Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - V Niedziela Wielkiego Postu - 13MARCA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 12 Marzec 2016, 16:44   Czytania - V Niedziela Wielkiego Postu - 13MARCA 2016

Niedziela, 13 MARCA 2016
V Niedziela Wielkiego Postu


(Iz 43,16-21)
Tak mówi Pan, który otworzy³ drogê przez morze i ¶cie¿kê przez potê¿ne wody; który wiód³ na wyprawê wozy i konie, tak¿e i potê¿ne wojsko; upadli, ju¿ nie powstan±, zga¶li, jak knotek zostali zdmuchniêci. Nie wspominajcie wydarzeñ minionych, nie roztrz±sajcie w my¶li dawnych rzeczy. Oto Ja dokonujê rzeczy nowej: pojawia siê w³a¶nie. Czy¿ jej nie poznajecie? Otworzê te¿ drogê na pustyni, ¶cie¿yny na pustkowiu. S³awiæ Mnie bêd± zwierzêta polne, szakale i strusie, gdy¿ na pustyni dostarczê wody i rzek na pustkowiu, aby napoiæ mój lud wybrany. Lud ten, który sobie utworzy³em, opowiadaæ bêdzie moj± chwa³ê.

(Ps 126,1-2,4-6)
REFREN: Pan Bóg uczyni³ wielkie rzeczy dla nas

Gdy Pan odmieni³ los Syjonu,
wydawa³o siê nam, ¿e ¶nimy
Usta nasze by³y pe³ne ¶miechu,
a jêzyk ¶piewa³ z rado¶ci.

Mówiono wtedy miêdzy poganami:
„Wielkie rzeczy im Pan uczyni³”.
Odmieñ znowu nasz los, Panie,
jak odmieniasz strumienie na Po³udniu.

Ci, którzy we ³zach siej±,
¿±æ bêd± w rado¶ci.
Id± i p³acz± nios±c ziarno na zasiew,
lecz powróc± z rado¶ci nios±c swoje snopy.

(Flp 3,8-14)
Wszystko uznajê za stratê ze wzglêdu na najwy¿sz± warto¶æ poznania Chrystusa Jezusa, Pana mojego. Dla Niego wyzu³em siê ze wszystkiego i uznajê to za ¶mieci, bylebym pozyska³ Chrystusa i znalaz³ siê w Nim - nie maj±c mojej sprawiedliwo¶ci, pochodz±cej z Prawa, lecz Bo¿± sprawiedliwo¶æ, otrzyman± przez wiarê w Chrystusa, sprawiedliwo¶æ pochodz±c± od Boga, opart± na wierze - przez poznanie Jego: zarówno mocy Jego zmartwychwstania, jak i udzia³u w Jego cierpieniach - w nadziei, ¿e upodabniaj±c siê do Jego ¶mierci, dojdê jako¶ do pe³nego powstania z martwych. Nie [mówiê], ¿e ju¿ [to] osi±gn±³em i ju¿ siê sta³em doskona³ym, lecz pêdzê, abym te¿ [to] zdoby³, bo i sam zosta³em zdobyty przez Chrystusa Jezusa. Bracia, ja nie s±dzê o sobie samym, ¿e ju¿ zdoby³em, ale to jedno [czyniê]: zapominaj±c o tym, co za mn±, a wytê¿aj±c si³y ku temu, co przede mn±, pêdzê ku wyznaczonej mecie, ku nagrodzie, do jakiej Bóg wzywa w górê w Chrystusie Jezusie.

(J 12,13)
Nawróæcie siê do Boga waszego, On bowiem jest ³askawy i mi³osierny.

(J 8,1-11)
Jezus uda³ siê na Górê Oliwn±, ale o brzasku zjawi³ siê znów w ¶wi±tyni. Ca³y lud schodzi³ siê do Niego, a On usiad³szy naucza³ ich. Wówczas uczeni w Pi¶mie i faryzeusze przyprowadzili do Niego kobietê któr± pochwycono na cudzo³óstwie, a postawiwszy j± po¶rodku, powiedzieli do Niego: Nauczycielu, tê kobietê dopiero pochwycono na cudzo³óstwie. W Prawie Moj¿esz nakaza³ nam takie kamienowaæ. A Ty co mówisz? Mówili to wystawiaj±c Go na próbê, aby mieli o co Go oskar¿yæ. Lecz Jezus nachyliwszy siê pisa³ palcem po ziemi. A kiedy w dalszym ci±gu Go pytali, podniós³ siê i rzek³ do nich: Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na ni± kamieñ. I powtórnie nachyliwszy siê pisa³ na ziemi. Kiedy to us³yszeli, wszyscy jeden po drugim zaczêli odchodziæ, poczynaj±c od starszych, a¿ do ostatnich. Pozosta³ tylko Jezus i kobieta, stoj±ca na ¶rodku. Wówczas Jezus podniós³szy siê rzek³ do niej: Kobieto, gdzie¿ oni s±? Nikt ciê nie potêpi³? A ona odrzek³a: Nikt, Panie! Rzek³ do niej Jezus: I Ja ciebie nie potêpiam. - Id¼, a od tej chwili ju¿ nie grzesz.
.........................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 13 Marzec 2016, 05:50   

