi od Boga, który pojedna³ nas z sob± przez Chrystusa i zleci³ na pos³ugê jednania. Albowiem w Chrystusie Bóg jedna³ z sob± ¶wiat, nie poczytuj±c ludziom ich grzechów, nam za¶ przekazuj±c s³owo jednania. Tak wiêc w imieniu Chrystusa spe³niamy pos³annictwo jakby Boga samego, który przez nas udziela napomnieñ. W imiê Chrystusa prosimy: pojednajcie siê z Bogiem. On to dla nas grzechem uczyni³ Tego, który nie zna³ grzechu, aby¶my siê stali w Nim sprawiedliwo¶ci± Bo¿±.

(£k 15,18)
Zabiorê siê i pójdê do mego ojca, i powiem: „Ojcze, zgrzeszy³em przeciw niebu i wzglêdem ciebie”.

(£k 15,1-3.11-32)
W owym czasie zbli¿ali siê do Jezusa wszyscy celnicy i grzesznicy, aby Go s³uchaæ. Na to szemrali faryzeusze i uczeni w Pi¶mie. Ten przyjmuje grzeszników i jada z nimi. Opowiedzia³ im wtedy nastêpuj±c± przypowie¶æ: Pewien cz³owiek mia³ dwóch synów. M³odszy z nich rzek³ do ojca: Ojcze, daj mi czê¶æ maj±tku, która na mnie przypada. Podzieli³ wiêc maj±tek miêdzy nich. Nied³ugo potem m³odszy syn, zabrawszy wszystko, odjecha³ w dalekie strony i tam roztrwoni³ swój maj±tek, ¿yj±c rozrzutnie. A gdy wszystko wyda³, nasta³ ciê¿ki g³ód w owej krainie i on sam zacz±³ cierpieæ niedostatek. Poszed³ i przysta³ do jednego z obywateli owej krainy, a ten pos³a³ go na swoje pola ¿eby pas³ ¶winie. Pragn±³ on nape³niæ swój ¿o³±dek str±kami, którymi ¿ywi³y siê ¶winie, lecz nikt mu ich nie dawa³. Wtedy zastanowi³ siê i rzek³: Ilu¿ to najemników mojego ojca ma pod dostatkiem chleba, a ja tu z g³odu ginê. Zabiorê siê i pójdê do mego ojca, i powiem mu: Ojcze, zgrzeszy³em przeciw Bogu i wzglêdem ciebie; ju¿ nie jestem godzien nazywaæ siê twoim synem: uczyñ miê choæby jednym z najemników. Wybra³ siê wiêc i poszed³ do swojego ojca. A gdy by³ jeszcze daleko, ujrza³ go jego ojciec i wzruszy³ siê g³êboko; wybieg³ naprzeciw niego, rzuci³ mu siê na szyjê i uca³owa³ go. A syn rzek³ do niego: Ojcze, zgrzeszy³em przeciw Bogu i wzglêdem ciebie, ju¿ nie jestem godzien nazywaæ siê twoim synem. Lecz ojciec rzek³ do swoich s³ug: Przynie¶cie szybko najlepsz± szatê i ubierzcie go; dajcie mu te¿ pier¶cieñ na rêkê i sanda³y na nogi. Przyprowad¼cie utuczone cielê i zabijcie: bêdziemy ucztowaæ i bawiæ siê, poniewa¿ ten mój syn by³ umar³y, a znów o¿y³; zagin±³, a odnalaz³ siê. I zaczêli siê bawiæ. Tymczasem starszy jego syn przebywa³ na polu. Gdy wraca³ i by³ blisko domu, us³ysza³ muzykê i tañce. Przywo³a³ jednego ze s³ug i pyta³ go, co to ma znaczyæ. Ten mu rzek³: Twój brat powróci³, a ojciec twój kaza³ zabiæ utuczone cielê, poniewa¿ odzyska³ go zdrowego. Na to rozgniewa³ siê i nie chcia³ wej¶æ; wtedy ojciec jego wyszed³ i t³umaczy³ mu. Lecz on odpowiedza³ ojcu: Oto tyle lat ci s³u¿ê i nigdy nie przekroczy³em twojego rozkazu; ale mnie nie da³e¶ nigdy ko¼lêcia, ¿ebym siê zabawi³ z przyjació³mi. Skoro jednak wróci³ ten syn twój, który roztrwoni³ twój maj±tek z nierz±dnicami, kaza³e¶ zabiæ dla niego utuczone cielê. Lecz on mu odpowiedzia³: Moje dziecko, ty zawsze jeste¶ przy mnie i wszystko moje do ciebie nale¿y. A trzeba siê weseliæ i cieszyæ z tego, ¿e ten brat twój by³ umar³y, a znów o¿y³, zagin±³ a odnalaz³ siê.
......................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 5 Marzec 2016, 19:07   

Milosci brak³o, zeby sie rozradowac. Nawet tylko z tego, ze powróci³.
Jest jeszcze "moje" i "twoje". I jest takie wa¿ne a¿ do ¶mierci choæ nie ma szans byc wa¿nym pózniej.
 A mi³o¶æ ma.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 6 Marzec 2016, 09:42   

(Joz 5)
...Manna usta³a nastêpnego dnia gdy zaczêli je¶æ plon tej ziemi. Nie mieli ju¿ wiêcej Izraelici manny, lecz ¿ywili siê tego roku z plonów ziemi Kanaan.

.........................................................,
Jak s³odkie jest Mi³osierdzie Boga! To odczucie uderzylo dzis we mnie podczas pierwszego Czytania - o mannie z nieba dla Izraelitow, któr± Bóg im dawal az do pierwszego zbioru zboza w ziemi Kanaan...
Dziêki, Bo¿e, ¿e nigdy nie zabraklo chleba w moim ¿yciu! Wiem, wiem! - nie samym chlebem ¿yje cz³owiek...Mogê chyba o sobie powiedziec, ze stworzy³es mnie na nowo...Dziekujê ca³ym sercem!

(Ps 34,2-7)
REFREN: Skosztujcie wszyscy, jak dobry jest Pan Bóg
...Szuka³em pomocy u Pana, a On mnie wys³ucha³
i wyzwoli³ od wszelkiej trwogi.
Spójrzcie na Niego, a rozpromienicie siê rado¶ci±,
oblicza wasze nie zap³on± wstydem.
Oto zawo³a³ biedak i Pan go us³ysza³,
i uwolni³ od wszelkiego ucisku.

(2 Kor 5,17-21)
Je¿eli wiêc kto¶ pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem. To, co dawne, minê³o, a oto wszystko sta³o siê nowe. Wszystko za¶ to pochodzi od Boga...
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 6 Marzec 2016, 09:47   

DZiêkujê
_________________
BML
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 7 Marzec 2016, 09:40   

" A trzeba siê weseliæ i cieszyæ z tego, ¿e ten brat twój by³ umar³y, a znów o¿y³, zagin±³ a odnalaz³ siê. " (£k)

Ela ma racjê. Niedostatek mi³o¶ci, na który wszyscy cierpimy nie potrafi±c jej dawaæ i otrzymywaæ. Czasem nie wiemy, co z tym darem zrobiæ.
Ka¿dy bywa synem marnotrawnym. Czy dostrzegamy to?
Czy umiemy cieszyæ siê z powrotu syna marnotrawnego?
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group