Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - Wielki Wtorek - 22MARCA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 21 Marzec 2016, 16:04   Czytania - Wielki Wtorek - 22MARCA 2016

Wielki Wtorek, 22 MARCA 2016

(Iz 49,1-6)
Pos³uchajcie mnie, wyspy; ludy najdalsze, uwa¿ajcie: Pan mnie powo³a³ ju¿ z ³ona mej matki, od jej wnêtrzno¶ci wspomnia³ moje imiê. Ostrym mieczem uczyni³ me usta, w cieniu swej rêki Mnie ukry³. Uczyni³ ze mnie strza³ê zaostrzon±, utai³ mnie w swoim ko³czanie. I rzek³ mi: Ty¶ S³ug± moim, Izraelu, w tobie siê rozs³awiê. Ja za¶ mówi³em: Pró¿no siê trudzi³em, na darmo i na nic zu¿y³em me si³y. Lecz moje prawo jest u Pana i moja nagroda u Boga mego. Ws³awi³em siê w oczach Pana, Bóg mój sta³ siê moj± si³±. A teraz przemówi³ Pan, który mnie ukszta³towa³ od urodzenia na swego S³ugê, bym nawróci³ do Niego Jakuba i zgromadzi³ Mu Izraela. A mówi³: To zbyt ma³o, i¿ jeste¶ Mi S³ug± dla pod¼wigniêcia pokoleñ Jakuba i sprowadzenia ocala³ych z Izraela! Ustanowiê ciê ¶wiat³o¶ci± dla pogan, aby moje zbawienie dotar³o a¿ do krañców ziemi.

(Ps 71,1-6.15.17)
REFREN: Bêdê wys³awia³ Twoj± sprawiedliwo¶æ.

W Tobie, Panie, ucieczka moja,
niech wstydu nie zaznam na wieki.
Wyzwól mnie i ratuj w Twej sprawiedliwo¶ci,
nak³oñ ku mnie swe ucho i ze¶lij ocalenie.

B±d¼ dla mnie ska³± schronienia
i zamkiem warownym, aby mnie ocaliæ,
bo Ty jeste¶ moj± opok± i twierdz±,
Bo¿e mój, wyrwij mnie z r±k niegodziwca.

Bo Ty, mój Bo¿e, jeste¶ moj± nadziej±,
Panie, Tobie ufam od lat m³odo¶ci.
Ty by³e¶ moj± podpor± od dnia narodzin,
od ³ona matki moim opiekunem.

Moje usta bêd± g³osi³y Twoj± sprawiedliwo¶æ
i przez ca³y dzieñ Twoj± pomoc,
bo nawet nie znam jej miary.
Bo¿e, Ty mnie uczy³e¶ od mojej m³odo¶ci
i do tej chwili g³oszê Twoje cuda.

Witaj, nasz Królu, pos³uszny woli Ojca, jak cichego baranka na zabicie zaprowadzono Ciebie na ukrzy¿owanie.

(J 13,21-33.36-38)
Jezus w czasie wieczerzy z uczniami swoimi dozna³ g³êbokiego wzruszenia i tak o¶wiadczy³: Zaprawdê, zaprawdê, powiadam wam: Jeden z was Mnie zdradzi. Spogl±dali uczniowie jeden na drugiego niepewni, o kim mówi. Jeden z uczniów Jego - ten, którego Jezus mi³owa³ - spoczywa³ na Jego piersi. Jemu to da³ znak Szymon Piotr i rzek³ do niego: Kto to jest? O kim mówi? Ten opar³ siê zaraz na piersi Jezusa i rzek³ do Niego: Panie, kto to jest? Jezus odpar³: To ten, dla którego umaczam kawa³ek /chleba/, i podam mu Umoczywszy wiêc kawa³ek /chleba/, wzi±³ i poda³ Judaszowi, synowi Szymona Iskarioty A po spo¿yciu kawa³ka /chleba/ wszed³ w niego szatan. Jezus za¶ rzek³ do niego: Co chcesz czyniæ, czyñ prêdzej. Nikt jednak z biesiadników nie rozumia³, dlaczego mu to powiedzia³. Poniewa¿ Judasz mia³ pieczê nad trzosem, niektórzy s±dzili, ¿e Jezus powiedzia³ do niego: Zakup, czego nam potrzeba na ¶wiêto, albo ¿eby da³ co¶ ubogim. A on po spo¿yciu kawa³ka /chleba/ zaraz wyszed³. A by³a noc. Po jego wyj¶ciu rzek³ Jezus: Syn Cz³owieczy zosta³ teraz otoczony chwa³±, a w Nim Bóg zosta³ chwa³± otoczony. Je¿eli Bóg zosta³ w Nim otoczony chwa³±, to i Bóg Go otoczy chwa³± w sobie samym, i to zaraz Go chwa³± otoczy. Dzieci, jeszcze krótko jestem z wami. Bêdziecie Mnie szukaæ, ale - jak to ¯ydom powiedzia³em, tak i teraz wam mówiê - dok±d Ja idê, wy pój¶æ nie mo¿ecie. Rzek³ do Niego Szymon Piotr: Panie, dok±d idziesz? Odpowiedzia³ mu Jezus: Dok±d Ja idê, ty teraz za Mn± pój¶æ nie mo¿esz, ale pó¼niej pójdziesz. Powiedzia³ Mu Piotr: Panie, dlaczego teraz nie mogê pój¶æ za Tob±? ¿ycie moje oddam za Ciebie. Odpowiedzia³ Jezus: ¿ycie swoje oddasz za Mnie? Zaprawdê, zaprawdê, powiadam ci: Kogut nie zapieje, a¿ ty trzy razy siê Mnie wyprzesz.
..................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 22 Marzec 2016, 04:27   