...A kiedy w dalszym ci±gu Go pytali, podniós³ siê i rzek³ do nich: Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na ni± kamieñ. I powtórnie nachyliwszy siê pisa³ na ziemi. Kiedy to us³yszeli, wszyscy jeden po drugim zaczêli odchodziæ, poczynaj±c od starszych, a¿ do ostatnich. Pozosta³ tylko Jezus i kobieta, stoj±ca na ¶rodku. Wówczas Jezus podniós³szy siê rzek³ do niej: Kobieto, gdzie¿ oni s±? Nikt ciê nie potêpi³? A ona odrzek³a: Nikt, Panie! Rzek³ do niej Jezus: I Ja ciebie nie potêpiam. - Id¼, a od tej chwili ju¿ nie grzesz

Jezus nie potepil tej kobiety. By³o Mu jej ¿al? Moze czu³ do niej sympatie? Co pisa³ na ziemi i dla kogo? - z tego pisania p³yn±³ Jego spokój wobec oskarzajacych mê¿czyzn...W efekcie nie potepili kobiety. Jezus ja wybroni³ mocnym argumentem - ze oni wszyscy tez sa ludzmi grzesznymi. Przysz³a mi mysl, ze na kartach Ewangelii nie ma, poza cudzo³ostwem, oskarzen o grzesznosc wystepujacych w niej kobiet...dlaczego?...Czy dlatego, ¿e bardziej umi³owa³y?...Chyba nie wystepowa³y przeciwko Jezusowi...Chyba mia³y i maj± mocniejsza wiare...
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 13 Marzec 2016, 08:14   

 I Ja ciebie nie potêpiam. 

Zamiast tego mog³o pa¶æ tysi±ce innych s³ów. Albo choæby tylko samo: Id¼, a od tej chwili ju¿ nie grzesz. 
Bog przebacza z mi³o¶ci±, a nie nam s±dzic, ktory grzech jest najwiêkszy.

nie potêpiam przywraca ludzk± godno¶c, podnosi z kolan do nowego ¿ycia
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 13 Marzec 2016, 10:05   

Ten ktory pozwolil narodowi wybranemu przejsc przez Morze Czerwone , a utonela w nim scigajaca ich armia faraona, stworzy „rzecz nowa”, ktora przycmi to wszystko co mialo miejsce kiedys, w historii. Chodzi o nowe przejscie, o PASCHE CHRYSTUSA i o Jego dar nowego zycia, o Ducha Swietego.

Jezus jest zapowiadana Nowa Droga. Jezus otwarl na pustyni zrodlo wody zywej i On sprawia, ze jalowa ziemia staje sie ogrodem. On dawca zycia wiecznego. On przyniosl Zbawienie czlowiekowi i do niego prowadzi. Jezus jest centrum naszego zycia, teraz i na wieki.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 13 Marzec 2016, 10:13   

Kamieniami grzechow sie nie pokona. Kamienowac za grzech moze tylko ten kto sam jest bez grzechu.Takim jest tylko Bog, bo kazdy czlowiek jest grzeszny. Syn Bozy mogl to uczynic, bo On jest bez grzechu, jest uobecnieniem w ludzkim ciele , Milosierdzia Bozego. Jego misj± nie jest potepienie czlowieka, ale zbawienie - wszystkich ktorzy w Niego wierza. Uchronil grzeszna kobiete od ukamienowania i otwarl jej droge nowego zycia.

Podczas uczty Baltazara krol chaldejski , o ile sie nie myle, ujrzal na scianie palec piszacy, ze zostal "zwazony", to znaczy osadzony i wyrok na niego zostal wydany. Uzywal on i jego dwor kielichy swiete ze swiatynii jerozolimskiej podczas tej uczty. W przypadku Ewangelii ktora komentujemy, profanowane sa nie kielichy, ale czlowiek (kobieta), uzywany jako narzedzie, albo ofiara, dla spelnienia machinacji i planow starszyzny izraelskiej, ktorej zalezalo na zgladeniu Chrystusa.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group