...A on po spo¿yciu kawa³ka /chleba/ zaraz wyszed³. A by³a noc. Po jego wyj¶ciu rzek³ Jezus: Syn Cz³owieczy zosta³ teraz otoczony chwa³±, a w Nim Bóg zosta³ chwa³± otoczony. Je¿eli Bóg zosta³ w Nim otoczony chwa³±, to i Bóg Go otoczy chwa³± w sobie samym, i to zaraz Go chwa³± otoczy. Dzieci, jeszcze krótko jestem z wami. Bêdziecie Mnie szukaæ, ale - jak to ¯ydom powiedzia³em, tak i teraz wam mówiê - dok±d Ja idê, wy pój¶æ nie mo¿ecie. Rzek³ do Niego Szymon Piotr: Panie, dok±d idziesz? Odpowiedzia³ mu Jezus: Dok±d Ja idê, ty teraz za Mn± pój¶æ nie mo¿esz, ale pó¼niej pójdziesz. Powiedzia³ Mu Piotr: Panie, dlaczego teraz nie mogê pój¶æ za Tob±? ¿ycie moje oddam za Ciebie. Odpowiedzia³ Jezus: ¿ycie swoje oddasz za Mnie? Zaprawdê, zaprawdê, powiadam ci: Kogut nie zapieje, a¿ ty trzy razy siê Mnie wyprzesz.

Judasz, przed zdrada, spozyl z rak Jezusa kawalek chleba - Eucharystyczny Znak Mi³osierdzia...Jeszcze w ostatniej chwili Jezus chcia³ go ratowac...
Piotr zapar³ sie Jezusa ale nie zw±tpi³ po tym w Bo¿a Mi³o¶æ i lito¶æ; zap³aka³, zd±¿y³...spe³nila sie zapowiedz Jezusa jego wyparcia sie...Spe³ni³y sie zapowiedzi Proroka o Mesjaszu...Tak sie musia³o staæ...by uwierzono...Tak przysz³o Zbawienie...Dziêkujê, Jezu!
Chwa³a Ojcu, i Synowi, i Duchowi ¦wiêtemu - teraz i na weki wieków!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 22 Marzec 2016, 11:13   

"Na prozno" sie staralem, wszystkie ofiary, cale zycie.... Tak sie manifestuje kryzys w zyciu czlowieka. Moze sie on skonczyc jego kleska, a moze byc zrodlem oczyszczenia, kiedy czlowiek na nowo ufa Bogu i nie chce kreowac swojego zycia wg. swojego pomyslu, wg. swojej wymyslonej "wolnosci", ale kieruje sie Bozym swiatlem, bo tylko wtedy bedzie szedl droga ktora wiedzie do Pelni Zycia.
Szatan nieustannie podwaza slusznosc tej drogi, zawsze proponuje inna, bardziej atrakcyjna, ktora by odwodzila od Chrystusa. Tymczasem to Jezus jest Swiatelem i Jezus jest Droga. On jest Dobrym Pasterzem i Nauczycielem.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 22 Marzec 2016, 11:16   

Grzech skonsumowany ostatecznie. Judesz przyjmuje swietokradczo Komunie. Pograza sie w "nocy". Opuszcza wspolnote.

Jak mozna powiedziec, ze jest to moment "chwaly", jak mowi o tym Jezus? Nie wiem. Odpowiedz na to pytanie da jedynie rozumienie Krzyza, to znaczy , ze nie jest on tylko okrutna tortura, ale i znakiem najwyzszej Milosci, takiej ktora zbawia czlowieka.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 22 Marzec 2016, 15:32   

Temu, ktory spoczywa³ na Jego piersi, sluchal bicia Jego Serca, da pozniej Pan Jezus pod opiekê swoja Matkê.
A ten, ktory sie pózniej rozplacze nad w³asna s³abo¶ci± dostanie klucze do Królestwa Niebieskiego.
Bli¿ej Boga.
Dalej od siebie.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group